Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Diesel
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 28 kwie 2011, 16:42

Post autor: Diesel »

Witam mam takie pytanie, mianowicie ostatnio (tj. w środę) postanowiłem zrobić zacier według zasady 1410 . Zacier zrobiłem w 20 litrowym wiadrze (po czymś tam) do dekla zamontowałem rurkę fermentacyjną . Zacier zrobiłem z około 16l wody, 4,5cukru, i 4 kostki drożdży. Wszystko robiłem jak jest opisane na forum. Po wymieszaniu wszystkiego , po upływie około 20min. zacier zaczęła się burzliwa fermentacja, i trwała około 1,5 dnia (jeszcze w tym czasie postanowiłem dodać ze 3 torebki herbaty miętowej tak do lepszego aromatu :D )potem coraz słabiej i słabiej , a teraz zauważyłem że prawe w ogule przestał "bulkać" ;) ale słychać że dalej buzuje i nie wiem czy wszystko jest ok?

proszę o wyrozumiałość ponieważ jestem nowy

pozdrawiam
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: lucas070707 »

4 kostki drożdży na 20L wiadro to dość sporo:-) całkiem możliwe, że nastaw (nie zacier!!) przestaje pracować. Zakładam, że nie posiadasz jeszcze cukromierza, więc wsadź palucha do wiadra i spróbuj czy jest jeszcze słodkie, jeśli nie to znaczy, że cukier został pożarty :ok: a potem to już chyba wiesz co robić :)
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: pokrec »

W porządku. Zawsze na początku zasuwa jak potłuczony (zwłaszcza jak przedawkowałeś drożdże) a potem w miarę osłabiania drożdży przez alkohol coraz wolniej i wolniej. Zasadniczo, to na kilo cukru wystarczy 10 - 30 gram drożdży, nastaw będzie robił nieco dłużej, ale będzie dużo mniej smierdział drożdżami.
Ja nastawiłem 12 kg cukru, 48 l wody, 140 g przecieru pomidorowego, 15 g kwasku cytrynowego i 3 kostki drożdży w beczce bez rurki i co jakiś czas sprawdzam cukromierzem. 3 tygodnie temu było 20 Blg, teraz jest już tylko 5. Za tydzień będzie chyba coś koło zera (plusminus) a za 2 tygodnie sklaruje się i wiadomoco ;-). Na kobzę... Zresztą mam o tym wątek o wracaniu do gry z raportami, poszukaj i będziesz wiedział.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Diesel
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 28 kwie 2011, 16:42
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: Diesel »

Siemka dzisiaj rano zrobiłem tak jak napisał: lucas070707 i nastaw jest jeszcze słodki :| . Potem postanowiłem przenieść go w inne miejsce, ponieważ był on w kotłowni, no i wszystko jest super kiedy się pali w piecu ,bo dodatkowo wiadro stało na rurze powrotu ciepłej wody i wtedy nastaw był letni co wspomagało fermentacje. No a jak się nie paliło to według mnie było tam trochę za zimno, wiadro przeniosłem do mojego pokoju i teraz co jakąś minute robi bul bul :D .

A co do tego cukromierza czy alkoholomierza to właśnie zamierzam kupić i chciałbym jeszcze zapytać czy np. taki mi wystarczy: http://allegro.pl/winomierz-cukromierz- ... 1584456359 czy może kupić coś innego , może do radźcie mi któryś z nich: http://allegro.pl/listing.php/search?st ... &price_to=
Awatar użytkownika

lucas070707
100
Posty: 130
Rejestracja: czwartek, 29 lip 2010, 20:47
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: lucas070707 »

Mam TEN z Biowinu i nie narzekam. Dla naszego hobby nic dokładniejszego nie trzeba a w środku jest dość fajna instrukcja z tabelką Blg -> %, co jest pomocne w określaniu mocy przyszłego nastawu, gdy nie chce nam się liczyć dokładnie. Proponuje jednak przejść się do jakiegoś ogrodniczego sklepu i zapytać o winomierz, wyjdzie taniej i szybciej niż na allegro z wysyłką.
Pozdrawiam!!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Diesel
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 28 kwie 2011, 16:42
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: Diesel »

Witam po dłuższej przerwie, jestem już zaopatrzony w cukromierz oraz alkoholomierz. Mierzyłem we wtorek mój zacier i pokazało 6%, ale jak skosztowałem to był jeszcze słodki.
Więc chciałem się jeszcze zapytać ile tak można by z niego wyciągnąć, czy już dawać do klarowania?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 maja 2011, 21:36 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka
Awatar użytkownika

macius
200
Posty: 203
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 19:19
Krótko o sobie: Lubię sprawiać przyjemność sobie i bliskim ;)
bo życie to przyjemność :)
Ulubiony Alkohol: własne naleweczki ;)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: macius »

Dlaczego nie przeczytałeś instrukcji? Alkoholomierz służy do mierzenia stężeń czystych wódek. Woda/alkohol. A w zacierze masz pełno innych rzeczy. Sprawdź cukromierzem ile jest, pod koniec fermentacji powinno być około -4blg.
Robienie alkoholu sprawia, że nie muszę go pić(aż tyle)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Diesel
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 28 kwie 2011, 16:42
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: Diesel »

Mierzyłem cukromierzem z taką skalą: http://allegro.pl/winomierz-kapilarny-d ... 1584796566. i pokazało 6.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: radius »

No i popełniłeś duży błąd. Ten miernik służy do pomiaru stężenia alkoholu - i to w dużym przybliżeniu - w wytrawnych winach, w których nie ma już cukru. Do pomiaru zawartości cukru w nastawach służy baligomierz np. taki http://allegro.pl/areometr-winomierz-cu ... 57584.html
Destyluj gdy miernik pokaże poniżej zera, wtedy masz pewność, że cały cukier został przerobiony na alkohol.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
Diesel
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 28 kwie 2011, 16:42
Re: Zacier czy wszystko z nim w porządku?

Post autor: Diesel »

Witam po dłuższej przerwie, mój nastaw jest już prawie gotowy tzn. j(est już wystarczająco mocny) i niedawno jakieś 3 dni temu postanowiłem go od klarować, więc zrobiłem tak jak jest no forum: ubiłem jajco rozpuściłem 1,5 łyżki w szklance nastawu potem wlałem go do wiadra i wymieszałem. Na dnie znajdowało się około 3cm mułu i teraz chciałem zapytać ile czasu białko będzie potrzebowało na wyklarowanie 20l i czy to 1,5 łyżki starczy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”