Aparat na miarę roku 2015

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lukaski
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 20 paź 2013, 14:12
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: Lukaski »

Pisałem kiedyś, że nie mogę zalać kolumny mimo mocy grzałek 3300W. Nie daje mi to spokoju i szukam przyczyny DLACZEGO?
Ostatnio przeanalizowałem ułożenie zasypu w mojej kolumnie. Pomiędzy zasypem miedzianym a KO istnieje 2 cm luka wynikająca z istniejącego w tym miejscu połączenia kolumny - śrubunku. Czy może to być przyczyną braku zalania? Poza tym Plipkowe sprężynki są wsypane dość luźno bez żadnego ubijania. Może za luźno?....
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Aparat na miarę roku 2015

Post autor: gr000by »

A sprawdzałeś z jaką faktyczną mocą pracują te grzałki po podpięciu ich do sieci? Jak podepniesz je jednym przedłużaczem do kontaktu to będziesz miał spory spadek mocy grzałek, to samo jak podepniesz je do tej samej fazy. Przerwa w wypełnieniu nie ma wpływu na brak zalania, ja na sprężynkach KO plipka widzę zalanie z bardzo niewielkim opóźnieniem, a żeby je wywołać wystarczy że o 100 W przekroczę maksymalną moc roboczą.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lukaski
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 20 paź 2013, 14:12
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aparat na miarę roku 2015

Post autor: Lukaski »

No właśnie owe 3300W to moc realna zmierzona przyrządem i nie sądzę, że jest zbyt mała na kocioł 50 litrów i moją 60mm rakietę. Według zapewnienia sprzedawcy grzałki są 2x2000W. Jutro przesypię wypełnienie i nieco zagęszczę. Zobaczymy co z tego wyniknie.
Tymczasem planuję przeróbkę i przygotowuję elementy do budowy bufora :D
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Aparat na miarę roku 2015

Post autor: gr000by »

Jeżeli masz nieocieplony zbiornik i nieocieploną kolumnę, to te 3,3 kW może być za mało do zalania sprzętu, bo 700W strat w przewiewnym miejscu na w pełni nieocieplonym sprzęcie to pikuś.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Lukaski
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 20 paź 2013, 14:12
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aparat na miarę roku 2015

Post autor: Lukaski »

Dziś przesypałem wypełnienie. Przy okazji je przepłukałem, potraktowałem miedź kwaskiem cytrynowym. Zasypałem wszystko ubijając. Wszystko na próżno. Kolejne odpalenie rakiety i to samo. Nie zalewa. Az mi sie nie chce wierzyc ze za mało mocy. Kolega ma abratka i zalewa mu przy 2400w. Kolumna goła, dłuższa niż moja.Tyle ze wypelnienie to druciaki.... i to moze jest powód. Raczej byłbym skłonny zaryzykowac stwierdzenie że mogę mieć za mały przekrój rurki głowicy kominkowej i za mało oparów wali na chłodnicę :roll:

Mam pytanie odnosnie prowadzenia procesu. Pod koniec procesu gdy rosnie temperatura na 10 tej półce przechodzę na odbior LMem. Przerywam dopiero gdy drgnie o 0,1 0,2c na termometrze pod OVMem. Czy w związku z tym spiryt który odbieram górą jest gorszej jakości? Nie czuję w nim pogonów....
Awatar użytkownika

k.kolumb
150
Posty: 194
Rejestracja: sobota, 21 cze 2014, 00:39
Krótko o sobie: Jak się do czegoś dorwę to muszę to dokładnie poznać. Np. Ameryka
Ulubiony Alkohol: Talisker
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Aparat na miarę roku 2015

Post autor: k.kolumb »

Weź chłopie i ociepl rurę. Zaleje Ci na 100%. No, 96,5.
Piszę starannie po Polsku. O ile daję radę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”