Alkohol z PET'a?

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Autor tematu
masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy

Post autor: masterpaw2 »

To Ci powiem, że i tak odważnie do sprawy podchodzisz......., ale skoro masz to sprawdzone i nic się nie dzieje :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: kmarian »

Nastaw w plastykowym pojemniku jak najbardziej. Destylatu raczej nie będę przechowywał w PET, ale na szlak jak najbardziej - 20 razy lżejsze od szkła w plecaku, no i się nie rozbije. Do przechowywania szkło i "nierdzewka", no i oczywiście dąb.

Szukam butelki około 1,5 litra z poliwęglanu, potrzebuję na wodę.

pawelboratyn
2
Posty: 4
Rejestracja: piątek, 8 cze 2018, 16:30
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: pawelboratyn »

Polecam poczytać o bisfenolu'a oraz biesfenolu's. Ogólnie środowisko kwaśne sprzyja reakcji wydobywania się tych związków z butelek do roztworu.
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: kiwitom23 »

Odświeżę kotleta, bo mam pytanie. Otóż zrobiłem Krupnik Wyborowy o mocy 45% i chciałbym go rozlać do butelek, jednak przed rozlaniem muszę go przefiltrować. Mam rewelacyjny worek filtracyjny na standardowe wiadro fermentacyjne i pytanie, czy nie zaszkodzę trunkowi jeżeli wyląduje on w plastikowym wiadrze na jakąś godzinkę, może dłużej (zależy od szybkości filtrowania worka)? Normalnie mam do rozlewu pojemnik KO z kranikiem, ale worek filtracyjny na niego nie pasuje. Piwa i wina często lądowały u mnie w wiadrach, ale tu chodzi o mocniejszy alkohol.
A jeżeli można ich używać, to do jakiego procentu, czy np można wlać do nich spirytus bez jakichś negatywnych konsekwencji?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3806
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: Doody »

Śmiało filtruj, nic się nie stanie. Czasami trzymałem przez dobę spirytus w wiaderku (takim od Apifoodu) i nic się nie działo.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

kleryk88
200
Posty: 214
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 23:05
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: kleryk88 »

może być trudno to przefiltrować wczoraj filtrowałem prze filtr do kawy i rezultat słaby poszło do odstania

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: wawaldek11 »

Spróbuj przemrozić w zamrażarce.
Pozdrawiam,
Waldek

HeniekStarr
600
Posty: 630
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 181 razy
Otrzymał podziękowanie: 119 razy
Re: Alkohol z PET'a?

Post autor: HeniekStarr »

Łońskiego roku, za powyższą radą przedpiścy, wystawiłem damę z Krupnikiem Wyborowym na mróz. Minus 12, nie jakąś popierdółkę. Po dobie i zabraniu do domu, wystarczyło ściągnąć znad osadu, pozostałość w wysokiej butelce potraktowana wynalazkiem Newtona. Efekt murowany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”