Znaleziono 7 wyników

autor: AdiX
piątek, 17 sty 2020, 23:05
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka przechowywanie
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 2279

Beczka przechowywanie

Witam szanowne grono Pytanie dotyczy przechowywania świeżej beczki dębowej gdyż producent zaleca uzupełnienie jej destylatem do 3 dni gdyż rzekomo nie wskazane jest jej stanie na pusto, wcale jej to nie służy i może się rozejść? (tak piszą) Natomiast będę miał co zalać za dwa tygodnie... I teraz co ...
autor: AdiX
sobota, 14 wrz 2019, 20:08
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Co popsułem? - destylacja owocówki, słaby aromat?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5173

Re: Co popsułem? ;(

O to mi chodziło, coś już wiem

Dziękuję bardzo i próbuje dalej ;)
autor: AdiX
sobota, 14 wrz 2019, 17:57
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Co popsułem? - destylacja owocówki, słaby aromat?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5173

Re: Co popsułem? ;(

Bez też się obędzie ;) 20l soku jabłkowego i 4kg cukru z drozdzami grom niebieskie biowin gorzelnicze, start na 26blg. Po 3 dniach dorzucone jeszcze 2kg cukru Koniec na 02 blg i nie miało ochoty zejść niżej Śmiem twierdzić jak kolega wyżej słusznie zauważył że wina leży nie w przygotowaniu a moim sp...
autor: AdiX
sobota, 14 wrz 2019, 09:08
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Co popsułem? - destylacja owocówki, słaby aromat?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5173

Re: Co popsułem? ;(

I tak też zrobiłem, za pierwszym z 300 aby odlalem, reszte niezależnie czy początek środek koniec kiepsko bardzo czuć, aby procent zmieniał się na niekorzyść i smród np. pogonu wiadomo Tak no na to wychodzi że tym sprzętem i w ten sposób urobie spiryt. Zasugerowałem się tym że przerabiałem nieudane ...
autor: AdiX
piątek, 13 wrz 2019, 22:22
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Co popsułem? - destylacja owocówki, słaby aromat?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 5173

Co popsułem? - destylacja owocówki, słaby aromat?

Witam jako że w tej dyscyplinie stawiam pierwsze kroki a im więcej czytałem i czytam tym mniej wiem postanowilem przejsc do praktyki która mnie zawiodła i czy mógłby z uprzejmości swojej ktoś wytknąć mi mój błąd /błędy :read: Do tej pory robilem x razy zwykłe cukrówki ktore wychodzily bdb spiryt bar...
autor: AdiX
poniedziałek, 15 lip 2019, 09:40
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Dodatki do destylacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2867

Re: Dodatki do destylacji

Ok dzięki
autor: AdiX
poniedziałek, 15 lip 2019, 00:32
Forum: Destylacja i Rektyfikacja
Temat: Dodatki do destylacji
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2867

Dodatki do destylacji

Witam, mam niepotrzebne, czy też nie udane trunki typu: dębówka, czy icówka na cukierkach itp. które były nie udanym eksperyment em. I czy można je wrzucić do ponownej destylacji, z nowym towarem? Z tego co wyczytałem to tak, :bezradny: i pytanko czy lepiej pierwszej czy bez obaw drugiej, zostawi to...

Wyszukiwanie zaawansowane