Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomierzem?

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

luki213
10
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 3 lis 2014, 18:11
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: luki213 »

Szymoneski ale ile Ci wyszło całkowicie za obserwacje w domu sprzętu?
promocja

Autor tematu
szymoneski
30
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 6 gru 2014, 11:02
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: szymoneski »

Kamerę mam na przedłużaczu USB, połączony 10 metrów + 5 metrów. Myślę, że przedłużacze do 30 m pociągną + ewentualnie wzmacniacz między przedłużkami.

Koszty to: najtańsza kamera z allegro - ok 20 zł z przesyłką, przedłużacz, lub dwa za 27zł np takie:
http://allegro.pl/kabel-usb-2-0-aktywny ... 87994.html
(ten jest niskiej jakości ale działa)

I za grosze nie trzeba ruszać dupy z fotela.
Opcja bezprzewodowa, na większe odległości też jest możliwa, ale w "bazie" musiałby być internet.

ps.
Jak tutaj uniknąć pojawiania się wiadomości po 24h od zatwierdzenia? To poważnie zniechęca do brania udziału w dyskusji.

Mod.
Po 30 postach akceptacja zostanie automatycznie wyłączona, więc już niedługo
;)

manda89
30
Posty: 30
Rejestracja: czwartek, 31 paź 2013, 17:28
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: manda89 »

Interesuje mnie opcja bezprzewodowa. Co było by potrzebne ??
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: Zygmunt »

www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: eldier »

Kamera Ip - szukaj z wifi ;) koszt około 150zł. Jak duża odległość to jeszcze by się wzmacniacz sygnału przydał.

Autor tematu
szymoneski
30
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 6 gru 2014, 11:02
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: szymoneski »

Jakie macie doświadczenia z popularnymi drożdzami gorzelniczymi? chciałbym uzyskać wysoki % nastawu, a fermentacja ustaje przy 14%(20C w pomieszczeniu), które drożdze pozwalają na uzyskanie wyższego %?
mam:
Drożdże gorzelniane SpiritFerm T3
Drożdże gorzelnicze T48
Drożdże gorzelnicze Black Bull
Drożdże gorzelnicze Alcotec 48
Nie przetestowałem tylko black bull.

Czy odgazowanie nastawu po zwolnieniu fermentacji, powoduje jakieś negatywne skutki? np. zatrzymanie, lub dalsze zwolnienie fermentacji? Czy może jest wskazane?

risto77
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 7 sty 2015, 20:19
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: risto77 »

Drożdże ALCOTEK 48 polecam.
Drożdże ALCOTEC VODKA STAR także, te pracują nawet w okolicach 0*C, oczywiście trochę dłużej niż w optymalnej temp.
Na oba po 24l wody i 8kg cukru, wychodzi mi około 19-20%
Odgazowanie nie przeszkadza w niczym, po niedługim czasie syczy od nowa niczym gazowana mineralna ;-)
Jeśli wychodzi Ci tylko 14% to coś nie tak. Dobrze Odmierzyłeś wodę ?
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: HomoChemicus »

Tak z ciekawości, szymoneski czy obliczyłeś to 14%, czy sprawdziłeś alkoholomierzem. Zaznaczam, że alkoholomierzem nie mierzymy nastawów.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: gr000by »

Trochę ciężko, by z 24l wody i 8kg cukru wyszedł 19-20% nastaw (przypominam - alkoholomierzem NIE mierzymy mocy nastawów). Z obliczeń z BLG startowego wychodzi moc nastawu około 16%, a z obliczeń z wydajności alkoholowej cukru około 16,5%, więc daleko temu do 19-20%. Im mocniejszy nastaw chcesz uzyskać, tym bardziej musisz liczyć się z tym, że drożdże produkują więcej zanieczyszczeń (przedgonów i pogonów) przy przerobie cukru na alkohol oraz, że fermentacja idzie wolniej i dłużej. Nastawy o BLG startowym 19-23 (około 200-250g/l cukru w nastawie, 1kg cukru zajmuje 0,6l po rozpuszczeniu) dają w miarę łagodny produkt (mało produktów ubocznych fermentacji) i są dość wydajne w przerobie. Nie wiem czy zysk na przerobie mniejszej ilości nastawu nie będzie pomijalny przy zwiększeniu ilości odpadów podczas destylacji. Osobiście wolę przerobić więcej nastawu i mniej babrać się z odpadami, niż oszczędzać na ilości, a tracąc na jakości.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
szymoneski
30
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 6 gru 2014, 11:02
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: szymoneski »

Sprawdzałem winomierzem kapilarnym, ale bardziej sugerowałem się ilością przerobionego cukru i końcowym bgl.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: radius »

risto77 pisze:Na oba po 24l wody i 8kg cukru, wychodzi mi około 19-20%
A jak żeś to wyliczył, bo mi, licząc całkowicie przerobiony cukier na etanol, wychodzi ni mniej, ni więcej tylko 16,6%. Przyjmując niesprzyjające warunki (temperatura, słabe drożdże, mała zawartość cukru w cukrze :mrgreen: ), uzyskać nawet 16% to będzie trochę trudno ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
szymoneski
30
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 6 gru 2014, 11:02
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Z jaką mocą rektyfikuje? Czy jest to moc teoretyczna, czy zmierzona watomier

Post autor: szymoneski »

Pogony odbieracie aż zacznie lecieć czysta, skroplona woda(do naczynia), czy część zostawiacie w kolumnie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”