WYSOKOŚĆ AABRATKA - BUFOR + KATALIZATOR PRZY 2,25M ???

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Krystianoo
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 18 sty 2018, 17:06
Status Alkoholowy: Piwosz
Podziękował: 5 razy

Post autor: Krystianoo »

KS2507 pisze: Tak często katalizator montuję nad buforem ze względy wygodniejszej eksploatacji, bufory wypełniam sprężynkami KO.
Zdania są podzielone z tego co widzę. Katalizator będzie a w momencie gdy go nie zasypie to tak jak bym miał dłuższą kolumnę tak?? (gdyby się okazało np, że wole puszczać dwa razy i pominę w ogóle czyszczenie nie zasypując go)
Doradził mi to rozwiązanie wykonawca. Nie uparłem się, po prostu sugeruje się jego zdaniem. Sam nie znam się na tym.. Kolega KS2507 też widzi w tym sens.
Nie dowiedziałem się tylko jednego - Czy mając krótką kolumnę zaszkodzę jakości urobku jeśli zamontuje katalizator czy nie ma to znaczenia??? :hmm:
koncentraty wina
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: WYSOKOŚĆ AABRATKA - BUFOR + KATALIZATOR PRZY 2,25M ???

Post autor: masterpaw2 »

Katalizator będzie a w momencie gdy go nie zasypie to tak jak bym miał dłuższą kolumnę tak??
Nie, jeśli będzie pusty, ale jeśli go wypełnisz np. SP z KO, to zdecydowanie tak. Kolego katalizator to nic innego jak odcinek kolumny wypełniony miedzią (SP z Cu), i tylko w takim przypadku nosi miano katalizatora, jeśli miedź zastąpisz zasypem z KO, to będzie po prostu przedłużeniem kolumny. Co w Twoim przypadku (niska kolumna) będzie jak najbardziej wskazane, stąd sugestie o pozbyciu się katalizatora w ogóle, a zastosowaniu w jego miejsce dłuższego odcinka głównej kolumny.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: WYSOKOŚĆ AABRATKA - BUFOR + KATALIZATOR PRZY 2,25M ???

Post autor: KS2507 »

Tak jak napisał kolega wyżej ,wypełnienie odcinka kolumny miedzią to tz; katalizator, i jeśli zrezygnujesz z wypełnienia miedzianego to nie zostawia się go pustego tylko zasypuje się go sprężynkami KO i wtedy będziesz miał więcej półek.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

Autor tematu
Krystianoo
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 18 sty 2018, 17:06
Status Alkoholowy: Piwosz
Podziękował: 5 razy
Re: WYSOKOŚĆ AABRATKA - BUFOR + KATALIZATOR PRZY 2,25M ???

Post autor: Krystianoo »

Wielkie Dzięki Panowie! Umysł rozjaśniony :) Wszystko okaże się w trakcie, testując - testując i jeszcze raz testując ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”