Zmiany w budowie kolumny aabratek i zmniejszenie kosztów

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
inereusz
30
Posty: 36
Rejestracja: środa, 22 lut 2017, 19:29

Post autor: inereusz »

Jestem już po kilku(nastu?) procesach i się tak zastanawiam. Zawsze odbieram tak, że po stabilizacji i odebraniu przedgonu, prędkość odbioru gonu dobieram w następujący sposób. Obserwując temperaturę na 10 półce powoli zwiększam odbiór, jeżeli temperatura skoczy o 0,1 delikatnie przykręcam i czekam aż po wróci do pierwotnego poziomu. W ten sposób prowadzę cały proces grzejąc przy tym jedną grzałką 2kW bez regulatora. Czy odbiór w ten sposób może psuć smak gonu ? a może spróbować na większej mocy ?

prolog1975
450
Posty: 473
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Zmiany w budowie kolumny aabratek i zmniejszenie kosztów

Post autor: prolog1975 »

A nie lepiej ustalić moc zalania dla swojej kolumny. Zejść z mocą 10-15% i z bani. Za posmaki jak mniemam w kolumnie odpowiada niedokładne cięcie frakcji. Dodatkowo ludzie na forach np Akas to zbadali i bezpiecznie proponują 12ml na 1 kW mocy. Co ułatwia sprawę początkującym. Stoper w rękę strzykawkę menzurkę z dokładną podziałką sprawdzoną strzykawką i wio. No i oczywiście trzeba zmierzyć czy mamy te 2kW. Czytałeś kompendium lesgo58? Tam naprawdę jest na początek wiedzy aż nadto.

Autor tematu
inereusz
30
Posty: 36
Rejestracja: środa, 22 lut 2017, 19:29
Re: Zmiany w budowie kolumny aabratek i zmniejszenie kosztów

Post autor: inereusz »

Odbieram 20ml na minute przy 2kW, nie mierzyłem czy rzeczywiście jest 2kW zakupiona z destylandii, jak będę miał okazję to zmierzę moc. Czytałem wiele razy, i radzą przy moich sprzętach jechać na 2kW, a nie pod progiem zalania. Zbieram sobie do różnych butelek numeruję i potem niucham więc myślę że to nie jest kwestia cięcia. Moja kolumna nie jest cała ocieplona, od kega 20cm nie ocieplone, potem 1m ocieplony i do góry już nie. Część kolumny ponad OLM nie jest idealnie prosta, ale skrzywienie jest naprawdę minimalne. Czy te niedociągnięcia mogą psuć destylat ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Autor tematu
inereusz
30
Posty: 36
Rejestracja: środa, 22 lut 2017, 19:29
Re: Zmiany w budowie kolumny aabratek i zmniejszenie kosztów

Post autor: inereusz »

Pytanie o zalanie - grzeję 4kW przy ok 80 stopniach w kegu odłączam 2kW i czekam, płyn pojawia się w rurce przy głowicy, czy to znaczy że zalewa mi przy 2kW??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”