Oceń artykuł:
Średnia ocena: 4.3/5
Ilość ocen: 30
Nalewka z korzenia pietruszki
Oryginalny obraz: By User:MarkusHagenlocher - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1700723
Sklep Alkohole Domowe
Zaprawka Baltimore Scotch Whisky 25 mlZaprawka Baltimore Scotch Whisky 25 ml
Smak pożądany przez wielu klientów ceniących tradycyjne odmiany whisky. Zaprawkę wystarczy wlać do butelki 0,7 litra i uzupełnić alkoholem o pożądanej mocy. Już następnego dnia możemy zasiąść przed kominkiem ze szklaneczką doskonałej szkockiej.
Cena: 6,99 zł

Pietruszka to jedno z najpopularniejszych warzyw używanych w polskiej kuchni. Dodawana do wielu potraw wzbogaca je swoim niepowtarzalnym smakiem. Ta niepozorna roślina to bogactwo witaminy C i silny specyfik o działaniu moczopędnym. Pietruszka doskonale nadaje się również na domową zdrowotną nalewkę.

Składniki:

  • 40g korzenia pietruszki
  • 0.75l białego wytrawnego wina
  • 120ml wódki 50%

Przygotowanie:

Dokładnie zmiażdżony (blender, moździerz) korzeń pietruszki zalej połową wina zmieszanego wcześniej z wódką. Tak przygotowaną bazę nalewki odstawiamy na 2 godziny. Należy często mieszać nalewkę w tym czasie.

Po upływie ok 2 godzin dodaj pozostałą porcję wina. Odstaw w ciepłe miejsce na ok 10 dni. Naczynie powinno być szczelne. Po tym czasie należy przefiltrować nalewkę oraz przelać ją do butelek. Trunek należy przechowywać w ciemnym miejscu. Taka nalewka z pietruszki doskonale poprawia przemianę materii, poprawia apetyt oraz działa moczopędnie. Należy spożywać ją kilka razy dziennie po kilka łyżek przed posiłkiem.

Komentarze do: Nalewka z korzenia pietruszki

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda