Znaleziono 8 wyników

autor: adrian.roy
niedziela, 11 paź 2020, 13:14
Forum: Bimbrownia
Temat: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 13582

Re: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.

Dziękuję wszystkim za pomoc. Trochę czasu minęło no ale teraz mogę powiedzieć że beczka odratowana i mam nadzieję że tak zostanie. Została osuszona dokładnie później dobite zostały obręcze (poszły kilka centymetrów) no i w końcu zalana wrzątkiem na 24 godziny a później spowrotem destylat i na koniec...
autor: adrian.roy
środa, 29 lip 2020, 23:07
Forum: Bimbrownia
Temat: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 13582

Re: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.

Tak dla wyjaśnienia. Beczki zdjęcie jest do góry nogami aby pokazać problem normalnie przecież tak nie stoi. Nazwałem ten alkohol likier bo tak jest ładnie więc jeśli się czepiacie to jest to bimber 160 litrów i 40 litrów wody a do kolegi który pisze ze chce to dzieciom dawać które niedawno przestał...
autor: adrian.roy
poniedziałek, 27 lip 2020, 18:20
Forum: Bimbrownia
Temat: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 13582

Re: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.

U mnie był podobny problem w znacznie mniejszej beczce. Z tym iż narazona była na różnice temperatur. Klepanie dobijanie nie pomogło nawet suszenie i zalewanie woskiem pszczelim. Pomogło wyciągnięcie korka. Ot taki banał.... byla zbyt szczelna i zbyt pełna. Nie mogę zostawić korka bo chcę trzymać d...
autor: adrian.roy
poniedziałek, 27 lip 2020, 18:07
Forum: Bimbrownia
Temat: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 13582

Re: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.

Spróbuj dobić obręcz to może docisną się klepki i uszczelni się. W beczce mam 160 litrów likieru pędzonego nocą takiego około 78% i reszta wody. Plan był taki aby to leżało z 10 lat aż będą pierwsze imprezy typu 18 nastki i wesela moich dzieci i dzieci moje siostry bo zakupu dokonałem ze szwagrem :...
autor: adrian.roy
niedziela, 26 lip 2020, 14:37
Forum: Bimbrownia
Temat: Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.
Odpowiedzi: 23
Odsłony: 13582

Prosze Pomocy!! Beczka dębowa cieknie a w niej 200l likieru.

Witam, Potrzebuje pomocy. W listopadzie zalałem beczkę alkoholem (domowej roboty wiadomo) a od niedawna zaczęła mi cieknąć. Beczka była prosto z Ameryki jeszcze na dnie było trochę Jacka więc w Polsce już zalałem ją zimna woda na 48h (teraz przeczytałem gdzieś że powinna to być go aca woda) I beczka...
autor: adrian.roy
niedziela, 22 wrz 2019, 08:54
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Leżakowanie bimbru w beczce dębowej
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6091

Re: Leżakowanie bimbru w beczce dębowej

Beczkę zakupiłem w Anglii za £85.
Będzie oczywiście leżakować w Polsce ponieważ tutaj nie mam dostępu do dobrego trunku w przeciwieństwie do Polski. Piwnice również mam ale problem w tym ze beczka wygląda tak ładnie ze moja siostra chce aby ja postawić w salonie :lol:
autor: adrian.roy
sobota, 21 wrz 2019, 21:08
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Leżakowanie bimbru w beczce dębowej
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6091

Re: Leżakowanie bimbru w beczce dębowej

200 litrów zapomniałem dodać.
Mam zdjęcie ale nie wiem jak dodać
autor: adrian.roy
sobota, 21 wrz 2019, 19:10
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Leżakowanie bimbru w beczce dębowej
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6091

Leżakowanie bimbru w beczce dębowej

Drodzy użytkownicy, Potrzebuje waszej pomocy, Zakupiłem beczkę dębowa sprowadzona ze stanów w której leżakował Jack Daniels Single Barrel, dodam ze nadal pięknie pachnie :) plan jest taki aby beczkę te zalać destylatem (65-75% ?) i ten destylat będzie lezakowal minimum 8 lat ( pierwsza okazja aby sk...

Wyszukiwanie zaawansowane