Tytuł: Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Napisane: niedziela, 29 sty 2012, 12:53
Posty: 6 Tematy: 1
Witam. Drodzy koledzy z moich obserwacji wynika,że najlepszym wypełnieniem jest mieszane 20 cm sprężynek miedzianych i na to szklane rurki jakie można dostać na allegro, za 19 złotych za pół litra rurek. I tutaj mała dygresja za pierwszym razem zakupiłem na allegro rurki z tzw. szkła laboratoryjnego, jakież było moje zdziwienie kiedy po otwarciu paczki moim oczom ukazał się zmiażdżone szkło niewiadomego pochodzenia( wyglądało tak jakbym sam potłukł butelkę). Za drugim razem kupiłem już rurki sprawdzone przez kolegę od gościa z Częstochowy. Towar super. Tyle na temat wypełnienia. Dołączam się do przedmówców , w zasadzie to czym się wypełni kolumnę ma drugorzędne znaczenie, to My jesteśmy najważniejsi i nasze umiejętności w obsłudze sprzętu. Pozdrawiam.
Tytuł: Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Napisane: sobota, 18 lut 2012, 16:51
Posty: 127 Tematy: 4
Kolega zajmuje się dystrybucją tych rurek? Czytając ten post doznałem dejavu, ale szybko uświadomiłem sobie, że to nie złudzenie: 5 na 6 napisanych przez Kolegę postów dotyczy szklanych rurek jako wypełnienia, do tego w podobny sposób formułowane zdania i stwierdzenia... Szkło jest ale na wypełnienie nadaje się słabo. Nawet z najprostszych deflegmatorów szklanych często wysypuje się owe rurki i zastępuje choćby zwykłymi zmywakami, bo są o niebo lepsze
Tytuł: Re: WYPEŁNIACZ czyli co OPRÓCZ ZMYWAKÓW można do kolumny wsadzić
Napisane: sobota, 18 lut 2012, 21:21
Posty: 63 Tematy: 16
Szanowni Psotnicy, witam i proszę o pomoc, chodzi o kolumnę i jej wypełnienie, średnica to 60,3mm wysokość 1300mm + 200mm filtr Cu zbrakło mi jednak sprężynek do całkowitego wypełnienia kolumny, mam w domu porcelanowe pierścienie Raschiga którymi mógłbym dopełnić kolumnę z tym że nie wiem jak będzie najlepiej rozmieścić te dwa rodzaje wypełnienia. A może lepszym rozwiązaniem będzie zakup Lidlowskich zmywaczków, jak Wy to widzicie. Mam 2,1l sprężynek.
Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz edytować swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz dodawać załączników