Zakup pierwszego destylatora.

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
ziku
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 1 lis 2016, 12:01

Post autor: ziku »

Witam wszystkich.
Jako że jestem nowym użytkownikiem na początku pragnę się ze wszystkimi przywitać.
Parę razy pracowałem na pożyczonej aparaturze (4zimne palce + chłodnica) i w końcu postanowiłem kupić swój sprzęt.
Na destylator planuję wydać ok 1400zł.
Bardzo proszę o ocenę poniższego sprzętu, ewentualne sugestie na co zwracać uwagę.
Nie znalazłem nigdzie żadnej opinii na temat tego sprzętu bo to podobno nowa konstrukcja.
Dodam że nie muszę otrzymywać czystego spirytusu.

http://allegro.pl/new-kompletny-destyla ... 66336.html

Z góry dziękuję
Pozdrawiam
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Zakup pierwszego destylatora.

Post autor: radius »

To żadna nowa konstrukcja. Zwykły CM tyle, że zamiast Zimnych Palców refluks realizowany jest zapewne przez spiralę wewnętrzną.
Za tą cenę to możesz już mieć podstawowego Aabratka, na którym i łatwiej pracować i na pewno uzyskasz lepszy produkt :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

polak potrafi
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2016, 12:56
Re: Zakup pierwszego destylatora.

Post autor: polak potrafi »

Za około 550 zł. bez kega, w komplecie 750 zł kupisz np. w sklepie w Płońsku podobną konstrukcję z refluksem zewnętrznym, wysokość destylatora to 120 cm. wypełnienie trzeba dokupić. Nie dawno nabyłem taki sprzęt. Leci 94- 95 % przez cały cykl. Za 1400 zł można już kupić konkretny sprzęt i efektem końcowym cieszyć podniebienie.

Kolejne niechlujne posty powędrują do kosza - MANOWAR

Saccharomyces
Re: Zakup pierwszego destylatora.

Post autor: Saccharomyces »

Całkiem dobry sprzęt ten powyżej. Ja przykładowo, niedawno kupiłem kolumnę LM Terra z destylatorymiedziane.pl i jest całkiem OK - więcej o zakupie : http://alkohole-domowe.com/forum/topic14823.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”