AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
pumpex
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 17 sty 2014, 11:08
Podziękował: 2 razy

Post autor: pumpex »

http://www.allegromat.pl/aukcja153720

Przeszukałem cały dział i nie znalazłem żadnego tematu o tej kolumnie, no chyba, że jestem ślepy :odlot:

Krótko i na temat:
Jest to mój pierwszy planowany zakup aabratka, po dotychczasowym prymitywnym pot stillu.
Z założenia ma być tanio, ale kolumna powinna spełniać swoją podstawową funkcję.
Po analizie wielu ofert, porównaniu cen, jakości sprzętu i moich oczekiwań chciałbym wziąć tego aabratka, ale chciałbym, żebyście zerknęli swym fachowym i doświadczonym okiem na tę kolumnę :) :respect:
Cały zestaw miałby wys. 230cm i dodatkowo wziąłbym jeszcze regulator i dodatkowy port termometru (na wysokości 40cm od kega bedzie ok?), więc w sumie kosztowało by mnie to jakieś 1250zł, bo odebrałbym sobie osobiście.
W dolnej części kolumny umieściłbym jeszcze 20cm miedzi i ocieplił keg oraz kolumnę we własnym zakresie.

Co Wy na to? Będzie zabawa? Będzie się działo? :D
alembiki

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: MikeB »

Chytry dwa razy traci. Kupisz bubla 200zł, czy 500 taniej a będziesz na to patrzył kilka lat. A to co zaoszczędziłeś zaraz wydasz na modyfikacjie u jakiegos balustradziarza. Nie ma dobrych sprzętów w takiej cenie- albo czegos brakuje, albo są źle zaprojektowane (czytaj ///sciagniete///).

facet08
20
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 2 gru 2013, 22:08
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: facet08 »

Zgłoś się do KS2507, produkuje dobry sprzęt za podobne pieniądze. Sam kupowałem u niego, i jestem zadowolony, dorobi co będziesz chciał, wystawia na allegro.
Pozdrawiam

Autor tematu
pumpex
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 17 sty 2014, 11:08
Podziękował: 2 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: pumpex »

Pisałem do KS2507, ale nic mi nie odpisał. Nie wiem czemu, bo często go widuję na forum, ale nie chcę być nadgorliwy.
facet08 pisze:Zgłoś się do KS2507, produkuje dobry sprzęt za podobne pieniądze. Sam kupowałem u niego, i jestem zadowolony, dorobi co będziesz chciał, wystawia na allegro.
Pozdrawiam

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Odp: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: michal278 »

Ja za 500 zł więcej miałem głowicę puszkową, ovm, dzieloną kolumnę , 2 grzałki w mufach, wziernik latarkę, 50 l keg, otulinę, dospawany port termometru. Wszystko na sms 63.5 podtoczonych z zabezpieczeniami. Czy nie lepiej dozbierać te kilka stówek i mieć wypasiony sprzęt i dać zarobić kolegom z forum???
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: KS2507 »

pumpex pisze:Pisałem do KS2507, ale nic mi nie odpisał. Nie wiem czemu, bo często go widuję na forum, ale nie chcę być nadgorliwy.
facet08 pisze:Zgłoś się do KS2507, produkuje dobry sprzęt za podobne pieniądze. Sam kupowałem u niego, i jestem zadowolony, dorobi co będziesz chciał, wystawia na allegro.
Pozdrawiam
Nie mam wiadomości od ciebie,napisz jeszcze raz staram się odpisywać na wszystkie PW. :)
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

Autor tematu
pumpex
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 17 sty 2014, 11:08
Podziękował: 2 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: pumpex »

Hmmm, to dziwne, ale napisze na pewno wieczorem :)

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: PETER29 »

Dobra to ja się wypowiem. Mam kolumnę od forumowego kolegi a że franzmaster mieszka blisko mnie byłem u niego na modyfikacjach. Po porównaniu tych dwóch kolumn mojej i jego na prawdę robi coś pięknego. Moja od forumowego kolegi może się umyć. Po prostu inna półka wykonania.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: herbata666 »

Kolego Krzysztofie polecam zobaczyć sprzęt kolegi Piotrka vel plipek, albo głowice od kolegi Andrzeja vel akas, nie wiem może widziałeś, ale tutaj zaczyna się dopiero inna półka sprzętowa. Nie chodzi tylko o jakość wykonania ale też i o rozwiązania technologiczne w niech użyte. A kolega Kula robi akurat dobrą prostą robotę w naszym hobby i co do jego sprzętu nie widzę zbytnio dużej różnicy co do produktów franzmaster, na pewno jednak wiem że podąża cały czas za nowinkami technicznymi i ma większe rozeznanie w temacie co allegrowicz franzmaster.

PS.
Ja na pewno bym rozważał zakup u jednego z dwóch kolegów forumowych albo KS2507, Kula.

Pozdrawiam
Piotrek
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: PETER29 »

herbata666 pisze: kolega Kula robi akurat dobrą prostą robotę w naszym hobby i co do jego sprzętu nie widzę zbytnio dużej różnicy co do produktów franzmaster, na pewno jednak wiem że podąża cały czas za nowinkami technicznymi i ma większe rozeznanie w temacie co allegrowicz franzmaster.
Po kolei. Też posiadam kolumnę kolegi Kula. Może i spełnia swoje zadanie ale franzmaster robi ładniej; ładniejsze spawy, lepiej wyczyszczona tamka ze spawów, dokładniejsze wykonanie.To że ktoś wystawia na alledrogo, nie znaczy że nie czyta naszego czy białego forum. Mało tego, może jest którymś z nas a po prostu nie afiszuje się z tym że robi sprzęty - nie pomyślałeś o tym???
Osobiście widziałem oba sprzęty i z czystym sumieniem muszę przyznać że kolumny franzmastera wyglądają lepiej. Mało tego robi z rury 63,5 mm, a na pewno jest TAŃSZY od konkurencji. Sprzętów KS2507 nie widziałem więc nie mogę się wypowiadać, natomiast co do wykonania to kolega Kula robi gorzej. Pisząc w poprzednim poście że to inna półka miałem na myśli porównanie ów dwóch producentów. Na pewno Plipek czy Akas może i Cezary robią ładniej, może i mają nowinki techniczne tylko za jaką cenę.
Nasz forumowy kolega lesgo58 :respect: wyprodukował na normalnej kolumnie puszkowej, wypełnionej sprężynkami od Plipka i OVM spiryt który bije na łeb, ten popularny rektyfikowany.
Radius nasz drugi forumowy kolega przeprowadził badanie i wyszło że towar czystszy niż w gorzelni, a skoro tak jest to nowinki techniczne póki co, na niewiele się zdają.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF

franz
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 mar 2009, 19:57
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: franz »

Witam kolegów. To ja produkuję wspomniany sprzęt. Tamka jest wspawana w nacięciu tuż przy nyplu 1/8", jeziorko jest bardzo małe i w 100% opróżnialne.
Na tym forum jestem od 2009 roku i nie produkuję balustrad. Dotąd nie szukałem klientów wśród forumowych kolegów ale zawsze starałem się dawać dodatkowy rabat osobom, które czytają fora i wiedzą czego oczekują.

Pozdrawiam
Jarek
FRANZMASTER
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: herbata666 »

PETER29 pisze: Po kolei. Też posiadam kolumnę kolegi Kula. Może i spełnia swoje zadanie ale franzmaster robi ładniej; ładniejsze spawy, lepiej wyczyszczona tamka ze spawów, dokładniejsze wykonanie.To że ktoś wystawia na alledrogo, nie znaczy że nie czyta naszego czy białego forum. Mało tego, może jest którymś z nas a po prostu nie afiszuje się z tym że robi sprzęty - nie pomyślałeś o tym???
To akurat nie był atak ani na Ciebie, ani na kolegę Franz. Może i Kolega robi ładniej i bardziej precyzyjnie, ale nie opisał sprzętu ani na forum AD ani na białym i tak naprawdę nie wiemy co kupujemy, wiadomo że na alledrogo sprzedaje też wielu spawaczy balustrad, którzy coś gdzieś podejrzą i starają się na tym zarobić. Więc jak mam komuś doradzić to wolę polecić sprzęt kolegi Kula i KS2507. Koledzy akurat na forum wrzucają swoje projekty i można 99% rzeczy zweryfikować. Odnośnie tego że kolega Lesgo58 wyprodukował taki destylat to dobrze wiem, akurat mi też to nie sprawia większych problemów, a sprzęt robiłem sam. Odnośnie Twojego spostrzeżenia czy nie pomyślałem ?? Wystarczyło by, żeby kolega opisał sprzęt na forum wrzuciła rysunki z jakich korzystał i wszystko było by jasne(tu akurat moje myślenie niema nic do rzeczy).


PS.
Do Kolegi Franz.
Dlaczego Kolega miał by nie szukać klientów(przynajmniej opisać swoje cacka) na forum AD czy białym, przecież jak Kolega robi dobry sprzęt, to lepiej jak jakiś nowicjusz go kupi, niż ma się później męczyć z jakimś wieszakiem z odstojnikami.

Pozdrawiam
Piotrek
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

franz
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 mar 2009, 19:57
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: franz »

Masz rację Kolego Herbata666 mój sprzęt nie jest powszechnie znany na forum i teoretycznie nie wiadomo co jest w środku. Projekt to najbardziej klasyczna wersja AABRATKA, którą kształtowałem produkując pojedyncze sztuki przez ostatnie 3 lata. Seryjną produkcję prowadzę od kilku miesięcy. Szczegóły budowy są w opisach aukcji poszczególnych wersji. Jeśli chodzi o konstrukcję głowicy to zrobię zdjęcia jej wnętrza jak znajdę chwilę w najbliższym tygodniu. Na dzień dzisiejszy nie narzekam na brak zamówień ale dodatkowa reklama nigdy nie zaszkodzi.

PS. Kolega PETER29 trochę przesadził z porównaniami do szanowanych producentów bo sprzęt zrobił na nim duże wrażenie estetyczne. Ja tylko dodam że poprawność wykonania i stabilność pracy są bez zarzutu.

Pozdrawiam
Jarek
FRANZMASTER
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: herbata666 »

Ja może nie mam tak idealnie wykonanego sprzętu od strony wizualnej (jakość spawów jest bardzo dobra), kolumna nie była polerowana i grubsze spawy nie były szlifowane. Za to na pewno wiem, że poprawność wykonania mam w 100%, świadczy o tym przebieg procesu podczas rektyfikacji i późniejszy urobek :D. Powiem szczerz, że spotkałem się ze sprzętami zrobionymi ładnie a do poprawności ich działania było daleko. Przytoczę taki przykład, mój znajomy miał kupić zwykłego prostego Aabratka (ogólnie było to jakieś 1,5 roku temu, a na dodatek kolega był mało obeznany), po jakimś miesiącu odwiedziłem go i okazało się, że zamiast aabratka ma jakiegoś CM z metrowej rurki o średnicy 40mm do tego wypełniony szkłem. Producent mu wmówił, że ten sprzęt jest bardziej nowoczesny technologicznie i dodatkowo w lepszej cenie niż aabratek (o takich kwiatkach, że tarczowy w głowicy nie wspomnę). Więc nie miej mi tego za złe, że poleciłem sprzęt Kolegi którego widziałem kolumny i jestem pewien że są poprawne.
No właśnie proponuję zrobić zdjęcia głowicy i sprzętu wrzucić na forum, i jak jakiś Kolega będzie zainteresowany, to sobie przejrzy temat na spokojnie i będzie pewny że kupuje dobry aparacik (nie wykluczone, że uchroni to kilka osób przed kupieniem zestawu startowego ZSRR :D, a nas uchroni to przed pytaniami dlaczego bimber śmierdzi bimbrem i dlaczego tak pali i pić się nie da :D).

PS.
Więc Kolego wrzuć dokładne zdjęcia i opis na forum to wtedy będziemy mogli spokojnie polecić Twój sprzęcik.
Może jeszcze dodasz jakieś spostrzeżenia co do rektyfikacji (uważam czym więcej opinii i testów, tym więcej dobrego z tego wychodzi):D

Pozdrawiam u udanych konstrukcji Życzę.
Piotrek
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

Autor tematu
pumpex
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 17 sty 2014, 11:08
Podziękował: 2 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: pumpex »

Witam,
jako, że jestem sprawcą zamieszania dorzucę jeszcze jedną opinię, którą uzyskałem od osoby, która nabyła aabratka u kolegi Franzmastera:)
(Pozwoliłem sobie edytować wiadomość, bo wypowiedziedź była bardzo lakoniczna)

Witam
Na początku kupiłem cały zestaw u innego allergowicza z konta brata. Jestem amatorem, ale takiej słabizny nie widziałem. Oczywiście po 6 miesiącach sprzedałem za połowę ceny i zacząłem rozglądać się za lepszą kolumną, bo myślałem, że w Polsce wszyscy produceńci robią taką kichę. Nawet chciałem kupić miedzianą z usa, ale nie było mozliwości wysyłki.

Wreszcie trafiłem aabartka i jest poprostu idealna. Na działce mam w tej branży wielu fachowców (pracują na starszym sprzęcie miedzianym, zrobionym przez siebie) i powiedzieli, że tak dokładnie jest wykonana, że zdjęcia na allegro są kiepskiej jakości. Jak przyszła przesyłka to byłem kompletnie zaskoczony jakością wykonania, poprostu idealna.
Jestem bardzo zadowolony i eliksir naprawdę ma 96volt, ale musi być dokładnie i czysto wykonany.


;)

sokaar
50
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 20 wrz 2013, 10:12
Ulubiony Alkohol: browar
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: sokaar »

herbata666 ale po to się robi chyba bimber żeby "smierdział" bimber i jak dla mnie cały w tym urok:)
Czytając wasze opinie coraz ciężej zdecydować się na jaki kolwiek sprzęt. Bo temu coś brakuję, drugi nie ma czegoś, a trzeci to wogóle. Zamiast pomagać wprowadzacie trochę zamęt.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: aronia »

Ale chodzi właśnie o to żeby uświadomić niektórym, że to co można otrzymać nie musi śmierdziec i jakościowo może być lepsze od tego co produkuje się przemysłowo. Że sprzęt nie musi być jakoś specjalnie skomplikowany: spełnienie kilku podstawowych parametrów i można otrzymać coś 96+(przykład: http://alkohole-domowe.com/forum/pomiar ... =30#p95815). A to że ten nie ma tego, a ten tamtego ma na celu zwrócenie uwagi na nowinki, które ułatwiają "dążenie do absolutu" .
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lut 2014, 00:02 przez aronia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: herbata666 »

sokaar pisze:herbata666 ale po to się robi chyba bimber żeby "smierdział" bimber i jak dla mnie cały w tym urok:)
Czytając wasze opinie coraz ciężej zdecydować się na jaki kolwiek sprzęt. Bo temu coś brakuję, drugi nie ma czegoś, a trzeci to wogóle. Zamiast pomagać wprowadzacie trochę zamęt.
Jeżeli Kolega do tego dąży, żeby zrobić najlepszy bimber z bimbrów to inna sprawa, znam takie osoby co mówiły że im mój produkt nie smakuje bo niema smaku bimbru. Widać są i smakosze takiego trunku.
Ja osobiście dążę do czegoś z czego będę mógł zrobić nalewkę, powiedzmy coś koło 50% i nie będzie czuć w niej alkoholu (wiadomo że zawsze będzie czuć, mi chodzi o jak najmniejszy odór spirytusowy), a do tego jak wiadomo jest potrzebna dokładna rektyfikacja i dobry sprzęt. I myślę, że autorowi tematu raczej chodziło o podobne odczucia co do moich. Nie będę teraz opisywał pędzenia owocówek i zbożówek, bo wiadomo o co chodzi.

PS.
Ja zawsze do swojego wręcz sterylnego produktu, zawszę mogę dolać kapkę pogonu i będzie bimberek.



Pozdrawiam
Piotrek
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

sokaar
50
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 20 wrz 2013, 10:12
Ulubiony Alkohol: browar
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: sokaar »

Czyli jaki sprzęt będzie najbardziwej uniwersalny? Taki żeby zrobić "śmierdzący" bimber ale i w miare dobrej jakości spiryt?
Czy poruszany w tym temacie sprzęt będzie odpowiedni do tego?

franz
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 26 mar 2009, 19:57
Lokalizacja: DĄBROWA GÓRNICZA
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Kontakt:
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: franz »

Kolego Sokaar nie bardzo za Tobą nadążam. Dziś zamówiłeś u mnie sprzęt po rozmowie i modyfikacji zamówienia piątkowego m.in. na wypełnienie pryzmatyczne.
Nie mówiłeś że chodzi Ci głównie o bimber czy smakówki. Ten AABRATEK również to umożliwia po zmontowaniu "na krótko" ale przede wszystkim jest stworzony do rektyfikacji i uzyskania efektu 96%+ bez zanieczyszczeń. Poprawnego POT STILLA można kupić za kilkaset złotych ale ja niestety tego nie wykonuję. A tak na poważnie to nie wprowadzaj zamętu bo sprzęt będzie uniwersalny a Twoje oczekiwania zapewne będą rosły.

Pozdrawiam
Jarek
FRANZMASTER

janik
300
Posty: 336
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: janik »

Myślę, że kol. chciał ostatnim postem zdopingować do solidnej pracy i zostawienia opcji dobrej jakości
smrodku bimbru... Ten typ sprzętu daje wiele możliwości: spirytus, destylat smakowy...
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 lut 2014, 00:38 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: herbata666 »

sokaar pisze:Czyli jaki sprzęt będzie najbardziwej uniwersalny? Taki żeby zrobić "śmierdzący" bimber ale i w miare dobrej jakości spiryt?
Czy poruszany w tym temacie sprzęt będzie odpowiedni do tego?
Kolego przejrzał byś troszeczkę forum, to byś się dowiedział jak inni koledzy puszczają smakówki na aabratku. Nawet Kolega Franz od którego kupujesz aparaturę, ma zdjęcie takiego aabratka w konfiguracji do smakówek (czyli Twój upragniony bimberek). Wrzucę zdjęcie, żeby nie było niedomówień.

Pozdrawiam
Piotrek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: aronia »

Gratulacje dla kolejnego konstruktora, który zna się na rzeczy i korzysta z wiedzy zawartej na forum czego efektem jest najnowszy destylator który znalazłem na jego aukcji. Aparat posiada OVM i termometry w odpowiednich miejscach - ze swojej strony przyczepiłbym się jedynie do tarczowego w kegu. Myślę, że może być kolejnym z polecanych konstruktorów dla początkujących i szukających nowego sprzętu zamiast konstruktorów wieszaków. Destylator dostępny tutaj: http://allegro.pl/listing/listing.php?s ... rch_scope=

Autor tematu
pumpex
10
Posty: 14
Rejestracja: piątek, 17 sty 2014, 11:08
Podziękował: 2 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: pumpex »

Oj zna się, zna się ;) W zeszłym tygodniu zamówiłem kolumnę u Franzmastera. Kolega okazał się bardzo rzeczowy, konkretny i potrafi doradzić jak i odradzić niektóre pomysły, a przy tym cena okazała się bardzo satysfakcjonująca, co akurat było jednym z priorytetów w kwestii wyboru kolumny;)
Odbiór sprzętu za półtora tygodnia. Jadę go odebrać osobiście, więc przy okazji umówiliśmy się, że Kolega oprowadzi mnie po swojej manufakturze:)
Zarówno z wycieczki jak i z wyników pierwszej psotyfikacji zdam relację w tym temacie :)

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: andrea »

Tylko za taką kasę można kupić coś lepszego. Trzeba poszukać, trochę ponegocjować....

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: aronia »

Cytując:
franz pisze:Dotąd nie szukałem klientów wśród forumowych kolegów ale zawsze starałem się dawać dodatkowy rabat osobom, które czytają fora i wiedzą czego oczekują.
FRANZMASTER
Myślę, że to jest cena na allegro(dochodzą koszty aukcji itp), a przy indywidualnym kontakcie i ustaleniu szczegółów cena może pozytywnie zaskoczyć.
Ja sam zastanawiam się nad zakupem, ale na razie muszę doprecyzować oczekiwania.

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: andrea »

@aronia
Nie bądź adwokatem diabła. Co kolega franzmajster wniósł do forum, że tytułuje się moim kolegą, wręcz przeciwnie czerpie wiedzę i na dodatek na tym zarabia. Mnie się trochę to wydaje nie fair, bo reklamuje tu, przy Twojej ogromnej pomocy swoje wyroby.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: aronia »

Właśnie kolega franz nie reklamował się za bardzo na forum o czym może świadczyć ilość postów. Ze swojej strony chciałem tylko zwrócić uwagę, że kolegą zna się na rzeczy i nie sprzedaje niebezpiecznych lub przestarzałych aparatów.

sokaar
50
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 20 wrz 2013, 10:12
Ulubiony Alkohol: browar
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: sokaar »

Jestem po pierwszych psotach na sprzęcie od Franzmaster i muszę przyznać, że trochę gorzej to (sam proces) wyobrażałem sobie ale dałem radę- z małą pomocą;) i już nie mogę się doczekać aż kolejny nastaw się wyklaruje, bo miło na takim sprzęcie się pracuje:)
Sam sprzęt bardzo starannie wykonany- jestem pod dużym wrażeniem, przebieg procesu bezproblemowy, kontakt z producentem w skali od 1 do 10 - 10pkt. Pełny profesjonalizm.

Altannik2
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 13 lut 2014, 17:20
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Altannik2 »

Ja też jestem po pierwszych psotach na sprzęcie od Franzmaster sprzed naprawdę godny polecenia
miła i fachowa obsługa oraz doradztwo przy zakupie srzętu :klaszcze:

sokaar
50
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 20 wrz 2013, 10:12
Ulubiony Alkohol: browar
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: sokaar »

Obrazek

przekrój głowicy by Franzmaster którą obiecał:)

zolo
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 11 maja 2014, 21:30
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: zolo »

Witam Wszystkich Bimbrowników :D

Panowie rozważam zakup sprzętu i cieszę się że odnalazłem te forum bo już na samym początku popełnił bym błąd i zapewne zakupił bym wieszak :) ale do rzeczy, to że jestem amatorem to już pewnie wiecie, dlatego potrzebuję wsparcia, znalazłem coś takiego http://www.allegromat.pl/aukcja159581 o sprzęcie mogę powiedzieć że jest hmm... ładny nie ogarniam jeszcze wszystkiego i nawet nie wiem czy to trzeba zmodyfikować dodatkowo ? czy po prostu zakupić to tak jak jest ? w opisie aukcji są opcje dodatkowe, czy planując użycie raz, dwa razy a może nawet 3 razy w miesiącu sprzętu trzeba było by go zmodyfikować ? czy w tych pieniądzach warto czy może znajdę coś lepszego ? budżet mam określony, czy amator da sobie z tym rade ?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 maja 2014, 21:14 przez Emiel Regis, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: linkowanie niezgodne z regulaminem

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: aronia »

Sprzęt ok, ale przed zakupem poczytaj i sam określ co Ci będzie potrzebne, a co nie. Dodatkowo pomierz pomieszczenie w którym będziesz go używał, aby wykorzystać całą dostępną wysokość. Zastanów się od razu nad zbiornikiem 50l i jego ociepleniem(i grzałki 2x2kW), odejściem OVM(później dokupisz resztę), a o termometrach poszukaj gdzie powinny być zamontowane: http://alkohole-domowe.com/forum/post80861.html#p80861
Awatar użytkownika

kane11
30
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 4 mar 2012, 19:14
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: kane11 »

Mam od dłuższego czasu, używam, zadowolony, the end.

Sebastian120
30
Posty: 45
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 17:50
Krótko o sobie: Lubie dobre piwo, wino i nie tylko:)
Lokalizacja: Rzeszów
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Sebastian120 »

W tej cenie to nawet fajny sprzęt, bierz a jak nabierzesz wprawy to na dodatkowe opcje przyjdą chęci.

Pimpuś
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 15 sty 2015, 21:59
Podziękował: 1 raz
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Pimpuś »

kane11 pisze:Mam od dłuższego czasu, używam, zadowolony, the end.
Witam,
Też takowy posiadam i sprawuje się bardzo dobrze,mam do kolegi pytanie,czy stosuje się do instrukcji obsługi od Franzmastera tzn.rozgrzewanie na otwartym zaworku,odbiór syfu i stabilizacja ,czy też zgodnie z z najnowszymi trendami najpierw stabilizacja na zamkniętym i potem odbiór ?Pytam,bo do tej pory robiłem wg.instrukcji,ale w tym sezonie grzewczym zamierzam to zmienić.

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: greg0004 »

Lepiej rozgrzewamy z otwartym zaworem, odbieramy pierwsze 100ml i dopiero zamykamy do stabilizacji. To pierwsze jest bee.. więc po co ma dodatkowo zasyfiać wypełnienie. Odbierz pierwsze 100, zamknij zawór, zalej kolumnę, 30min stabilizacji i odbiór przedgonu.
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: ta_moko »

Najpierw stabilizacja potem odbiór przedgonów @Pimpuś. Zmień metodę jak najszybciej. By się nie rozpisywać niepotrzebnie - tu cały wątek na ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/przedg ... t8204.html @greg0004 poczytaj.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: Emiel Regis »

@ta_moko
We wskazanym przez Ciebie temacie rzecz dotyczy odebrania całości przedgonów przed (a właściwie bez), lub po stabilizacji.
Tutaj chodzi o wstępne odrzucenie smrodów, przejście do stabilizacji i właściwego odbioru przedgonów. Moim zdaniem w niczym to nie szkodzi, a może pomóc.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7328
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: AABRATEK DESTYLATOR ELEKTRYCZNY BIMBER KEG ŚLĄSK by Franzmaster

Post autor: radius »

Faktycznie, może to dobry sposób?
To tylko kilka minut, a "pierwsze syfki - robaczywki" nie będą już krążyły po kolumnie :odlot:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”