Źródło izopropanolu w destylacie

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zahir92
50
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2015, 23:01
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy

Post autor: Zahir92 »

Witam!
Niedawno nadarzyła się dla mnie okazja na przebadanie destylatu za pomocą chromatografu gazowego.
Byłem zdumiony gdy po badaniu okazało się, że mój destylat ma śladowe ilości izopropanolu tj. 0.25 g/l.
Nastaw cukrowy na drożdżach Coobra Turbo Yeast 48.
Stripping+rektyfikacja
Niegdyś słyszałem że w nastawach cukrowych w ogóle nie powinno być izopropanolu.
Co Wy uważacie na ten temat?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: Zygmunt »

Źle słyszałeś. izoporpanol jest jednym z wyższych alkoholi, które drożdże produkują normalnie w czasie fermentacji. Powstaje z jednej z pochodnych w czasie syntezy izoleucyny. Jego powstawaniu sprzyja wysoka temperatura fermentacji i niewłaściwa kwasowość nastawu (podwyższone pH).
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zahir92
50
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2015, 23:01
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: Zahir92 »

To miałoby sens. Próbka ta pochodzi z destylacji dwóch nastawów fermentujących w innych temperaturach. Jeden z nich fermentował w temp. około 25*C, drugi natomiast powyżej 30*C. Oczywiście drugi nastaw przefermentował w znacząco krótszym czasie niż pierwszy. Szybsza fermentacja....więcej zanieczyszczeń. Dziękuje!

zielik93
50
Posty: 93
Rejestracja: czwartek, 30 lip 2015, 20:44
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: ziemia łódzka
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: zielik93 »

U mnie w zimnym fermentuje miesiąc i nie może przerobić hehe. A dało by rade wysłać próbkę żeby przebadać mój skład co i jak ?
Wódka jak wódka smakuje jednakowo, czyli wspaniale
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zahir92
50
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2015, 23:01
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: Zahir92 »

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: Zygmunt »

Szkoda kasy na takie "badanie". http://alkohole-domowe.com/forum/post121318.html
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
Zahir92
50
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 24 lis 2015, 23:01
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: Zahir92 »

Dzięki za ten post Zygmunt, dobrze, że go przeczytałem gdyż w przyszłości rozważałem wysłanie wyników do tegoż sanepidu. Ale to co w odpowiedzi zwrotnej otrzymała Matka Teresa to jest po prostu zlepek nic nie znaczących informacji. Brak wykresu czasów retencji....za co oni chcą tyle pieniędzy?....
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Źródło izopropanolu w destylacie

Post autor: Zygmunt »

Badanie chromatograficzne zapewne JEST tam wykonywane, mogliby po prostu poprawić formę prezentacji wyników, dodając surowy chromatogram, nawet za dopłatą.

Dobre badanie chromatograficzne (czyt. ze zidentyfikowanymi związkami i opisem), od labu z dużą bazą wzorców musi kosztować, tego się komercyjnie za 40zł zrobić nie da. Co innego sprzęt "państwowy"- instytuty i uczelnie, które takie badania robią poniżej kosztów, bo nie muszą na tym zarabiać. Dlatego koszt badania jakościowego GCMSem oscyluje w okolicach 400zł.

Dobrze jednak, że obywatel za 4 dyszki może się przekonać, czy ciecz którą ma zamiar spożyć nie jest czeskim metanolem- takie badania powinny być łatwo dostępne i tanie, a wynik może być przedstawiony w taki zrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego sposób.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”