Wypełnienie z drutu

Budowa kolumn rektyfikujących.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy

Post autor: radius »

No to pchaj pocięte druciaki z LIDLA :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT
promocja

użytkownik usunięty
Re: Wypełnienie z drutu

Post autor: użytkownik usunięty »

No obecnie tak mam, ale procent mnie nie satysfakcjonuje bo max 94%. A długości kolumny już nie ma za bardzo jak większej bo mi się w piwnicy nie zmieści, i tak kombinuje co by tu zrobić.
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wypełnienie z drutu

Post autor: bwie »

trzeba by mi było z 2.5l tego wypełnienia. a to koszt około 200zł, trochę dużo
Jak Cie nie stać na taki wydatek za jednym razem to oszczędzaj co miesiąc po 100 PLN albo po 50 PLN i w końcu uzbierasz. Mówię to jak najbardziej poważnie.
ale procent mnie nie satysfakcjonuje bo max 94%
Niestety "cóś za cóś", przy tak krótkiej kolumnie to za bardzo nie powalczysz, więc albo zmiana wypełnienia, albo budowa (zakup) nowej kolumny albo zakupy spirytusu w monopolowym :ok:
pozdrawiam

ewan
50
Posty: 81
Rejestracja: niedziela, 31 sty 2010, 17:19
Podziękował: 1 raz
Re: Wypełnienie z drutu

Post autor: ewan »

A będąc na Allegro bo pewnie tam można kupić te sprężynki to co mam wpisać w szukajkę aby znaleźć dany towar i jak sprawdzić po parametrach, które z nich będą lepsze (jeśli mają jakieś parametry) .
Przymierzam się do zakupu kolumienki z tematu "Nasze wspólne szkiełko" i dlatego czytając ten temat pomyślałem, że dobre wypełnienie do krótkiej kolumny to akurat. Tania kolumna droższe wypełnienie.
Awatar użytkownika

szabix
150
Posty: 184
Rejestracja: środa, 30 gru 2009, 15:01
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wypełnienie z drutu

Post autor: szabix »

Wypełnienia ze sprężynek ma na allegro dwóch producentów: karp55 i szymonli. Trzeba zapukać i zapytać ich jakie sprężynki proponują w zależności od fi kolumny, mocy grzania, itp. Wiem, że mają w ofercie więcej rozmiarów niż wystawiono na aukcjach.

Dodano:
A w wyszukajkę wpisz "wypełnienie pryzmatyczne" :ok:

Dodano by szabix:
Panie mod jeśli już to "wypełnienie keg" lub "wypełnienie bimber" :mrgreen:

Dodano raz jeszcze:
Panie szabix. Te sprężynki właśnie tak się nazywają - pryzmatyczne, a o to właśnie pytał kolega ewan.

Jancio54
Re: Wypełnienie z drutu

Post autor: Jancio54 »

tak na szybko znalazłem ale 0,4mm jak ktoś zechce znajdzie i 0,3. Jeżeli chodzi o kształt tych cudownych sprężynek to też nie jest to nic trudnego, wystarczy drut nawinąć na pręt o przekroju trójkątnym o boku 4mm, przekrój sprężynek że tak powiem oryginalnych nie jest idealnie trójkątny
To trochę wolniej znajdź drut 0,2-0,24 ;) bo taki używają Ci z Allegro. Potem spróbuj coś zrobić i wtedy możemy podyskutować. Podpowiem że, najlepsze są te miedzy 3 a 3,8 średnicy. Rosjanie podają , że średnica i wysokość powinny być zbliżone do 1/10 średnicy kolumny.
No obecnie tak mam, ale procent mnie nie satysfakcjonuje bo max 94%. A długości kolumny już nie ma za bardzo jak większej bo mi się w piwnicy nie zmieści, i tak kombinuje co by tu zrobić.
Gotuj drugi raz. ;) Skoro nie uzyskujesz 95% to znaczy że masz problem ze swoją maszyną. Zimne palce dla nowicjuszy są bardzo niewygodne, obawiam się że dopóki nie dojdziesz do wprawy, bo trening czyni mistrza, nie będziesz zadowolony. Dla otuchy dodam ze Mike Nixon uzyskał 91,4% na 15cm zmywaków a na PDA1 Amfory z 30cm wypełnieniem tez można uzyskać 95%. Dochodzimy tu do tego nieszczęsnego HETP czyli mówiąc ludzkim językiem wysokości półki teoretycznej. Jak sama jej nazwa wskazuje jest ona teoretyczna i tak ja trzeba traktować, a piszą o tym też wszyscy twórcy różnych kalkulatorów. http://homedistiller.org/calc.htm http://www.homedistiller.org/refluxdesign.htm
Tu w pierwszym maksymalne stężenie alkoholu to tylko 95,7% a nasi bracia Rosjanie uzyskują już prawie azeotrop 97,17% objętościowy i im HETP wychodzi ponoć 6mm na trawionych sprężynkach i o ile wierzę w uzyskany procent, to ciężko mi uznać te 6mm choć w 10 już bym uwierzył.
Wysokość HETP jest bowiem uzależniona od warunków w jakich przyjdzie pracować danemu wypełnieniu, a także umiejętnością operatora i może najważniejsze, jego cierpliwości i dokładności bo to najważniejsze cechy naszego hobby.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 maja 2011, 15:55 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kosmetyka

jacekpolak111
Re: Wypełnienie z drutu

Post autor: jacekpolak111 »

Wahałem się co do spiralek pryzmatycznych głównie ze względu na ich cenę, ale po obejrzeniu towaru stwierdzam, że są warte 80zł za litr. Do ich produkcji jest potrzebna maszynka, która na pewno nie będzie tańsza niż kilkaset złotych, no i czas pracy też się liczy. Jeśli dodamy jeszcze jakość rozdzielczą (nie sprawdzałem osobiście, ale ufam doświadczonym kolegom), chyba nie ma się nad czym zastanawiać. Najważniejszy jest chyba produkt finalny. :pije:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”