Automatyczne mycie kolumny

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy

Post autor: Lord Pagon »

Kilka dobrych miesięcy minęło wszystko hula jak ta lala, jedynie pompka się kończy bo po 24 gadzinach pracy z kwaskiem cytrynowym już nie chciała się bujnąć. Teraz muszę ją zawsze rozruszać ręcznie i dopiero podpiąć pod aparat i sobie radzi. Jaki efekt daje kula na stałe w kegu nie wiem . Ładnie słychać jak woda opłukuje keg po opróżnieniu , a czy go dokładnie myje to może po nowym roku go wymontuje i ocenię. Jakość urobku na stałym poziomie, kolumna nie ruszana z miejsca. :D
alembiki

dark113
30
Posty: 39
Rejestracja: środa, 31 mar 2010, 02:06
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Automatyczne mycie kolumny

Post autor: dark113 »

Czy możesz dać jakieś zdjęcia jak to podłączyłeś i jak u ciebie to działa ?
Awatar użytkownika

mtx
1400
Posty: 1410
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 516 razy
Otrzymał podziękowanie: 123 razy
Kontakt:
Re: Automatyczne mycie kolumny

Post autor: mtx »

Lord Pagon pisze:jedynie pompka się kończy bo po 24 gadzinach pracy z kwaskiem cytrynowym już nie chciała się bujnąć.
Czy ja dobrze rozumiem, że przez dobę płukałeś sprzęt? Czy może jednak chodzi o łączny czas pracy tej pompki (tj.24h)?
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Automatyczne mycie kolumny

Post autor: Lord Pagon »

Tak zgadza się 24 h bo zapomniałem , normalnie około 8-10 h czyszczenia wypełnienia ale to przed ponownym psoceniem . Mam tam także SP miedziane a poza tym cala jest miedziana i po miesiącu czy dwóch warto odświeżyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”