Założenie działalności - gorzelni

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

Autor tematu
Lesio
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:20

Post autor: Lesio »

Witam wszystkich
Wertuje to forum i nigdzie nie mogę znaleźć informacji o zalegalizowaniu działalności, a mianowicie o założeniu legalnej gorzelni.
W sieci jest trochę informacji na ten temat, sęk w tym że to głównie teoria, która jak wiadomo nie rzadko odbiega od stanu faktycznego.
Czy jest tu ktoś, kto mógł by mi udzielić odpowiedzi na kilka pytań związanych z masową (jeśli można tak mówić o 10 000 l rocznie) produkcją gorzały na polski rynek? Chodzi mi tu głównie o spełnianie wymogów sprzętowych i prawnych.
Jeśli na forum jest taka osoba mająca o tym pojęcie to bardzo proszę o kontakt. Może też ktoś już założył taką działalność i chciał by się podzielić wiedzą. Za każdą pomoc będę wdzięczny.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Założenie działalności - gorzelni

Post autor: ramzol »

A nie lepiej te 10 000 w garażu ugotować i be z akcyzy opylić :D :D :D Taki tam żarcik :mrgreen:
Pewnie jest to długa droga przez mękę i pochłonie morze kasy.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Szlumf
2000
Posty: 2382
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 630 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Założenie działalności - gorzelni

Post autor: Szlumf »

Tu http://artezan.pl/?page_id=47 masz opisany proces zakładania mini browaru. W przypadku gorzały pewnie będzie trudniej.
Jeżeli masz kasę to może kup po prostu czynną gorzelnię ze wszystkimi niezbędnymi papierami. Ze 3 miesiące temu było w internecie kilka na sprzedaż. Ceny zaczynały się o ile dobrze pamiętam od 400000zł. Myślę, że gdybyś zaczynał budowę od początku to wydasz więcej i stracisz dużo czasu na walkę z urzędami. Życzę powodzenia.

grzewo1
150
Posty: 166
Rejestracja: czwartek, 16 sie 2012, 02:05
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Założenie działalności - gorzelni

Post autor: grzewo1 »

http://alkohole-domowe.com/forum/praca- ... ilit=praca jemu się chyba udało, więc może coś podpowiedzieć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”