Zacier z przesmażonych jabłek .

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

Autor tematu
Slifka
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2016, 13:11
Krótko o sobie: Jestem alkoholikiem ale z zasadami ....
Ulubiony Alkohol: Swojski
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: ze wsi
Podziękował: 1 raz

Post autor: Slifka »

Witam,
Jako nowy w tym fachu proszę o podpowiedź - mam 14 L. jabłek które w zeszłym roku zostały przesmażone jako pół produkt do szarlotki i włożone w słoiki chcę je teraz dać do balona + woda + drożdże i może jeszcze coś dla smaku i aromatu np. cynamon , goździki itp. itd. może ktoś podpowie w jakich proporcjach żeby nie zepsuć tegoż towaru ;)
promocja
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Zacier z przesmażonych jabłek .

Post autor: spawacz »

Witaj. Po pierwsze nie zacier a nastaw, zacieramy produkty zawierające skrobie tj, kukurydze banany. Zawsze chciałem to napisać !!! :D Mnie tez pouczano w tej kwestii. A cukromierz masz? Nie wiemy czy słodzono jabłuszka do smażenia. Ze swojego doświadczenia, niewielkiego ale jednak, z cynamonem i goździkami bym uważał bo łatwo przesadzić i zabić smak jabłek tak aromatycznymi dodatkami. Najlepiej by było byś miał cukromierz, na start cukru do 22 blg i później jak chcesz to dosłodzisz jak nie to wiadomo. A jak szybko chcesz nastaw przerobić? Drożdżaków to cała paleta do wyboru. I co najważniejsze czytaj czytaj i jeszcze raz czytaj. Pozdrawiam :D
.....tymczasem w blaszaku :?

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zacier z przesmażonych jabłek .

Post autor: maniek86 »

Spawacz gratuluję poczucia humoru :lol:
Miałem podobny przypadek, zostało mi soku jabłkowego i pulpy dodałem cukru i wody. Destylowałem na kolumnie raz długo odbierając przedgon potem już jak zwykły bimber. Dodałem do tego pokrojone świeże jabłka i jest super nalewka. To gdyby jabłka były słodzone.
Jeśli nie były słodzone to może warto puścić na brandy. Ale tak jak pisał Spawacz pasuje zmierzyć blg
Bimber forever !!!

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zacier z przesmażonych jabłek .

Post autor: lesu.pl »

Cześć. Nie powiedziałeś kolego co chcesz z tego otrzymać. Jeśli wino to OK. Jeżeli nastaw to powiedz jak to będziesz później przerabiał. Do uzyskania smakówki, wina - daj 1/3 ilości przypraw dawanych do kompotów. Jeśli chcesz otrzymać spirytus to przypraw nie dawaj w ogóle.

Autor tematu
Slifka
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 lis 2016, 13:11
Krótko o sobie: Jestem alkoholikiem ale z zasadami ....
Ulubiony Alkohol: Swojski
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: ze wsi
Podziękował: 1 raz
Re: Zacier z przesmażonych jabłek .

Post autor: Slifka »

Jak już będzie gotowe to będzie w akcji aabratek 8-)
A jeszcze się zastanawiam czy całość jabłuszek dać na jeden nastaw czy podzielić , mam 14L .
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Zacier z przesmażonych jabłek .

Post autor: spawacz »

A jak duży masz fermentator? 14 litrów to nie dużo i raczej będziesz ratował się cukrem. Cukromierz kup!! Jak już będzie gotowe, to znaczy jak dużo czasu planujesz fermentować? Jakieś super turbo extra vip mega giga wypasione drożdże co zjadają fermentatory czy dajesz sobie więcej czasu? U mnie fermentacja trwa od 4 do 6 tygodni na drożdżach winnych. Nie lubię osobiście tych szybkich, sparzyłem się na nastawie z odpadów po miodzie. Pozdrawiam.
.....tymczasem w blaszaku :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”