Zastosowanie 2 deflegmatorów

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Autor tematu
lukas99921
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2016, 20:37
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz

Post autor: lukas99921 »

Witam, zamierzam w swoim pot stillu zamontować 2 deflegmatory i chłodnicę (bez odstojnika). Mam kilka pomysłów na wypełnienie deflegmatorów, powiedzcie które będzie najlepsze i dlaczego.

1. 1 deflegmator wypełniony sprężynkami pryzmatycznymi z miedzi, drugi deflegmator sprężynkami pryzmatycznymi stalowymi.
2. 1 deflegmator wypełniony rurkami szklanymi, drugi sprężynkami pryzmatycznymi miedzianymi.
3. Co myślicie o wypełnieniu deflegmatorów zmywakami stalowymi zamiast sprężynkami pryzmatycznymi? Zmywaki są zdecydowanie tańsze więc myślę że mogą być gorsze.
alembiki

scrabie
100
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 14 sie 2014, 09:34
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Post autor: scrabie »

to potstill, po co aż tyle? Co chcesz robić? Jakiej długości deflegmatory i jak je połączysz?
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Post autor: ramzol »

Wszystko zależy co chcesz ugotować, wypełnienie pomaga w oczyszczeniu destylatu z niechcianych smrodków więc w wypadku cukru czym drobniejsze i go więcej tym lepiej (bez przesady). Poszukaj sprężynek pryzmatycznych są drogie ale dużo lepsze i "łatwiejsze" niż zmywaki. Jeżeli chodzi zaś o owocówki/zbożówki to tu jest różnie. Jedni wola pustą rurę a inni 90cm SP dla jednych za brudne i drapie gardło dla drugich za "spirytusowate". Destylacja jest trochę bardziej złożona niż może się wydawać. Poczytaj troszkę, poświeć czasu, poszukaj własnego smaku, zrozum proces a będzie pan zadowolony.
Znając życie będziesz gotował cukier (bo najłatwiej;)) deflegmator 70-90cm długi, najlepiej miedziany, wypełnij zmywakami. Po rozgrzaniu proces prowadź bardzo wolno, kropla lub dwie na sekundę. Napisz w czym będziesz gotował to pomoże w doradzaniu.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
lukas99921
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2016, 20:37
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Post autor: lukas99921 »

Czytałem dużo i cukrówek gotował nie będę bo do tego najlepsza kolumna. Nie mówię że na szkle nie wyjdzie ale trzeba destylować kilka razy i filtrować aby było zdatne do picia. Gotował będę owocówki, deflegmatory będą długości 30 cm każdy 22 cm wypełnienia. Widziałem już na forum zastosowanie dwóch deflegmatorów ale tam kolega gotował cukrówki, a mi nasunęło się pytanie czy do owocówek też można. O miedzi czytałem że zabija smrodek więc deflegmator z miedzią spełniał by rolę katalizatora i byłby pierwszy przy samym garze. Co do wypełnienia drugiego deflegmatora to nie wiem, dlatego piszę. Mógłby być wypełniony rurkami szklanymi? Ale nie wiem czy wtedy ten ze szkłem nie musiałby być przy garze.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Post autor: klodek4 »

Ja stosowałam dwa deflegmatory , w jednym była miedź a w drugim raz szkło raz ceramika, problemem u mnie było notoryczne zalewanie deflegmatorów a co za tym idzie musiałem zmniejszać co jakiś czas grzanie (meczarnia), produkt (smakówki) wychodził lepszy niż na jednym deflegmatorze ale to logiczne.

Enviado desde mi SM-G357FZ mediante Tapatalk

Autor tematu
lukas99921
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 15 maja 2016, 20:37
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Post autor: lukas99921 »

Kolego a który deflegmator miałeś pierwszy od grzania ten z miedzią czy ze szkłem? Ile razy destylowałeś produkt aby był zdatny do picia?

Mod.
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości!
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Zastosowanie 2 deflegmatorów

Post autor: klodek4 »

Pierwszy był z miedzią, a destylację zawsze prowadziłem dwa razy.

Enviado desde mi SM-G357FZ mediante Tapatalk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”