Awaryjny wyłącznik - termostat

Przyrządy pomiarowe, ich montaż i zastosowanie odczytów w procesach destylacji. Regulacja procesów.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:

Post autor: arTii »

Ja mam głowicę typu UFO :) troche ciężko obejmę czy opaskę... A spawarki TIG nie mam jeszcze... więc chyba pozostanę przy DS18B20 i ESP32
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

chprzemo
900
Posty: 911
Rejestracja: poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Awaryjny wyłącznik - termostat

Post autor: chprzemo »

Uchwyt można przykręcić do szpilki centralnej która skręca całe UFO- jak nagrzeje się cała czapka do dopiero zadziała:)
"Jeśli życie daje Ci cytrynę poproś o sól i tequilę" (cyt. z filmu Who Am I- polecam)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Awaryjny wyłącznik - termostat

Post autor: rastro »

To takie raczej ostateczne rozwiązanie, bo innercja tego cudu będzie ogromna. To na przypadek jak by operator umarł ew. dla operatora z alzheimerem ;)

Proste i skuteczne rozwiązanie problemu zaniku wody jest tai oto czujnik łopatkowy. Spełnia wszystkie założenia działa szybko, jest mega prosty, analogowy i nie wymaga zakupu sterownika od żadnego znanego producenta ;). Problem jest taki że te egzemplarze, które udało mi się znaleźć wymagają minimalnego przepływu przynajmniej 1,5l/min i do tanich nie należą. Ale za to nie trzeba się bawić w przekaźniki itp. bo styki mają 15A obciążalności tak więc grzałkę 2kW-3kW można zasilać przez taką oto zabawkę bezpośrednio. :P
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 28 sie 2019, 18:12 przez rastro, łącznie zmieniany 4 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kontrola procesu destylacji”