Znaleziono 191 wyników

autor: 9kaczor6
wtorek, 12 lut 2019, 15:05
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Masakra - Ponad 100 osób zmarło w północnych Indiach po konsumpcji trującego alkoholu.
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 3949

Re: Masakra

Jedno jest pewne, na ich gardła nie trzeba było by dzielić frakcji. Wszystko do damy i sto lat, na pewno by nie padali jak kaczki.
autor: 9kaczor6
wtorek, 12 lut 2019, 14:02
Forum: Po Godzinach
Temat: polski grafen - Pech czy nieudolnosć państwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4379

Re: polski grafen - Pech czy nieudolnosć państwa

Drupi - mnie uj strzelał tylko tyle powiem.. :/. :@
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 11 lut 2019, 13:55
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: rektyfikacja a temperatury - potrzebna porada
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2982

Re: rektyfikacja a temperatury - potrzebna porada

Dokładnie... Jeżeli przesadzasz z mocą i nastąpi zalanie wtedy ta temp. Będzie niestabilna podczas standardowego stabilnego odbioru, będzie skakać. Poprawcie mnie jeśli źle pisze :) Ja ostatnio kombinuje z wydajnością, zwiększam moc i próbuje nieco zwiększać odbiór. Doszedłem już do 2,2 kW przy fi 5...
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 11 lut 2019, 13:44
Forum: Przywitaj Się!
Temat: mibrod
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1730

Re: mibrod

Witaj, ja znalazłem więc Ty na pewno też. Pozdrawiam.
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 11 lut 2019, 13:44
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Pavlo!!!
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 1759

Re: Pavlo!!!

Lepiej bym tego nie ująć ^^ ucz się i próbuj i pisz co udało się zrobić. Pozdrawiam.
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 11 lut 2019, 13:40
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Wypadek Opolskie: Eksplozja instalacji do produkcji bimbru
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 16336

Re: Wypadek Opolskie: Eksplozja instalacji do produkcji bimbru

Nie ciekawa historia.. :/ myślę o tym, o samym wybuchu i zastanawiam się jak to tego doszło. Patrzę na swój sprzęt i cały czas myślę co mogło się tam stać. Myślę, że powinniśmy poruszać temat zabezpieczeń przed... Czym kolwiek, czy to brak wody, czy nie wiem.. Jakieś rozczelnienie w oddzielnych tema...
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 11 lut 2019, 13:30
Forum: Po Godzinach
Temat: polski grafen - Pech czy nieudolnosć państwa
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4379

Re: Pech czy nieudolnosć państwa

Nie lubię wypowiadać się na takie bo w 99% opierają się one na ustrój polityczny naszego kraju, i ludzi nim rządzących. Przykre jest to, że ciężka i uczciwa pracą w naszym wspaniałym kraju nie da się dorobić aby na przykład przed 50tka żyć dalej nie musząc martwić się dalszą przyszłość. Ja jestem pr...
autor: 9kaczor6
piątek, 1 lut 2019, 20:58
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Rum - produkcja metodą dundrową
Odpowiedzi: 822
Odsłony: 250200

Re: Rum - produkcja metodą dundrową

Dundr owocowy że śliwek pachnie bardzo ładnie moim zdaniem. Myślałem że w drugim pojemniku mam nastaw z jabłek ale są tam również śliwki tylrn, że żółte małe brzoskwinie.

Nie robiłem jeszcze rumu ale spróbuję tymbardziej że bardzo go lubię. Dam znać co tam z tego wyszło :)
autor: 9kaczor6
piątek, 1 lut 2019, 18:26
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Rum - produkcja metodą dundrową
Odpowiedzi: 822
Odsłony: 250200

Re: Rum - produkcja metodą dundrową

Witam. Przyznaję, że nie chce mnie się czytać całego tematu, a mam krótkie pytanie..
Jak myślicie, czy użyty do nastawu na rum dundr ma znaczenie z czego pochodził?
Mam ładnie wyklarowaną cukrówkę, oraz z 15l nastawu z jabłek i 15 ze śliwek... Tak myślę czy nie użyć dundru po owocach...
autor: 9kaczor6
piątek, 1 lut 2019, 16:49
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Spadek alkoholu przy wyższych temperaturach
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4361

Re: Spadek alkoholu przy wyższych temperaturach

Dzięki ^^ czyli widzę, że śmiało mogę jeszcze zejść z mocą.
autor: 9kaczor6
piątek, 1 lut 2019, 16:40
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Spadek alkoholu przy wyższych temperaturach
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 4361

Re: Spadek alkoholu przy wyższych temperaturach

.Gacek czytam i czytam i za cholere nie mogę zrozumieć o Ci chodzi z tą rybką.... :scratch: W między czasie wybiło mi 93s na termometrze bo akurat pędze smakówke, i zerkam na wykres żeby ocenić moc. Eureka - rzeczywiście rybka :lol: Co do tematu - powiem krótko. Przecież to normalne, że spada alko n...
autor: 9kaczor6
środa, 30 sty 2019, 22:30
Forum: Problemy i pytania
Temat: Poznajcie „Grażynę” - prośba o ocenę
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4128

Re: Poznajcie „Grażynę” - prośba o ocenę

Fakt ^^ zapomniałem dodać że 1.5l/h na początku procesu. Z czasem robię dwie korekty na OVM ale ogólna średnia to i tak ponad 1l/h. Ja jestem zadowolony bardzo.
.Gacek daj znać jak coś wymyślisz... Rozumiem że obędzie się bez cięcia kolumny.
autor: 9kaczor6
środa, 30 sty 2019, 13:31
Forum: Problemy i pytania
Temat: Poznajcie „Grażynę” - prośba o ocenę
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 4128

Re: Poznajcie „Grażynę” - prośba o ocenę

Witaj. Z tej kolumny można wyciągnąć do 1.5l/h 95%+. Jest to oczywiście zależne od mocy wsadu oraz grzania. Jeśli chcesz doposarzyc tą kolumnę o przydatne rzeczy to: - ociepl kolumnę! - dokup regulator mocy grzania. Polecam prezycyjny z watomierzem. Kolega z forum zrobi Ci co tylko będziesz chciał. ...
autor: 9kaczor6
środa, 30 sty 2019, 13:21
Forum: Po Godzinach
Temat: Płyn do spryskiwaczy z "odpadów" spirystusowych.
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 6573

Re: Płyn do spryskiwaczy z "odpadów" spirystusowych.

Zima w pełni i odpad się przydał. Mieszam przedgony z płynem do naczyń rozrabiam woda na 30% i daje rade. Zapach mi w ogóle nie przeszkadza. Na początku sezonu kupiłem płyn w briko (ten sklep budowlany) - walil paskudnie. Wolę swój :)
autor: 9kaczor6
środa, 2 sty 2019, 15:30
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: PRZESTROGA!!!
Odpowiedzi: 88
Odsłony: 50956

Re: PRZESTROGA!!!

Blok... A jak blok to zapewne gaz no i mamy buum. Choć nie wykluczone oczywiście, że poszła gdzieś iskra a sprzęt stał bez nadzoru. Hipotez może być wiele, w każdym razie przestroga dla każdego.
autor: 9kaczor6
środa, 2 sty 2019, 15:14
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5015

Re: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.

Działa. Nie otwieraj przez Tapatalka. Ja to dziadostwo odinstalowałem. Co do samych pomp po zagłębieniu tematu jest ich sporo... Wszystko to kwestia grubości portfela. Szukajcie pod hasłami pompy spożywcze. Warto też przeglądać olx. Ja cały czas myślę nad taką aparatura. Jak uda mi się coś zrobić bę...
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 31 gru 2018, 20:27
Forum: Po Godzinach
Temat: Wirtualny toast
Odpowiedzi: 962
Odsłony: 239220

Re: Wirtualny toast

Sto lat. Nam.

Obrazek
autor: 9kaczor6
sobota, 22 gru 2018, 04:19
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Witam
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2898

Re: Witam

Szkoda , że tak daleko ode mnie chętnie bym zajrzał do piekarni .
Witamy ;)
autor: 9kaczor6
czwartek, 20 gru 2018, 20:50
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Żółty destylat – co robić.
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 17195

Re: Żółty destylat – co robić.

Wsad był słaby temp. Wrzenia 91s zalane nie więcej jak 26 l w 30stce. Teraz tak myślę, że to wino może było kwaśne... Stąd przy dużej mocy grzania z kolumny podrywał się ten czarny osad co się tworzy na miedzi. :scratch: Wydawało się to wino słodkie ale słodkości z kwasowościa nie ma nic do rzeczy. ...
autor: 9kaczor6
czwartek, 20 gru 2018, 18:36
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Żółty destylat – co robić.
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 17195

Re: Żółty destylat – co robić.

Odgrzewam temat. Dziś pierwszy raz poleciał mi żółty destylat, trochę się wystraszyłem, że przypaliłem grzałki i coś przedostało się do kolumny ale po zmniejszeniu mocy jest ok. Gotowałem jakieś wino nie wiadomego pochodzenia, było słodkawe ale klarowne. Przy odbiorze kropelkowym przedgonu przy mocy...
autor: 9kaczor6
czwartek, 20 gru 2018, 03:19
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5015

Re: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.

Póki co na allegro wszystkie które znalazłem są na 110v, i wszystkie używane ale to nic bo i tak ceny zaczynają się od 150zł, więc nówka zapewne sporo droższa.
A jakieś inne firmy pomp prócz IWAKI godne polecenia?

Tak myślę... A taka pompa od CO by się nadała? :scratch:
autor: 9kaczor6
środa, 19 gru 2018, 19:59
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5015

Re: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.

Polecicie jakąś pompke na wąż która wytrzyma dość wysoka temperaturę? Przepływ wody raczej za duży nie wskazany...?
autor: 9kaczor6
środa, 19 gru 2018, 14:11
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style
Odpowiedzi: 396
Odsłony: 169468

Re: [test] Drożdże Spiritferm Moskva Style

Po nie udanych cukrówkach z powodu awarii cukromierza zrobiłem zrobiłem nowy nastaw "na litry" - dałem 3.5l/1kg cukru. 40kg plus 140l wody = 164l nastawu. 4 paczki drożdży Cukier rozpuszczony w całości po dwóch dniach zasypałem drożdżami gdy temp. Syropu osiągnęła 20s. Także : - start temp...
autor: 9kaczor6
środa, 19 gru 2018, 12:13
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5015

Re: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.

No i kolejna sprawa do przemyśleń.... @johnex @radius no właśnie co do zacierania na lenia obawiam się, że nie uda mi się wytworzyć odpowiedniej ilości cukru - choć pewnie zanim coś zbuduje spróbuję raz zrobić w ten sposób, zobaczyny. Wolę prąd ponieważ łatwiej nim sterować - utrzymać temperaturę. T...
autor: 9kaczor6
wtorek, 18 gru 2018, 22:35
Forum: Destylacja i rektyfikacja metodą pot still
Temat: Psota smak orzechów
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2359

Re: Psota smak orzechów

Pewnie przez te odstojniki a raczej na pewno przedostają Ci się inne frakcje stąd posmak orzechów. Smakuje Ci? To pij ^^ Wiesz Ja do czasu do czasu wymieniam ze znajomym który ma ZM z odstojnikami... Próbowałem go odwieść od tej aparatury ale pomimo jej "wad" urobek wychodzi ciekawy. Ja os...
autor: 9kaczor6
wtorek, 18 gru 2018, 21:30
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 5015

Zacieranie przy użyciu grzałek bez ryzyka ich przypaleń - budowa zbiornika.

Witam. Zaciekawiony bardzo dobrymi opiniami na temat wódek zbożowych zwracam się z pytaniem czy w sposób przedstawiony poniżej uda się zatrzeć zboże oraz utrzymać odpowiednie temperatury w trakcie procesu. https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c729b242585f.jpg Wiem, że w przypadku grzania na gazie taki...
autor: 9kaczor6
poniedziałek, 17 gru 2018, 11:46
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Kupno sprężynek pryzmatycznych.
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 3063

Re: Kupno sprężynek pryzmatycznych.

Ostatnio dokupywałem sprężynki od plipka i jestem zadowolony. Bardzo dobra jakość, najlepsze parametry wg testów na forum, i praktycznie zero odpadów w produkcie. Kupisz je w naszym sklepie na przykład (techmar) albo na allegro od producenta. Użytkownik Allegro szymonlli z tego co pamiętam.
autor: 9kaczor6
niedziela, 16 gru 2018, 22:59
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Muszę się pochwalić wódką zbożową...
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 29512

Re: Muszę się pochwalić wódką zbożową...

Hehe no to fajną przygodę z frania miałeś ... Czytam czytam cały czas ale czasami im się więcej czyta to więcej pytań się w głowie rodzi . No nic przyjdzie czas będzie rada ..
autor: 9kaczor6
niedziela, 16 gru 2018, 22:56
Forum: Galerie destylatorów
Temat: Miedziany destylator do zbożówek
Odpowiedzi: 359
Odsłony: 231461

Re: Miedziany destylator do zbożówek

Cudownie wygląda . Rude są piękne ! Gratuluję
autor: 9kaczor6
niedziela, 16 gru 2018, 22:47
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: Muszę się pochwalić wódką zbożową...
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 29512

Re: Muszę się pochwalić wódką zbożową...

No mnie też się pić teraz zachciało ... Tym bardziej , że znowu czytam jak kolejna osoba zachwala zbożową , a sam jej nigdy jeszcze nie piłem . Zaraz wezmę kartkę i założę temat odnośnie zbiornika do zacierania . Nie wytrzymam już , po nowym roku muszę spróbować . Trzy lata doświadczenia mam , czas ...
autor: 9kaczor6
niedziela, 16 gru 2018, 22:39
Forum: Po Godzinach
Temat: Cechy dobrego alkomatu
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 2109

Re: Cechy dobrego alkomatu

Najtańsza opcją będzie kupno Alcoblow. Co prawda nie pokazuje on wyniki w mg/l , a jedynie czy w wydychanym powietrzu jest alkohol - ale do jeżdżenia w zupełności wystarczy. W te wynalazki za 300/500 zł czy nawet więcej moim zdaniem nie ma co się bawić. Porządne urządzenie kosztuje kilka tysięcy , p...
autor: 9kaczor6
sobota, 15 gru 2018, 14:42
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Dwa smartfony do podglądu?
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 3554

Re: Dwa smartfony do podglądu?

Witaj. Na jednym ze smartfonów zainstaluj program IP Webcam - dostępny za darmo w sklepie Play . Zarejestruj konto . Włącz i ustaw odpowiednio kamerkę. Na drugim smartfonie wejdź na stronę internetową invideon - zakładka MY. ( WPISZ w google i wyskoczy pierwsza strona ). Zaloguj tam to konto które u...
autor: 9kaczor6
sobota, 15 gru 2018, 05:01
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Moja ukochana przyjechała ;)
Odpowiedzi: 29
Odsłony: 14288

Re: Moja ukochana przyjechała ;)

A ten bufor z tyłu wchodzi w skład tego zestawu? :lol:
autor: 9kaczor6
sobota, 15 gru 2018, 04:53
Forum: Radioaktywne
Temat: Okazja czyli o moralności... Kalego, Dulskiej czy faryzejskiej ?
Odpowiedzi: 69
Odsłony: 25629

Re: Okazja czyli o moralności... Kalego, Dulskiej czy faryzejskiej ?

Było więcej tych pomyłek. WRÓĆ promocji, albo odwrotnie.
W każdym razie reklamę maja dobra :lol: może to o to chodziło :scratch:
Obrazek
autor: 9kaczor6
czwartek, 13 gru 2018, 18:00
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Fermentacja cukrówki w beczce i przechowywanie półproduktu.
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4225

Re: Fermentacja cukrówki w beczce i przechowywanie półproduktu.

1) Oczywiście. Ja miałem nastaw cukrowy ponad 2 miesiące na pewno.... Nie miałem czasu na gotowanie, nic mu nie było. Beczka była luźno zamknięta żeby tam jakie robactwo nie wlazło. Nastaw się ładnie wyklarował. 2) Też używam wody z bojlera. Podstawa to porządnie napowietrzyć nastaw intesywnie go mi...
autor: 9kaczor6
czwartek, 13 gru 2018, 14:50
Forum: Radioaktywne
Temat: Okazja czyli o moralności... Kalego, Dulskiej czy faryzejskiej ?
Odpowiedzi: 69
Odsłony: 25629

Re: Okazje zakupowe

To teraz ten kto kupił 5/10/30 paczek niech da znać jaki mają termin ważności :D żeby się nie okazało, że za miesiąc koniec :) Ja również wysłałem maila z ciekawości i fakt była to promocja i towar poszedł w momencie. Na szczęście ja w promocje nie wierzę i zaraz idę sypać swoje stare dobre moskvy d...
autor: 9kaczor6
środa, 12 gru 2018, 10:20
Forum: Dzielenie frakcji podczas destylacji
Temat: Koncepcja odbioru przedgonu
Odpowiedzi: 158
Odsłony: 77477

Re: Koncepcja odbioru przedgonu

Widziałem już takie kolumny, problem to wysokość - ale rzeczywiście ma to sens. Również śledzę tematy odbioru przedgonów odkąd dokupilem OVM i to rozwiązanie jest bardzo sensowne ale niestety nie dla mnie... :( 215 cm pod sufit i już nie poszaleje - ale na szczęście w planach jest przeprowadzka. Ja ...
autor: 9kaczor6
wtorek, 4 gru 2018, 15:44
Forum: Bufory stabilizująco-wzmacniające
Temat: Dziwne wybuchy w buforze??
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 12318

Re: Dziwne wybuchy??

Ostatnio był podobny temat, jednak bez odpowiedzi z tego co pamiętam. Zaciekawiło mnie to ponieważ też planuje zakup bufora.. Również czekam na wypowiedź kogoś kto użytkuje bufor, czy to normalne i czy nie trzeba się tego obawiać...
autor: 9kaczor6
niedziela, 2 gru 2018, 13:30
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jakość spirytusu z waszych kolumn vs sklepowego
Odpowiedzi: 114
Odsłony: 31457

Re: Jakość spirytusu z waszych kolumn vs sklepowego

Masz ten sam problem co i ja... Chciałbym kiedyś posmakować takiej zbożówki, wszyscy tak ją chwalą. Może wtedy bym się przemógł i poszedł o krok dalej.
autor: 9kaczor6
niedziela, 2 gru 2018, 10:24
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Jakość spirytusu z waszych kolumn vs sklepowego
Odpowiedzi: 114
Odsłony: 31457

Re: Jakość spirytusu z waszych kolumn vs sklepowego

Trzy lata temu prowadziłem pierwsza raktyfikacje cukrówki, jeszcze wtedy nie wiedziałem dokładnie co robię :) właściwie wiedziałem jedno.. Nie chcę sklepowej gorzały bo mi po prostu nie smakuje. Ale do rzeczy pamiętam jak osiągnąłem wtedy urobek 93% - oszołomiony tak wielkim procentem nie mogłem doc...

Wyszukiwanie zaawansowane