Znaleziono 26 wyników

autor: agresst
sobota, 13 lis 2021, 20:31
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: SKN do sterowania kolumną olm
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3024

Re: SKN do sterowania kolumną olm

Niestety ale polecił mi odpuścić temat.
autor: agresst
sobota, 13 lis 2021, 11:51
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: SKN do sterowania kolumną olm
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3024

Re: SKN do sterowania kolumną olm

Pierwsza sprawa to aktualizacja. Jaką wersję softu muszę posiadać ? Zgrałem na kartę,, 215 '' ale nic się nie dzieje wkładam kartę na wyłączonym sterowniki uruchamiam z wciśniętym ołówkiem.
autor: agresst
piątek, 12 lis 2021, 18:29
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: SKN do sterowania kolumną olm
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3024

SKN do sterowania kolumną olm

Witam, Posiadam sterownik starszego typu przystawkę do OLM próbuję to uruchomić ale nie daje rady. Czy na forum jest ktoś kto pracuje na takim sprzęcie i może coś podpowiedzieć. Szkoda mi trochę zmieniać bo urządzenia w zasadzie nowe tylko przestarzałe.https://ibb.co/pdkJBsF https://ibb.co/TT09KcZ h...
autor: agresst
środa, 3 lis 2021, 17:36
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Obniżenie kolumny
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2386

Obniżenie kolumny

Witam, Jestem szczęśliwym posiadaczem kolumny rektyfikacyjnej Kocioł / bufor / kolumna z olm ( 65 mm ) / chłodnica thora. Wypełnienie : w buforze 17 cm miedź ,reszta pryzmat szymonli. Pomiar temperatury na ,,10 półce'' w kolumnie 33 cm nad buforem. Od 10 półki do olm 110 cm. Między OLM a chłodnicą 4...
autor: agresst
sobota, 3 cze 2017, 18:25
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Poszukuję Termostatu.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4692

Re: Poszukuję Termostatu.

Mam SKN v2 z przystawką do OLM. Ale potrzebuję autonomicznego urządzenia które szybko zareaguję na w/w awarię wody chłodzącej.
autor: agresst
sobota, 3 cze 2017, 04:53
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Poszukuję Termostatu.
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4692

Poszukuję Termostatu.

Witam, Poszukuję termostatu bądź innego urządzenia które: -będzie mierzyć temperaturę za pomocą sondy w zakresie 0-100*C -wyłączy zasilanie grzałek po osiągnięciu danej temp. -wytrzyma moc 6000W (grzałki) Chciałbym zamontować sondę na odpowietrzeniu głowicy.W momencie gdy awarii ulegnie pompka wody ...
autor: agresst
środa, 14 wrz 2016, 19:53
Forum: Projekty aparatur
Temat: Baniak, bufor i chłodnica (UFO) z arkusza blachy 2000x1000
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Baniak, bufor i chłodnica (UFO) z arkusza blachy 2000x1000

Nie mam ich w dwg. ani innym pliku Cad. Mogę jutro sprawdzić odręczne szkice i wrzucić.
autor: agresst
poniedziałek, 12 wrz 2016, 19:26
Forum: Projekty aparatur
Temat: Baniak, bufor i chłodnica (UFO) z arkusza blachy 2000x1000
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Baniak, bufor i chłodnica (UFO) z arkusza blachy 2000x1000

zbiornik + bufor wyniósł mnie około 400 zł + moja praca. Ale to ze względu na lepsze ceny od dostawców blachy i dobre ceny z laseru. Dla Zwykłego Kowalskiego myślę że koszt materiałów to około 600 zł na zbiornik + bufor.Doliczyć trzeba do tego oczywiście pracę.
autor: agresst
niedziela, 11 wrz 2016, 21:09
Forum: Oczyszczanie nastawu przed destylacją
Temat: Fermentator stożkowy do klarowania
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 6993

Fermentator stożkowy do klarowania

Witam, Od pewnego czasu zastanawiam się jak ułatwić i usprawnić proces klarowania nastawu. Na tą chwilę nastawiam w beczce 200 l po przepracowaniu przelewam do beczek 100 l i dodaje bentonitu. Wszelakie spuszczanie wężami czy pompkami do mnie nie przemawia. Wymyśliłem że wykonam zbiornik coś na wzór...
autor: agresst
niedziela, 11 wrz 2016, 13:49
Forum: Projekty aparatur
Temat: Baniak, bufor i chłodnica (UFO) z arkusza blachy 2000x1000
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 7136

Re: Baniak, bufor i chłodnica (UFO) z arkusza blachy 2000x1000

Cześć,
Wykonałem dwa zbiorniki + bufory z blachy 1.2 dostępna bez problemu.(Dno i góra z 2 mm reszta z 1.2 mm.)
Mój zbiornik ma taka przewagę nad gotowym kegiem że, przy wysokości 45 cm mam 140 l . Czyli około 20 cm niższy i 40 l pojemniejszy.
autor: agresst
poniedziałek, 8 sie 2016, 23:25
Forum: Projekty aparatur
Temat: Projekt LM / OLM
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3845

Projekt LM / OLM

Witam, Chciałbym przedstawić Państwu parametry kolumny jaką mam zamiar wykonać. Zbiornik: Wys. 45 Cm. Średnica 63 cm. Pojemność ~140l. Grzałki: 2x2kW + 2x1,4kW (umieszczone w pozycjach 6/12) Sonda Termometru na ,,trzeciej". Wlew 5/4 cala. W górnej części kega otwór fi 160 dla zamocowania bufora...
autor: agresst
wtorek, 26 maja 2015, 20:32
Forum: Kotły
Temat: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9447

Re: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?

Czemu interesuje się dokładnośc 1mm?
autor: agresst
poniedziałek, 8 gru 2014, 23:16
Forum: Łączenie
Temat: Spawanie TIG
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 39794

Re: Spawanie TIG

wg mnie wywiercic otwór 6mm w korku, przełożyc gilzę, wysunąc ją ponad korek 1-2mm i jazda bez drutu.

[Mod]
Następny post napisany bez poszanowania zasad pisowni, pójdzie do kosza!
autor: agresst
poniedziałek, 8 gru 2014, 21:53
Forum: Łączenie
Temat: Spawanie TIG
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 39794

Re: Spawanie TIG

Ze spoiwem czy bez?

z topnikiem oczywiście
autor: agresst
poniedziałek, 8 gru 2014, 13:21
Forum: Łączenie
Temat: Spawanie TIG
Odpowiedzi: 72
Odsłony: 39794

Re: Spawanie TIG

Ja do rury DN12 ( ścianka 0,3mm) dospawałem mufę 1/2 cala.Nie powiem że poszło gładko ale jest szczelnie.Mały amperaż nie nagrzewał mufy a duży topił rurę. Łuk kierowałem nieco dalej od miejsca styku i dało radę
autor: agresst
niedziela, 23 lis 2014, 12:53
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13694

Re: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu

Głównym problemem w spożywce jest to, że na tej zgorzeli mogą się osadzać resztki tego co przechodzi/przepływa przez element.W psoceniu jeżeli mowa o kolumnie mamy gaz i ciecze i nie ma opcji aby one zbierały się w zgorzeli i psuły efekt końcowy. Przy gęstych nastawach w kegu może byc lipa z czyszcz...
autor: agresst
sobota, 22 lis 2014, 12:01
Forum: Chłodzenie
Temat: Zamknięty obieg wody chłodzącej
Odpowiedzi: 924
Odsłony: 335265

Re: Zamknięty obieg wody chłodzącej

Witam, panowie potrzebuję trochę pomocy przy obliczeniu jaki zbiornik na wodę będzie wystarczający do mojej aparatury + jaką pompkę kupić. Proces u mnie wraz z nagrzaniem trwa około 7-8h. W tym czasie grzeję średnio mocą 2,8 kW. System chłodzący wygląda u mnie następująco. Woda wpływająca do aparatu...
autor: agresst
czwartek, 20 lis 2014, 22:18
Forum: Łączenie
Temat: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu
Odpowiedzi: 33
Odsłony: 13694

Re: Czarna zgorzel po spawaniu, potrzebna pomoc w usunięciu

Robię w kwasówcę kilka lat i widzę że na forum panuję straszna fobia jeżeli chodzi o drugą stronę spawu.Zgorzel nie będzie zdzewiec jeżeli spawamy AISI 316.(stal) z 304 też w większości wypadków nie ma problemu. Aby uniknąc jak ja to nazywam przetopień po drugiej stronie lepiej pospawac sobie mniejs...
autor: agresst
wtorek, 27 maja 2014, 20:16
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Agresst'owa Kolumna
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10028

Re: Agresst'owa Kolumna

Witam,
Kolejne poprawki i gadżety w mojej kolumience:
autor: agresst
poniedziałek, 21 kwie 2014, 15:50
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Agresst'owa Kolumna
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10028

Re: Agresst'owa Kolumna

Dziękuję panowie za zainteresowanie tematem.
Wymyśliłem to tak że przerobię moduł z miedzią na bufor i będę w nim zamiennie wykorzystywał miedź i KO. Jeżeli chodzi o przewiewność może zastosować zmywaki zamiast sprężynek KO?
autor: agresst
niedziela, 20 kwie 2014, 10:24
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Stabilizator - bufor wzmacniająco-stabilizujący do kolumny
Odpowiedzi: 1154
Odsłony: 397582

Agresst'owa Kolumna

Przeglądając forum moją uwagę przykuł bufor stabilizująco-wzmacniający http://stalowkasklep.pl/bufor-stabilizujacowzmacniajacy-p-695.html. Nie jest to trudna rzecz do wykonania.Zastanawia mnie czy można go stosowac wymiennie z modułem z miedzią. Mają podobną wysokośc , a niestety ja juz jestem pod s...
autor: agresst
piątek, 18 kwie 2014, 23:09
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Agresst'owa Kolumna
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10028

Re: Agresst'owa Kolumna

Co do termometrów to oczywiście finanse grają rolę w przyszłości może je zmienię. Zakuc wężownicę, oczywiście mowa o szczelności obiegu a nie zaślepianiu głowicy, Co do koncertu z OVM to jestem zadowolony widac różnicę miedzy tym co mam a CM z ZP( wcześniejsza konstrukcja).Ale mam dużo do nauki jeże...
autor: agresst
czwartek, 17 kwie 2014, 22:23
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Agresst'owa Kolumna
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10028

Agresst'owa Kolumna

Witam, Chciałbym zaprezentować Wam moja maszynkę, z biegiem czasu chcę ja ulepszyć i rozbudować. Dane: -Keg 30l -2x1400W grzałka -Regulator Mocy podpięty pod 1 grzałkę -Kolumna fi 60,3, -Moduł dolny ( miedź) 28 cm -Kolumna z KO 119 cm -Głowica Aabratek (wymiary 7cm x 48 cm/ kąt między kolumną a głow...
autor: agresst
niedziela, 6 kwie 2014, 22:25
Forum: Łączenie
Temat: ANTOX-jak stosować
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 20705

Re: ANTOX-jak stosować

Jest jeszcze opcja elektrolitycznego trawienia. Robiliśmy na warsztacie próby na spawarce TIG. Do pojemnika wypełnionego fosolem wkładaliśmy dany element. Miejsce, które miało być wytrawione podłączone było pod masę, natomiast uchwyt w bliskiej odległości (bez kontaktu). Po włączeniu nie nastąpiło o...
autor: agresst
sobota, 29 mar 2014, 10:07
Forum: Łączenie
Temat: ANTOX-jak stosować
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 20705

Re: ANTOX-jak stosować

Pracuję w balustradach od 4 lat.Po pierwsze nierdzewka z oznaczeniem AISI 304 nie nadaje się do trawienia Antoxsem , z tych powodów że będzie na niej wychodził nalot i niewiele możesz z tym zrobic, z mojego doświadczenia nawet mechaniczne obrobienie spawu nie daje gwarancji bo nie jest to stal odpor...

Wyszukiwanie zaawansowane