Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
clapus
150
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:42
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: clapus »

generalnie ciężko powiedzieć. Zobaczę przy następnym gotowaniu, bo to trochę nie wyszło ;) destylat kapał mi do butelki przez korek i w korku była druga dziurka na odprowadzanie zapachów do innej butelki wypełnionej wodą w której się rozpuszczały. No i w pewnym momencie za ciepło zrobiło się w chłodnicy, później szybko zmieniłem wodę na zimną, zrobiło się podciśnienie i zassało część wody z mojego "filtra wodnego" do destylatu ;D stąd te marne 35%.
Kiedyś gotowałem w kegu na dużym deflegmatorze 1,20metra zacier zbożowy i pierwszy literek jest niezły 85%, w smaku całkiem całkiem, ale w następnych butelkach capi trochę jajem.
alembiki
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: Kucyk »

Właśnie się tego jaja obawiałem... W niedzielę swoja zbożówę puszczę i zobaczymy jak to smakuje.

A właściwie jaki ma, Pana zdaniem, sens odprowadzanie zapachów do innej butelki wypełnionej wodą w której się rozpuszczały? Zaciekawiło to mnie... :lol:

Autor tematu
clapus
150
Posty: 187
Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:42
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: clapus »

Generalnie przy zastosowaniu takiego filtra, nie śmierdzi w całym mieszkaniu i sąsiedzi też nie mają się do czego przyczepić. Według moich obserwacji ma to szczególne znaczenie na początku gotowania zacieru, kiedy nie lecą żadne krople, a wydobywa się sam zapach. Gdy już się gotuje i chłodnica wyrabia, destylat wylatuje zimny, nie tworzy się żadne ciśnienie i filtr jest zbyteczny, albo potrzebny w małym stopniu. Gdy jednak chłodnica nie nadąża dokładnie z chłodzeniem taki filtr jest przydatny.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

tomek140
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 2 gru 2009, 13:17
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: tomek140 »

Witam wszystkich
ja miałem podobny problem z 1410, 10kg cukru na 40L wody, 1kg drożdży piekarskich, dodałem jeszcze 750g suszonych śliwek i 800g rodzynek, dla lepszego winnego smaku, zbiornik 45L do pożywki zakręcany dekiel, i zamontowana szczelnie rurka fermentacyjna, pierwsze dni zacier pracował mocno, ale po 7 dniach przestało bulgotać w cukromierz wykazywał -3, -4 Blg, aerometr już pokazywał 8-9% alk. Nic się nie działo,

poprzednie zaciery mi pracowały 2-3 tyg., i miały 17-18% alk przed pędzeniem, tylko że inne receptury [jednego razu: 1410+żyto, rodzynki, pomarańcze-ten był najsmaczniejszy po przepędzeniu czuć było żytem a drożdżami wcale, innego razu 1410 + jabłka, gruszki, i kompoty, trochę był słabszy przed pędzeniem 15% alk, - ale bimber był z niego i tak dobry ładnie pachniał] skoro już się rozpisałem pozwoliłem sobie na opis moich doświadczeń w skrócie,

Poczytałem nasze forum i rzeczywiście, nasuwa się kilka wniosków i to jest fakt:
Cukier z biedronki – pierwszy i ostatni raz tam kupowałem cukier do zacieru – jest oszukany!!

niestety robiąc nastaw nie zagotowałem go do 90*C, bo też myślałem że nie trzeba, a na forum pisało o tym, mógł być zanieczyszczony i jak to się mówi nie miał „100% cukru w cukrze” : )

Zrobiłem tak jak mówił kolega „mima” & „kucyk”– mały restart
nie zależało mi na czasie, rozpuściłem w 1,5L wody 2kg cukru [tym razem z e’Leclerc, tak na marginesie mają tam drożdże babuni te same co w biedronce] zagotowałem to do 90*C, ostudziłem do 30*C dodałem 100g drożdży babuni, dodałem tak dla eksperymentu 200g ryżu, odczekałem godzinkę i wlałem to do mojego zacieru, pierwszy dzień nic, ale następnego Dnia ruszyło, co prawda nie aż tak burzliwie jak na początku ale idzie cały czas, minęło już 4dni Blg na 2-kresce, i pracuje dalej planuje pędzenie za 3 dni a tu chyba będzie trzeba termin przekładać, aż przestanie pracować,

Zapomniałem dodać że odłowiłem te owoce, które opęczniałe pływały po powierzchni [rodzynki i śliwki suszone], wtedy ruszyło jeszcze bardziej,
KEG 30L+Chłodnica [spirala:rurka dł.3m, fi=6mm wew.] na kolumnie 70cm.termometr w Kegu, wszystko stal AISI 304(1.4301),podgrzewane na gazie.
Zacier 1410:beczka Boryszew HDPE 45L+rurka ferment., 10kg cukru, 40L wody, 1kg drożdży+dodatki owocowe do tego.

remogg
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 3 lis 2009, 20:46
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: remogg »

Jeśli cukromierz pokazywał Ci -2; -3 Blg to znaczy, że nastaw jest gotowy do pędzenia.
Dlaczego tak szybko? Dałeś 1 Kg drożdży. Przy większych nastawach z 1410 te 10dag grzybków/ na kg cukru to trochę za dużo.

Moim zadaniem sprawa prosta. Dodałeś teraz cukru z drożdżami i właśnie ten cukier przerabiają.


I jeszcze jedno pytanie. Jakim areometrem sprawdziłeś zawartość alkoholu w nastawie? Przecież do tego służy też cukromierz.
Ostatnio zmieniony piątek, 26 lut 2010, 10:18 przez remogg, łącznie zmieniany 1 raz.
By zachować trzeźwość, nienormalne musisz uznać za normalne, a normalne-za nienormalne.
Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.
Wszyscy alkoholicy piją z tego samego powodu: z byle powodu.
Awatar użytkownika

tomek140
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 2 gru 2009, 13:17
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: tomek140 »

tak z ciekawości zanurzyłem zwykły aerometr do mierzenia zawartości % w bimbrze :)
i pokazało 8-9% alk.
a z cukromierzem popełniłem błąd, bo nie zbierałem danych przed i w trakcie fermentacji,
nie dzieliłem też cukru na partie-kolejny zapewne błąd,

dodałem te 2-kg cukru i 100g drożdży i 200g ryżu, bo 7 dni to chyba za szybko jak na zacier, moim zdaniem za słabe to było, za szybko przestało pracować,

następnym razem podzielę drożdże na 2 partie, tak jak robiłem wcześniejsze zaciery,
z cukrem zrobię to samo, w poprzednich zacierach zawsze cukier wsypywałem w całości, tamte zaciery pracowały 2-3 tyg, nie wiem czemu ten tak szybko przestał pracować,

[zacier zawsze robię w tych samych proporcach:10kg cukru 40L wody i 1kg drożdży+ różne dodatki owocowe]
KEG 30L+Chłodnica [spirala:rurka dł.3m, fi=6mm wew.] na kolumnie 70cm.termometr w Kegu, wszystko stal AISI 304(1.4301),podgrzewane na gazie.
Zacier 1410:beczka Boryszew HDPE 45L+rurka ferment., 10kg cukru, 40L wody, 1kg drożdży+dodatki owocowe do tego.
Awatar użytkownika

dziad borowy
100
Posty: 113
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 13:40
Krótko o sobie: siedzę na forum a tam sobie kapie!!!
Ulubiony Alkohol: Skotch Rill wel kancioczek
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: dziad borowy »

Jeśli mógłbym wtrącic swoje trzy grosze,to wypraktykowałem taki sposób na nastawy które mą już trochę procentów i nie zjedzony cukier a pracować nie chcą.
Mianowicie leje to do kociołka i odpędzam alkohol, a to co zostanie w kociołku zlewam z powrotem do balona i robię restart. Moim zdaniem idealne rozwiązanie gdyż płyn mamy wysterylizowany w wysokiej temperaturze, sacharozę rozłożoną na cukry proste, natomiast pozbywając się alkoholu stwarzamy lepsze warunki do pracy nowym drożdżom. Oczywiście przed restartem warto ustalić stężenie cukru i ewentualnie dolać przegotowanej wody. Ja narazie nie posiadam cukromierza, robię to na smak. Jednakże mój jęzor mnie jeszcze nie zawiódł. :)
My tu sobie siedzimy , a gorzałka w lesie
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: Zygmunt »

tomek140 pisze:tak z ciekawości zanurzyłem zwykły aerometr do mierzenia zawartości % w bimbrze :)
i pokazało 8-9% alk.
Wiesz oczywiście, że ma się to nijak do realnej wartości? Aerometry mierzą gęstość, a gęstość nastawu/zacieru jest wypadkową gęstości wody, alkoholu, cukru i innych substancji.

następnym razem podzielę drożdże na 2 partie, tak jak robiłem wcześniejsze zaciery
Drożdży nie dziel- nie ma sensu.Cukier jak najbardziej.
10kg cukru 40L wody i 1kg drożdży+ różne dodatki owocowe]
A po co tyle tych grzybów? Jak się już upierasz przy piekarniczych, to kostka lub dwie spokojnie sobie poradzi. Mniej drożdży na początku-> mniejszy osad-> mniejszy posmak.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

tomek140
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 2 gru 2009, 13:17
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: tomek140 »

ale jak dam mniej drożdży [piekarniczych oczywiście], to nie wydłuży się czas fermentacji ?

mi zależy też na czasie tak do 2-tyg max.
bo towar który wyrabiam idzie jak woda,
:)
KEG 30L+Chłodnica [spirala:rurka dł.3m, fi=6mm wew.] na kolumnie 70cm.termometr w Kegu, wszystko stal AISI 304(1.4301),podgrzewane na gazie.
Zacier 1410:beczka Boryszew HDPE 45L+rurka ferment., 10kg cukru, 40L wody, 1kg drożdży+dodatki owocowe do tego.

puchatek
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 6 lis 2016, 21:12
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: puchatek »

Chłopaki potrzebuje porady nastaw z owoców ok 15 kg (śliwki + winogron) 20 kg cukru wszystko do beki 60 l + drożdże winne. 35 Blg początkowe pracowało super przez 10 dni Blg 22 . Dodałem 2 paczki drożdży owocowych turbo po kilku dniach BLG 10 i wszystko stoi. .Można to jeszcze jakoś uratować.

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: mienho »

Na moje to rozcieńczyć wodą i/lub zaprawić jakimiś drożdżami dobrymi, tutaj proszę o pomoc doświadczonych. Przy takim wysokim startowym blg drożdże zginęły od alkoholu.
Awatar użytkownika

MaciejZZadupia
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2016, 00:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z zadupia;)
Ulubiony Alkohol: Gin
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: RE: Re: Zacier przestał pracować, przerobił tylko 15blg :/

Post autor: MaciejZZadupia »

puchatek pisze:Chłopaki potrzebuje porady nastaw z owoców ok 15 kg (śliwki + winogron) 20 kg cukru wszystko do beki 60 l + drożdże winne. 35 Blg początkowe
Za dużo cukru / za mało wody. Początkowe BLG23-25 (chyba że robisz mocne słodkie wino). Rozcienczyć i zrestartować nową porcją drożdży.

Przy nastawie typu "Grunwald 1410 masz założenie 1kilo cukru na 4 litry wody więc na twoje 20kilo cukru powinno być 80 litrów wody.

A jeszcze masz cukier że śliwek więc jeszcze więcej wody trzeba było dać.

Maciej Z Zadupia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”