Zapomniany nastaw z DR - pomoc potrzebna od zaraz

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
kwahu
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 paź 2013, 09:14

Post autor: kwahu »

Witam!
Proszę o pomoc i wskazówki. Rok temu zalałem przemrożone owoce DR wodą (ok 10l). Dodałem ok. 6 kg cukru i paczkę drożdży Tokay. Z tego co pamiętam przynajmniej. Pojemnik zakorkowałem rurką i zostawiłem. Następnie minął rok (sic!) i sobie o tym przypomniałem. Smak "wytrawny", bardzo niesłodkie i mocne. Kolor różany ciemny i mętne. Zlałem to dziś znad moszczu i ponownie zamknąłem w pojemniku z rurką. Czy coś z tego będzie czy tylko rurki? Wolałbym winko bo obiecałem żonie, a biedna się natrudziła przy zbieraniu DR. Pomóżcie chłopu w trudnej chwili zanim żona przypomni sobie że obiecałem jej smaczne winko rok temu:)

Przed chwilą sprawdzałem i BGL pokazuje 0
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Zapomniany nastaw z DR - pomoc potrzebna od zaraz

Post autor: Wald »

Niemożliwe, coś pokręciłeś. 6 kg cukru na 10 litrów, nawet plus owoce, to i tak Blg startowe dla dwójniaka. Nie ma drożdży które to przerobią do zera. Jeśli da się przełknąć i nie odrzuca, dosłódź do smaku i zaczekaj co będzie dalej. Jak wino to wygrałeś, jak zacznie pracować, czekaj do końca. Może będzie żonę i innych czym poczęstować.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
kwahu
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 paź 2013, 09:14
Re: Zapomniany nastaw z DR - pomoc potrzebna od zaraz

Post autor: kwahu »

Nie pamiętam z tym cukrem. Ogólnie w 25 litrowym pojemniku było przed zlaniem około połowy. Dałem radę wypić spory kieliszek do wina białego. Siekło mnie troszkę. Pić mogę,przecinek bo mam taki smak,przecinek że lubię np. mocną yerbamatę,przecinek a wytrawne wina sklepowe wydają mi się mało cierpkie :) Do jakiego poziomu BGL dodać cukru? Czy tylko do smaku?
Ostatnio zmieniony środa, 17 wrz 2014, 21:15 przez kwahu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Zapomniany nastaw z DR - pomoc potrzebna od zaraz

Post autor: Wald »

Wald pisze: dosłódź do smaku i zaczekaj co będzie dalej.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zapomniany nastaw z DR - pomoc potrzebna od zaraz

Post autor: Anubis »

Po roku to Ci chyba woda w rurce wyparowała i wino miało długi kontakt z powietrzem, ale skoro piszesz, że jest dobre, to może tylko dosłodź i czekaj na sklarowanie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”