ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
siacha
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 8 lip 2015, 13:44
Podziękował: 4 razy

Post autor: siacha »

Ostatnio zmieniony niedziela, 27 gru 2015, 20:43 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Archiwizacja aukcji.
promocja

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: marcek10 »

Jak dla mnie zestaw spoko. Należy jednak zmienić termometr w kegu na elektroniczny i pasowało by żeby sonda była zanurzona w cieczy no i koniecznie port na 10ej półce, pod VM też by się przydał. A później możesz sobie dokupić chłodnicę liebiga i wio :) Na początek jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika

Autor tematu
siacha
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 8 lip 2015, 13:44
Podziękował: 4 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: siacha »

Wziernik latarka jest bardzo przydatny ? Dokupić?

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: golec269 »

:cry: Wziernik jest super szczególnie na początku abyś mógł obserwować moment zalania kolumny to ułatwia pracę początkującym. Ważniejsze są sprężynki pryzmatyczne dzięki nim będziesz miał czystszy destylat, no i jak wspomniał kolega termometr na 10 półce( tj 40cm od kega) cyfrowy odświeżanie co 1 sekundę z dokładnością 0,1 stopnia. Jak nauczysz się robić dobry spirytusik to przyjdzie czas na OVM i wtedy zacznie się fajna zabawa. Jak masz kasę to bierz w komplecie może taniej policzy sprzedawca-z czasem i tak kupisz. Poproś jeszcze o wspawanie portu termometru 30cm poniżej OVM na pewno CI się przyda a żaden wydatek.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: HomoChemicus »

Polecam wziernik z dwóch kolanek wspawanych w kolumnę i połączonych wężykiem silikonowym. Tanie i równie skuteczne.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Autor tematu
siacha
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 8 lip 2015, 13:44
Podziękował: 4 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: siacha »

Co daje termometr na 10 tej półce?
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: HomoChemicus »

Umożliwia użytkownikowi poprawne wykorzystanie kolumny. Chyba wiesz, jak posługiwać się kolumną?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

przemu87
50
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 14 lis 2014, 04:29
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i nikt tego nie zmieni!
Ulubiony Alkohol: własny :-)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gidle
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: przemu87 »

Widać u kolegi poważne braki w wiedzy która jest potrzebna chodźby nawet do obsługi maszynki. Radzę dużo czytać forum i dopiero dopytywać jeśli się czegoś nie rozumie. A co do tego termometru to na podstawie niego prowadzimy cały proces.
NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: marcek10 »

Tak naprawdę to najważniejszy termometr w całym układzie ten na 10 półce. Tak jak koledzy piszą można wziernik robić w różne sposoby, latarka czy kolanka połączone wężykiem wszystko zależy od budżetu. Jeśli nie masz za wiele kasy to lepiej zrobić tańsze rozwiązanie a te pieniążki zainwestować w sprężynki. Myślę, że warto by pomyśleć o dodatkowym wlewie w kegu. Ale to już zależy co i ile tak na prawdę będziesz tym robił. Zachęcam Cię do poczytania lektury bo jest naprawdę wszystko opisane. A bez tej wiedzy marnie będzie nawet z porządnym sprzętem otrzymać dobry produkt. http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... m%20wiedzy

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: Tymek76 »

Widzę ze szanowne grono rozbuduje koledze kolumnę że sie w 5 kPLN nie zmieści!!!!
Dodaj: bufor, OLM, sprężynki za 100 PLN za kg, automatykę, płaszcz, zmień głowicę na puszkową, wydłuż kolumnę na maksa, zmień średnice kolumny na 76,1mm, to grzałka 6kW, mieszadło, dodatkowe wlewy i wizjery, wszystko oczywiście po elektropolerowaniu bo bez tego ani rusz!! zapomniałem o spustach minimum: 2 cale!

Myślę że nasz nowy kolega nie o to pytał.

To ja odpowiem: na tym sprzęcie bez najmniejszej dodatkowej inwestycji możesz uzyskać baaaardzo wysokiej klasy wyrób. Jest to aparat bazowy ale wykonany zgodnie ze sztuką ! Jak się wciągniesz to masz doskonałą bazę do dążenia do ABSOLUT . Wszystko przed Tobą
Tylko od CIEBIE zależy jak zagrasz na tym instrumencie. Zgłębiaj teorię bo bez tego ani rusz!!!
Awatar użytkownika

Autor tematu
siacha
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 8 lip 2015, 13:44
Podziękował: 4 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: siacha »

O to mi własnie chodziło, dzięki !!!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: aronia »

Tymek76 pisze:To ja odpowiem: na tym sprzęcie bez najmniejszej dodatkowej inwestycji możesz uzyskać baaaardzo wysokiej klasy wyrób. Jest to aparat bazowy ale wykonany zgodnie ze sztuką
Aczkolwiek termometr w dole kolumny jednak by się przydał... Bo wtedy do tej bardzo wysokiej klasy trzeba trochę praktyki. A więcej na ten temat tutaj: http://alkohole-domowe.com/forum/10-pol ... 12683.html

andrea
200
Posty: 206
Rejestracja: wtorek, 28 lut 2012, 07:13
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: andrea »

Tymek76 pisze:Widzę ze szanowne grono rozbuduje koledze kolumnę że sie w 5 kPLN nie zmieści!!!!
Dodaj: bufor, OLM, sprężynki za 100 PLN za kg, automatykę, płaszcz, zmień głowicę na puszkową, wydłuż kolumnę na maksa, zmień średnice kolumny na 76,1mm, to grzałka 6kW, mieszadło, dodatkowe wlewy i wizjery, wszystko oczywiście po elektropolerowaniu bo bez tego ani rusz!! zapomniałem o spustach minimum: 2 cale!
Myślę że nasz nowy kolega nie o to pytał.
A kto dał takie propozycje? Ja ich nie zauważyłem :-) . Jakiś przewrażliwiony jesteś :-) .
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: HomoChemicus »

Z tego ca ja widzę, to doradzono tylko dodanie najważniejszego termometru w kolumnie (aby kolumna była zrobiona zgodnie ze sztuka) i wziernika za 30zł.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: marcek10 »

Dokładnie to o latarkę zapytał sam autor. A porty termometru są sugerowane tak jak zaślepione VM które jest w zestawie bo łatwiej zrobić to przed zakupem niż później biegać z kolumną do spawania. :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
siacha
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 8 lip 2015, 13:44
Podziękował: 4 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: siacha »

Na jakiej wysokości umieścić dodatkowe termometry ?
Awatar użytkownika

przemu87
50
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 14 lis 2014, 04:29
Krótko o sobie: Jestem jaki jestem i nikt tego nie zmieni!
Ulubiony Alkohol: własny :-)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gidle
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: przemu87 »

Dla tego zestawu z pierwszego postu to: główny (na nim prowadzimy cały odbiór serca) dał bym 50 cm od kega. Natomiast jeśli korzystał bedziesz kiedyś z OVM to tak 10-15 cm pod nim.
NIE TEN PRZYJACIEL, CO CIĘ NIESIE Z KNAJPY DO DOMU, A TEN CO CZOŁGA SIE RAZEM Z TOBĄ

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: ZESTAW AABRATEK KEG 50L DESTYLATOR+KATALIZATOR SMS

Post autor: marcek10 »

siacha pisze:Na jakiej wysokości umieścić dodatkowe termometry ?
Chyba nie jesteś aż tak leniwy ;) Już w tym temacie wymieniono gdzie należałoby zamontować porty. Naprawdę pójdzie Tobie na dobre jak przeczytasz podlinkowane tematy :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”