Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Autor tematu
Jeżyk
5
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Zlot forumowy

Postautor: Jeżyk » piątek, 8 lip 2011, 00:43

I Zlot Forumowy

Są dziesiątki jak nie setki forów tematycznych/hobbystycznych w wirtualnej rzeczywistości - czyli w internecie. Może wzorem innych, zorganizujmy spotkanie w świecie rzeczywistym.
Przy ognisku, kaszance z kiełbasą .....i naszych psotach :) .
Będzie to doskonała okazja do poznania się, wymiany poglądów i doświadczeń.

Co sądzicie na ten temat ?

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

wiking
450
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Załączniki
Re: Zlot forumowy

Postautor: wiking » piątek, 8 lip 2011, 13:53

Bardzo dobry pomysł, tylko datę takiego spotkania trzeba by ustalić dużo wcześniej. Przeważnie każdy gdzieś pracuje i jakoś urlopik musi załatwić, a tak jak w moim przypadku to jeszcze długi dojazd by mnie czekał. Jedynym minusem (a może plusem) takiej imprezy byłoby spotkanie się naszych forumowych guru, nie wiadomo jak u nich z nerwami przy spotkaniu i dyskusji na żywo, zwłaszcza po kaszance i kiełbasie. :hahaha:
Ostatnio zmieniony piątek, 8 lip 2011, 14:18 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ,.

Awatar użytkownika

Qba
500
Krótko o sobie: Szefu
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Winiarz
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Qba » piątek, 8 lip 2011, 14:17

Możecie robić sobie zlocik.

Widać że nie ma specjalnie chętnych...
Ja się na to nie piszę :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Obrazek

Autor tematu
Jeżyk
5
Załączniki

Postautor: Jeżyk » piątek, 8 lip 2011, 15:50

Oba, nawet nie wiesz co tracisz :)
Ale Twoja sprawa, jak chcesz to możesz pozostać anonimowy do końca życia :)

Byłoby na pewno trochę chętnych, gdyby taki temat był oddzielnie umieszczony na samych początku strony, przez co stałby się widoczny dla wszystkich wchodzących.

A kiedy i gdzie można zrobić zlot ?
Uważam, że we wrześniu, najpóźniej w październiku, w ośrodku wypoczynkowym, w centralnej Polsce, żeby dla tych co nie mieszkają w centrum, odległość była do zaakceptowania.

Awatar użytkownika

Partyzant
750
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Załączniki

Postautor: Partyzant » piątek, 8 lip 2011, 21:33

Jeżyk, zanim napisałeś tego posta to przemyślałeś dobrze o zlocie?

Próbowanie różnych prac hobbystów... Wiesz do czego to może doprowadzić?

1410 - powtórka z rozrywki?

Na dodatek MILICJA, ORMO, ZOMO, nie śpi! = ( URZĄD SKARBOWY ITD...:mrgreen: )

Pomysł awykonalny!

Ps. Media nie śpią... TELEEXPRESS:
- Największa akcja polskiej Policji w Historii w której zatrzymano kilkaset bimbrowników których złapano...

:piwo: pij spokojnie piwko na forum, które jest legalne :ok:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!

Awatar użytkownika

wiking
450
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Załączniki

Postautor: wiking » sobota, 9 lip 2011, 00:48

I żeby władza zdążyła się przygotować i namierzyć wszystkich. Jeżyk czy ty myślisz że oni nie czytają tego forum? Dowiesz się później z telewizji jaką mamy sprawną policje,a rozdmuchają to tak jakby zlikwidowali jakiś gang. Przepraszam za moje wcześniejsze żarty,ale takie spotkania to tylko wśród ludzi którzy się już znają. Poznaj pierwsze jednego później drugiego itd. Nikt się nie będzie wychylał żeby na własne życzenie zmoczyć. :dupa:

Awatar użytkownika

Agneskate
200
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Agneskate » sobota, 9 lip 2011, 17:06

Panowie nie przesadzajcie. :) Spotkanie można zrobić i żadnej policji nie będzie, bo nikt nie będzie niczego destylował, a spożywał. :)

Inna sprawa, że rok temu taki sam pomysł był i nie wyszło. :(
Pozdrawiam Aga

Autor tematu
Jeżyk
5
Załączniki

Postautor: Jeżyk » sobota, 9 lip 2011, 18:42

Słuchajcie, czy tutaj są sami psotnicy ?
Czy tylko tej dziedzinie jest poświęcone to forum ?
Czy kiełbasą własnej roboty nie można się pochwalić ?
Czy uwędzony boczek z własnej wędzarni to zakazany produkt ?
Czy wino, które sam zrobiłem i poczęstowałem nim kolegę, to naruszenie prawa ?
Czy nalewka przeze mnie wyrobiona i przywieziona do degustacji, to przestępstwo ?

Problemy i przeszkody można mnożyć, ale czy o to chodzi ?

A nie lepiej odwrotnie, powiedzieć sobie,
- a dlaczego nie ?

Można zorganizować zlot np. na 3 dni , piątek-niedziela
Bawimy się przy swoich produktach w nocy z piątku na sobotę, w sobotę się leczymy, a w niedzielę każdy grzecznie i szczęśliwie wraca do domu zadowolony, że tak miło spędził weekend :)

Pomyślcie nad tym tematem pozytywnie, na tak, tak samo jak pozytywnie myślicie nad swoim sprzętem i wyrobami - a na pewno się uda :)

Najtrudniejszy pierwszy krok :)

Awatar użytkownika

szwistaq
300
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: szwistaq » sobota, 9 lip 2011, 22:33

hmmm tylko jedno mi przychodzi na myśl...

Zachęcasz jak policjant na czasie szukający pedofili :))

Zjazd, pomysł przedni. Kiedyś grałem w metaldamage i tam kumple robili zjazd przez parę lat, i zawsze żałowałem, że nie mogłem się na nim zjawić. Ale na zlot bimbrowników to bym się nie pokusił, a ryzyko lubię. To samo co by zorganizował zlot producentów amfetaminy. Myślę, że żadna przykrywka wędlinami, winami i nalewkami by nie pomogła. Spisaliby a nazajutrz byśmy wszyscy opisywali swoje doświadczenia w dziale http://alkohole-domowe.com/forum/jaka-jest-szansa-ze-policja-zapuka-do-naszych-drzwi-t1600.html

Jakiś ambitny będzie chciał premię złapać czy cuś. Jak zacznie to przecież nikt mu nie powie, żeby przestał. Będzie na tropie przestępców i bliski spektakularnej akcji :)))
Obrazek

Autor tematu
Jeżyk
5
Załączniki

Postautor: Jeżyk » niedziela, 10 lip 2011, 13:21

Ależ się boicie :(
Tylko ze strachu nie zróbcie pod siebie :)

Skoro temat przerasta, to nie ma sensu go kontynuować :stop:

Awatar użytkownika

Agneskate
200
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Agneskate » niedziela, 10 lip 2011, 18:08

@Jeżyk to już wiesz czemu w zeszłym roku nie udało się zrobić spotkania. Niestety wszyscy myślą, że od razu policja będzie i zdobędą nasze adresy. A w końcu nalewki, wina, mięsiwa toż można robić w biały dzień. A policja ma naprawdę kupę roboty, niż tylko patrzeć nam na ręce. Szczególnie, że nie ma czegoś takiego jak anonimowość w necie- chyba, że hakerem się jest. :)
Pozdrawiam Aga

Awatar użytkownika

waz_2000
150
Ulubiony Alkohol: Whisky
Kontakt:
Załączniki

Postautor: waz_2000 » niedziela, 10 lip 2011, 19:43

Popieram, tylko boję się że niektórym by się nie chciało gnać pół Polski? Chyba że ktoś z nas może ma jakieś gospodarstwo agroturystyczne i da nam zniżki :)
Kolumna typu: AAbratek
Keg: 30L
Wysokość kolumny (wypełnienie): 140cm
Średnica: 76,1 mm
Grzanie: Kiedyś Taboret teraz prąd 6kW
Po godzinach: Pozycjonowanie stron WWW | Psocenie | Wędkarstwo

Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Zygmunt » niedziela, 10 lip 2011, 19:59

Policja jakby chciało, to dawno by nas zgarnęła. Tyle tylko, że aparaturę do destylacji wody mieć można, a nielegalnego spirytusu przecież nikt z nas w domu nie ma, prawda?

Problemem jest organizacja takiego czegoś. Zdajecie sobie sprawę jak dużym logistycznie wydarzeniem jest taki zlot? Potrzeba kogoś, kto znajdzie pasujące miejsce, porezerwuje hotele, ogarnie parkingi, a nawet jakieś pierdoły typu stoliki i krzesła. To nie jest łatwe, a w dodatku- za darmo. Ktoś ma za dużo wolnego czasu i paliwa? Współorganizowałem kiedyś niedużą konferencję- na 100 osób. Wiele godzin spędzonych na dogadywaniu nawet oczywistych detali. Dojazdy, telefony, pretensje, formalności i spora odpowiedzialność. Nigdy więcej, a przynajmniej nigdy więcej za darmo.

Jeżeli znajdziesz śmiałka, który podejmie się organizacji takiego czegoś- proszę bardzo. Gospodarstwo agroturystyczne odpada, chyba że chcecie zrobić zlot dwudziestoosobowy... Podpatrzcie jak to wygląda u piwowarów, czy winiarzy...

www.destylatorymiedziane.pl

"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Awatar użytkownika

Diesel
50
Załączniki

Postautor: Diesel » niedziela, 10 lip 2011, 20:56

Według mnie Zygmunt ma rację, takie spotkanie to nie jest tak że przyjdzie 3 kumpli do czwartego na..bią się gdzieś w lesie i na drugi dzień wrócą do domu. Każdy kto organizował tego typu imprezę, wie co to znaczy ODPOWIEDZIALNOŚĆ i zazwyczaj jest że choć byś się dwoił i troił to i tak wszystkim nie dogodzisz. Musicie wziąć pod uwagę to że niektórzy np. ja nie dałbym rady jechać 6 godz moim autem (bo by się posypało) poza tym jest też to dosyć kosztowne choćby sama podróż, a nie licząc już jakichś wypadków, korków, awarii, objazdów, itp. Także nie wiem czy ktoś świadomy tego co robi, podjął by się organizacji takiego zlotu. To tyle z mojej strony.

Pozdrawiam TDi

Awatar użytkownika

Qba
500
Krótko o sobie: Szefu
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Winiarz
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Qba » poniedziałek, 11 lip 2011, 13:34

Ostatnie słowo (osobiście i szczerze) - Wypiłbym chętnie piwo z ok 15 osobami z tego forum :)
Zlot w przyszłości raczej bym planował na PW, gg, tel, a nie na oficjalnym temacie (dostępnym dla każdego gościa z netu)
pozdro.
:)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Obrazek

Awatar użytkownika

szwistaq
300
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: szwistaq » poniedziałek, 11 lip 2011, 17:28

waz_2000 pisze:Popieram, tylko boję się że niektórym by się nie chciało gnać pół Polski? Chyba że ktoś z nas może ma jakieś gospodarstwo agroturystyczne i da nam zniżki :)

Moi rodzice mają takowe w swornychgaciach w Borach Tucholskich. Ja osobiście będę w Polsce prawie cały sierpień i większość czasu pewnie tam. Chętnych zapraszam, ale nie chce mieć nic wspólnego z waszym wytwarzaniem nielegalnych płynów itp. :pije: Ojca szkiełka się pochowa a przetwory szybko wypije :)

Pozdrawiam

Przemas
Obrazek

Autor tematu
Jeżyk
5
Załączniki

Postautor: Jeżyk » wtorek, 12 lip 2011, 14:30

Domyślam się, że wielu z Was nigdy nie brało udziału w tego typu imprezach, dlatego tak wiele jest niepewności, zastrzeżeń, wątpliwości a wręcz strachu.

Udział w zlocie i jego organizacja, to nie konferencja na szczycie UE .
W tym wypadku można do tego tematu podejść w sposób bardzo uproszczony, przystępny finansowo bo bez klasy LUX, tzn:
1) wybrać organizatora, który :
a) określi czas zlotu
b) wybierze ośrodek wypoczynkowy w centralnej Polsce
c) poda numer konta do indywidualnych wpłat za pobyt
d) będzie pilnował spraw organizacyjnych

Ad a) nie wszystkim termin zlotu, będzie odpowiadał - i trudno, wszystkim się nie dogodzi :( . Ja uważam, że któryś weekend września np. 16-18 lub 23-25
są najbardziej optymalne ze względu na temperaturę i długość dnia.

Ad b) dlatego w centralnej Polsce bo chodzi o odległość i ci z północy i południa czy z zachodu i wschodu, będą mieć podobne odległości

Ad c) po określeniu powyższych punktów, organizator podaje dane do wpłat na konto ośrodka, tzn. przyjedzie ten co będzie mógł i chciał, sam osobiście rezerwując sobie miejsce. A więc, nikt nikomu nie musi przekazywać swoich danych osobowych i adresu. bo każdy na swoją rękę załatwia pobyt z administracją ośrodka.

Ad d) organizator ustala z administracją wszelkie dodatkowe punkty spotkania, np. ognisko i jego obsługę oraz menu, jeśli sobie uczestnicy zażyczą .

Ja bywam na zlotach hobbystycznych średnio 3-4 razy w roku
Na wielu z nich tworzymy już tak zaprzyjaźnioną grupę, że mamy plany spotkań na rok z wyprzedzeniem. I teraz za każdym razem spotykamy się w innej części Polski.
I nigdy, na żadnym zlocie nie było awantury lub bójki, a wódzia leje się strumieniami :)
Wydawało by się, że przy bezpośrednim spotkaniu może być różnie bo na forach czasami potrafią sobie ludzie podokuczać. Ale rzecz zaskakująca, wszystko idzie na bok, w niepamięć, nikt nikomu nie wypomina ani nie ubliża. Atmosfera się rodzinna, przyjacielska.
Jeśli chodzi o koszty to oczywiście, że one są , wczasy przecież kosztują :)
Koszt wynajmu domku czy pokoju w ośrodku wypoczynkowym to ok. 50-60 zł/dobę czyli 3x60 = 180zł
Koszt dojazdu - zależy od ilości km.
Koszt wyżywienia - można przywieść swoje :)
Koszt napojów - można przywieść swoje :)

Ja mogę polecić jeden z ośrodków nad Zalewem Sulejowskim w którym byłem.
Warunki są tam przystępne, ceny ogólnopolskie, ale być może dla grupy zorganizowanej byłby rabat.

http://www.borki.pl/
http://mapy.google.pl/maps?saddr=51.478 ... &sz=14&z=6

Więcej nie będę namawiał bo znów mnie ktoś posądzi o molestowanie :)

Awatar użytkownika

Wald
2500
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Wald » wtorek, 12 lip 2011, 15:47

Są mniejsze, tańsze, zaciszne, doskonałe dla grupy ok 30 osób.
Na 100% więcej chętnych nie znajdziesz!

Zobacz ilu było chętnych na koszulki forumowe. Bo go zobaczą i zamkną? Przesada! Z dumą noszę i widziałem jak ludzie z ciekawością czytają. Reklamowałem strony na http://www.rbim.pl/ i wszystko OK. 95% ludzi było w czarnych koszulkach, więc sie za mocno nie wyróżniałem.

Mieszkam w centrum. I myślę ze lepiej jeśli jedna osoba wszystko załatwi bez reklamy ośrodka wczasowego na forum. Na e-mail info gdzie, kiedy, za ile. No dobra. Kiedy muszą wiedzieć wszyscy żeby dostosować plany rodzinne. Bo nam trzeba pokoju do spania i sali do biesiady. Resztę załatwimy we własnym zakresie.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Jeżyk
5
Załączniki

Postautor: Jeżyk » wtorek, 12 lip 2011, 17:04

Wald,
Jesteś zdecydowanie starszym stażem forumowiczem i na pewno znasz tutejsze realia lepiej.
Ja dlatego zaproponowałem ośrodek " Borki " ponieważ jest on duży i nie ma znaczenia czy chętnych będzie 30 osób czy 130 - tam się wszyscy zmieszczą. Nie musimy wynajmować całego ośrodka.
Duży ośrodek ma tę zaletę, że wynajmujesz tyle miejsc ile potrzebujesz i możesz to zrobić indywidualnie, jest miejsce na ognisko albo sale gdyby padał deszcz .
A dlatego jestem za pisaniem tego na forum tzn. co ? gdzie i kiedy? bo wtedy, być może większa ilość forumowiczów się zdecyduje/odważy.
Jesteś z centrum i jeśli możesz zając się organizacją, to ja pierwszy jestem chętny na zlot :)

panadol
20
Załączniki

Postautor: panadol » wtorek, 12 lip 2011, 17:56

Ja się pisze jeżeli termin będzie mi pasował to będę na pewno :piwo:

Wróć do „Po Godzinach”