Oceń artykuł:
Średnia ocena: 3.5/5
Ilość ocen: 24
Złoty maliniak na miodzie nawłociowym
Sklep Alkohole Domowe
Zaprawka Beskid Slivovitz 25 mlZaprawka Beskid Slivovitz 25 ml
Beskid Slivovits do doskonała zaprawka, która pozwoli nam bardzo szybko przyrządzić pyszną śliwowicę o dowolnej mocy. Wystarczy wlać zaprawkę do butelki 0,7 litra i uzupełnić alkoholem. Po 24 godzinach nasza śliwowica jest gotowa.
Cena: 6,99 zł
Do przygotowania tej prostej, a jakże smakowitej nalewki potrzebujemy:
  • 1 litr malin
  • 1,2 litra alkoholu o mocy 50 %
  • 200 ml miodu z nawłoci (możemy zastąpić go miodem lipowym)


Przygotowanie:

Dojrzałe maliny warto wcześniej zamrozić, łatwiej wówczas ulegają maceracji.  Sposób przygotowania nalewki jest prosty:

  1. Do czystego 2-litrowego słoja wkładamy maliny.
  2. Do słoja dolewamy około 1,2 litra alkoholu – jeśli nie wiecie w jaki sposób rozrobić spirytus z wodą to skorzystajcie z prostej aplikacji na Androida pod nazwą Kalkulator Mocy Alkoholu
  3. Słój odstawiamy w ciepłe, ale ciemne miejsce na okres 3 tygodni, co kilka dni lekko nim poruszając.
  4. Po tym czasie zlewamy nalewkę do drugiego naczynia –  najlepiej przy użyciu lnianej ściereczki jako filtra (lub pieluchy tetrowej ).
  5. Miód nawłociowy w ilości 200 ml (może być więcej jeśli gustujemy w słodkich nalewkach) łączymy z maceratem malinowym. Jeśli miód się skrystalizował należy go podgrzać w garnku z kąpielą wodną – my akurat użyliśmy miodu świeżo zebranego, który otrzymaliśmy od naszego Kolegi z Forum
  6. Całość mieszamy aż do całkowitego rozpuszczania miodu i odstawiamy w chłodniejsze miejsce na 2 miesiące. Po tym czasie nalewkę filtrujemy przy użyciu sączków filtracyjnych (pamiętajmy, aby je zwilżyć wodą przed użyciem), rozlewamy do ozdobnych butelek na nalewki i już możemy degustować!To doskonała nalewka na jesienne i zimowe dni.
Pyszne polskie maliny w połączeniu z miodem nawłociowym, który ma właściwości antyseptyczne i żółciopędne, wzmacnia organizm i polecany jest w leczeniu infekcji gardła, dróg żółciowych, stawów, prostaty oraz nerek. Doskonała jako dodatek do rozgrzewającej herbaty.


Komentarze do: Złoty maliniak na miodzie nawłociowym

Aby skomentować stronę wypełnij wszystkie pola i kliknij "zapisz".


 Zarejestruj się lub zaloguj aby nie podawać ciągle tych danych.  (Pisząc akceptujesz regulamin!)
 Wpisz w to pole słowo: prawda