Znaleziono 5 wyników

autor: abukuk
piątek, 15 paź 2021, 16:18
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Destylatory AAbratek z eBay. Prośba o opinię
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1689

Re: Destylatory AAbratek z eBay. Prośba o opinię

Chodzi o to że firmy nie chcą wypełniać deklaracji celnej. Prawdopodobnie z lenistwa. W dodatku ja również poniósłbym koszty cła z tego co mi wiadomo.
autor: abukuk
piątek, 15 paź 2021, 13:47
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Destylatory AAbratek z eBay. Prośba o opinię
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 1689

Destylatory AAbratek z eBay. Prośba o opinię

Hej, z racji tego że mieszkam w UK dostęp do aparatów mam nieco utrudniony. Kupując w pl koszty dostawy oscylują w granicy 400 (!!!) złotych albo po brexicie dostawa do UK jest całkowicie niemożliwa. W UK problem znaleźć coś sensownego nie mniej udało mi się znaleźć taki oto wynalazek: https://www.e...
autor: abukuk
wtorek, 5 maja 2020, 17:51
Forum: Miody Pitne
Temat: Problem z miodem
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3234

Re: Problem z miodem

Miód był sycony dobre 30-35 minut więc to raczej nie tu doszło do zakażenia. Sprzęt wysterylizowalem za pomocą piro i generalnie bardzo dbałem o czystość.
Może faktycznie to wina drożdży?
Czy to normalne żeby zjadły cały cukier w miesiąc? Początkowe blg wynosiło ok 37-38
autor: abukuk
niedziela, 3 maja 2020, 20:30
Forum: Miody Pitne
Temat: Problem z miodem
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3234

Re: Problem z miodem

Zgadzam się że coś poszło nie tak. Pytanie tylko co i czy da się to jeszcze uratować, np przez dodanie nowej porcji miodu i drożdży?
autor: abukuk
czwartek, 30 kwie 2020, 19:02
Forum: Miody Pitne
Temat: Problem z miodem
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 3234

Problem z miodem

Hej, witam wszystkich! Jakiś miesiąc temu nastawiłem miód pitny, coś między trójniakiem a czwórniakiem. Użyłem drożdzy dedykowanych do miodów pitnych firmy Browin Enovini Honey (Saccharomyces Bayanus). Łacznie poszło ok 1,4kg miodu, pół opakowania drożdzy, pożywka, odrobina kwasku cytrynowego (niest...

Wyszukiwanie zaawansowane