Aabratek plus gł LM plus bufor

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
krzysto79
50
Posty: 90
Rejestracja: niedziela, 18 gru 2011, 20:35
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem
Ulubiony Alkohol: Z wlasnej piwniczki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy

Post autor: krzysto79 »

Witam..
Minęły 2 latka od ostatniej budowy, więc pora wprowadzić poprawki w nowym sprzęcie.
Do rzeczy kolumna 125 cm lub 135 jak wysokość puści, wypełnienie sprężynki KO, głowice dwie do wyboru aabratek i LM plus bufor.
Bufor będzie wypełniony sprężynkami miedzianymi.
Proszę o sugestie i poprawki, najmniej znalazłem tematów o budowie samego bufora i z tym mam największy problem: czy jest właściwie zaprojektowany?
Do całego systemu będzie sterownik, który ma zrobić mój znajomy do prowadzenia bezobsługowego procesu, przynajmniej takie jest założenie, stąd dwie głowice.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzysiek.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Aabratek plus gł LM plus bufor

Post autor: Lootzek »

A czemu dwie głowice? Przecież aabratek sam w sobie jest głowicą LM i żadnych wartości dodanych poza oszczędnością na wysokości nie wprowadza. Co do bufora, rurę wewnętrzną wypełnij raczej sprężynkami. Nic nie piszesz o pojemności swojego zbiornika i nie podałeś średnicy bufora (ew. jego planowanej pojemności) a to ma kluczowe znaczenie dla jego działania.
Nad ovm ciut za mało wypełnienia.
No i ten sterownik. Powodzenia :] słusznie zakładam że chcesz włączyć maszynę, za parę godzin wrócić i odebrać butlę pełną dobroci?
Awatar użytkownika

Autor tematu
krzysto79
50
Posty: 90
Rejestracja: niedziela, 18 gru 2011, 20:35
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem
Ulubiony Alkohol: Z wlasnej piwniczki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Małopolska
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Aabratek plus gł LM plus bufor

Post autor: krzysto79 »

Głowica LM jest dla kolegi właśnie tego co będzie robił sterownik
Zbiornik to keg 50L,co do pojemności bufora co będę ukrywał nie wiem od czego to jest zależne, wiec pisanie o pojemności z mojej strony niema sensu.
Tyle co wyczytałem na forum to mniej więcej pojemność bufora waha się od 1,5l do 2L.
Sterownik jest robiony przez znajomego wyłącznie dla lepszego prowadzenia procesu i aspekt wizualny.
Twe założenia są niesłuszne nawet rosołu nie zostawiam jak się gotuje na więcej jak 20 minut .
Co do większego zasypu sprężynek nad OVM najwyżej będzie go tam plus 8cm w wizjerze który będzie zamontowany .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Krzysiek.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Aabratek plus gł LM plus bufor

Post autor: Lootzek »

krzysto79 pisze: Twe założenia są niesłuszne nawet rosołu nie zostawiam jak się gotuje na więcej jak 20 minut .
Hehe :) słusznie, bo i rosołu szkoda i chałupki gdyby coś przy destylarce poszło nie tak ;) Przyznaję że próbowałem cię nieco podpuścić, bo coś widać ostatnio wysyp kombinujących jak by tu wlać nastaw, pstryknąć guziczkiem a po powrocie mieć "słoik miodu", bez refleksji nad bezpieczeństwem dla siebie i innych.
Co do bufora, przy zbiorniku 50 litrów moim zdaniem projektuj przynajmniej 2 litrowy, 2,5 a nawet 3 też nie będzie przesadą. I to wypełnienie wewnątrz niego - im więcej półek wygeneruje, tym wydajniej bufor zadziała, dlatego zasugerowałem SP.
Te 8 cm wypełnienia więcej na pewno wpłynie pozytywnie na jakość urobku. W końcu te nieszczęsne lekkie frakcje muszą mieć trochę miejsca.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”