Zakup zestawu do destylacji - allegro

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:

Post autor: Zygmunt »

Art-Dest odradzali inni forumowicze:
http://alkohole-domowe.com/forum/aabrat ... t6247.html
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: Wald »

Do tego zestawu potrzeba jeszcze regulatora mocy, nie doczytałam nic o wypełnieniu i zawór odbioru do wymiany. Smakówki bez refluksu nie tracą nic na wartości. Po prostu zawór odkręcasz na maksa. I tylko tyle. Patrząc po innych produktach tego sprzedawcy, nie wiem czy dobrze wie o co tu chodzi.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: Pakulek »

To pokażcie jakiś sprzęt na który warto wydać ostatnie ciężko zarobione pieniądze :)
Moja zona od kiedy zobaczyła, że szukam sprzętu przestała ze mną rozmawiać :D
Chodzi i mówi cyt:"Ty pijaku", hehehe
Ja na to że to dla teścia, nie dla mnie ;)
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: Wald »

No popatrzcie, http://allegro.pl/destylator-aabratek-w ... 30349.html , gość też wynajmuje w/w zestaw. Tyle że zaworek wygląda zupełnie inaczej, a wypełnienie jest z rurek szklanych.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

JerzyP
30
Posty: 35
Rejestracja: środa, 16 maja 2012, 21:15
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: JerzyP »

Jak zbiorę w końcu na kolumienkę, to będę tutaj raczej zamawiał.

http://stalowkasklep.pl/destylatory-c-4.html

Kolega Kula jest na forum

Wald pisze: gość też wynajmuje w/w zestaw.
Można sprawdzić przed zakupem aparaturkę :D

jeremi
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 11 wrz 2012, 20:08
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: jeremi »

Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: Wald »

Pierwszy ma spore braki. Jak wszystko skompletujesz wyjdzie podobnie.
Drugi kupujesz kompletny, od doświadczonego psotnika, który działał na niejednym sprzęcie.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
Pakulek
50
Posty: 77
Rejestracja: niedziela, 16 wrz 2012, 17:34
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: Pakulek »

Wald pisze:Polecam naszą galerię. Tam masz duży wybór. Są szybkowary ze szkłem za 80zł. Są i takie z odstojnikami. Wybór oczywiście należy do Ciebie. To Twoja kasa i Ty będziesz na tym pracował. Pytasz -odpowiadam. To zbędnie wydana kasa.
Kup kega, metr rury, zrób chłodnicę (albo kup szklaną), będzie dobry pot-still za 200 maks. 250zł. Zobacz też nasze "targowisko". Potem dorobisz głowicę i będzie porządna kolumna, jak ta w aukcji. Tyle że na raty.

W oczekiwaniu na kolumnę z głowicą AAbratek muszę jeszcze chwilę popracować na pot-still. Keg jest, grzałki zamontowane, regulator kupiony. Pierwsza próba szczelności na pożyczonych odstojnikach + chłodnica zaliczony. Z 50 litrów cukrówki na T3 wyszło mi za pierwszym razem 10 litrów - 55%. Po drugim psoceniu 7.5 litra - 55%.

Za kilka dni mam trochę wolnego i chcę coś spsocić. W sumie mam dostęp do darmowej rury z nierdzewki o średnicy 30 mm. Być może załatwię nawet 50 :)
Co proponujesz? Tzn przy 50 warto dodać kilka zimnych palców + wypełnienie zmywaki czy też same zmywaki? Robotę i palce mogę mieć za przysłowiowe 0.5 samogonu :)
Czy w przypadku braku 50 warto bawić się w 30?

Pozdr
Dariusz
Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą.
Arthur Schopenhauer
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Zakup zestawu do destylacji - allegro

Post autor: Wald »

AAbartek już zamówiony, czy w planach? Jak czekasz na realizację zamówienia, to polecam wytrzymać do dnia dostawy. Dopracowany i sklarowany nastaw może spokojnie zaczekać, nic mu nie będzie. A jak czekasz na kolumnę, bo na razie brakuje kasy, spokojnie buduj coś na dziś.
Rura 30 mm na deflegmator będzie dobra, ale kolumny z tego nie zrobisz. Metr takiej wystarczy, do środka 20 cm miedzi i resztę zmywaków. Niczego tańszego w takiej jakości nie zrobisz. Do tego chłodnica (każda się nada). To będzie zestaw do wódek smakowych.
Z rury 50 mm możesz teraz zrobić deflegmator, a kiedyś z niej zbudować kolumnę. Większa, 60 mm byłaby bardziej wydajna, ale zrobisz z tego co masz. Długość tej rury będzie zależna od projektu który będziesz chciał zrobić. Bezpiecznie będzie 120 cm, nic nie zmarnujesz. Wypełnienie podobne jak przy 30 mm (20 cm Cu i zmywaki)
Projekt z zimnymi paluchami raczej odpuść. Na forum jest sporo pozytywnych wiadomości o takim sprzęcie, ale to już historia. Świat idzie z postępem i nasze umiejętności również. Przy własnej robociźnie, lub po niskich kosztach, różnica w cenie nie jest duża. Zadowolenie własne i uznanie biesiadników -bezcenne.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”