Znaleziono 10 wyników

autor: adamjaku
wtorek, 6 lis 2018, 16:52
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Prestige Turbo Pure 48 Turbo Yeast
Odpowiedzi: 306
Odsłony: 99799

Re: Prestige Turbo Pure 48 Turbo Yeast

Po takich rekomendacjach i ja się piszę... jak coś zostanie. Jak nie, to ustawiam się w kolejce przy kolejnym zamówieniu.
autor: adamjaku
niedziela, 14 paź 2018, 14:18
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał przerabiać zaczyna w róż wpadać..
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2760

Re: Nastaw przestał przerabiać zaczyna w róż wpadać..

Dolałem kilkuletnie resztki (1,5l) nastawu ze szkła.. i przedestylowałem powyższy nastaw wraz z resztkami z poprzedniego psocenia. Wyszło około 4 litrów czystego i trochę zlewek. Nie zauważyłem wpływu braku wyklarowania i resztek cukru w nastawie. Wszystko pięknie w 6h odzyskałem, lepsze niż sklarow...
autor: adamjaku
piątek, 12 paź 2018, 14:36
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał przerabiać zaczyna w róż wpadać..
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2760

Re: Nastaw przestał przerabiać zaczyna w róż wpadać..

Po prostu dolałem 3 l pracującego.. Dodałem kilka gram jakiejś pożywki, 30 stopni możliwe, ze przekroczyło w cieplarce. Chyba 30,5 nastawiłem. Napowietrzałem przedwczoraj intensywnie mieszając. Rozrobiłem 5kg cukru w 25 litrach, dolałem 3 litry pracującego i odlałem 3 litry tego co powstało. Dodałem...
autor: adamjaku
piątek, 12 paź 2018, 06:10
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw przestał przerabiać zaczyna w róż wpadać..
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2760

Nastaw przestał przerabiać zaczyna w róż wpadać..

Jakieś 12 dni temu zrobiłem testowo nastaw z 5kg cukru i 3 litrów drożdży z innego nastawu. Początkowo ociągał się, później zaczął pracować. 3-4 dni wstawiłem go do cieplarki na stałą temperaturę 30 stopni. pracował i przerabiał. Wczoraj wystawiłem i postawiłem obok grzejnika w domu. Od 2 dni BLG st...
autor: adamjaku
czwartek, 11 paź 2018, 09:04
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza kolumna. Udany debiut?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Re: Pierwsza kolumna. Udany debiut?

Planuję sterować tylko jedną grzałką.. druga na 100% będzie grzała. Zapas mocy nie będzie skutkował jak sadzę grzaniem się urządzenia, na co skarżą się użytkownicy "dobrze skrojonych" rozwiązań. Za 3$ można mieć 4000W bez obudowy, bez wyświetlacza. Teoretycznie wystarczający.
autor: adamjaku
czwartek, 11 paź 2018, 06:22
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza kolumna. Udany debiut?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Regulator mocy

Korciło mnie i pół dnia spędziłem na przeglądaniu ofert. Jak już się zdecydowałem, to oczywiście porównanie do aliexpress i niedowierzanie w porównaniu różnic. Regulatory u nas wystawione po 150zł, tam kosztują około 10$. Wybrałem więc jedną z najczęściej kupowanych opcji, z dużym "zapasem mocy...
autor: adamjaku
wtorek, 9 paź 2018, 07:16
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: Pierwsza kolumna. Udany debiut?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 4429

Pierwsza kolumna. Udany debiut?

Wczoraj skusiłem się po raz pierwszy do odpalenia kolumny. Z racji tego, że nastaw stał już gotowy około tygodnia w jednym wiaderku całość zaczęła nabierać dziwnie różowego koloru. Był to nastaw na Moskwie. Nastaw na Alcoteku pozostał ładnie kremowy. Oba sklarowały się naturalnie "na balkonie&q...
autor: adamjaku
niedziela, 7 paź 2018, 05:52
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwsze kroki w miodosytnictwie
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 26846

Re: Pierwsze kroki w miodosytnictwie

Uważam, że Twoje opinie są dalece krzywdzące. Oczywiście, możesz mieć takie wrażanie. Niemniej ja miód rzepakowy traktuję jako zło konieczne. Nie za względu na jego wartości, ale ze względu na fakt, że jest to roślina mocno pryskana. W tym roku wiele zasiewów potraktowano również neonikotynoidami. ...
autor: adamjaku
środa, 3 paź 2018, 06:40
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwsze kroki w miodosytnictwie
Odpowiedzi: 70
Odsłony: 26846

Re: Pierwsze kroki w miodosytnictwie

Gdyby ktoś potrzebował miodu do zabawy, zapraszam na PW. Resztki zbierane z odstojników zdecydowanie przekraczają moje potrzeby. Cena 20zł/kg. Co do odmian - nie polecam do miodów rzepaku oraz akacji. Wyraźny smak daje nam później bogactwo smaku w trunku. Akacja to tylko słodycz. Najwartościowsze we...
autor: adamjaku
wtorek, 2 paź 2018, 07:04
Forum: Przywitaj Się!
Temat: adamjaku
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1500

adamjaku

Od kilku lat zastanawiałem się nad destylacją. Na początku zakupiłem sprzęt szklany, jednak po dwukrotnej destylacji jakość otrzymanego produktu bardzo mnie zniechęciła. Być może procedura produkcji była niedopracowana, być może sprzęt nie pozwalał na więcej. Od wczoraj stałem się właścicielem kolum...

Wyszukiwanie zaawansowane