Wybór samochodu osobowego.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

mienho
150
Posty: 152
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 21:59
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: mienho »

Ze starszych polecam renault scenic 3, silnik 1.6 16v 116 kucy. Miałem rocznik 2005 zrobiłem 40 tys km, z czego 30k na gazie i tylko serwis typu wymiana oleju. Jak sprzedawałem miał 96 tysięcy. Teraz wożę się Kia Carens 1.6 135kucy rocznik poprzedni .
promocja

marcinek652
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 16:51
Krótko o sobie: Piję towarzysko
Ulubiony Alkohol: Bimberek
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 1 raz
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: marcinek652 »

Kolego jak jesteś z okolic warszawy to ja pracuję na Stacji Kontroli Pojazdów jak upatrzysz jakieś autko to mogę ci sprawdzić co to autko jest warte.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: zielonka »

Moja konkluzja jest taka jak wcześniej juz pisałem. Chcesz niedrogie niezawodne auto to kup SUZUKI LIANA -ma to co pisze Jan Okowita - łańucuszek rozrządu do miliona kilometrów -i csałkowitą bezobsługowość -czyli po zakupie nie inwestujesz kasy, ma miejsce wygodne dla 5 osób w kabinie i spory bagażnik a w wersji combi nawet wielki. Opinia że na wakacje nie pojedziesz w 5 osób z bagażem pochodzi od kogoś kto jechał suzuką swift. Obejrzyj te auta i poczytaj o nich zanim zdecydujesz bo naprawdę warto- nie na darmo TOP GEAR się nimi zainteresował. Moja córka za 7 k ma takie auto i nie chce się zamienić z ojcem co ma RENAULT SCENIC a jadą własnie na wakacje nad morze.
A propo scenic - tez dobre auto - ja nie narzekam.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Pretender »

Właśnie wróciłem z cro, 1300 km. Mondeo mk4, dieselek ... zero zmęczenia, komfort jazdy mega. Polecam.
Ale kolega ma Suzuki, drugi Renaulta, obaj chwalą. Prawda jest taka, jeśli auto zadbane, od pewnego właściciela to nawet Fiat i Ford, i Francuz będą dobre. Szukaj auta po rodzinie, albo znajomych, kolegach.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Lis098 »

Ja polecam Audi A6C5 dla tych co lubią wygodę za nieduże pieniądze. Auto duże w środku, komfort jazdy znakomity.
Sam posiadam wersję 193km, 2.8 benzyna gaz z 98roku, sedan . Pali około 13, 7po mieście i 10,5 w trasie. Psuje się w nim nic. Od ponad dwóch lat dołożyłem tylko 150 zł na sterownik ABS,. Części eksploatacyjnych nie liczę. Plusem jest też pełen ocynk i zero rdzy!!!!

PS: Auto ma bardzo pojemny bagaznik. Spokojnie upcha w nim 150kg cukru :D

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Drupi »

Jestem bliski zakupu Opel Vektra C. Znalazłem w necie porównanie temat: " Opel Vektra 1800 cm. czy Passat B 5 turbo 1800cm." no i wyszło że użytkownicy i eksperci wskazują plusy i minusy obydwu. Passat bardzo mi się podoba ale nie tak łatwo znaleźć 1800cm.+LPG. Blisko mnie. Z tą turbiną to podobno jak się nie szaleje to nie jest źle. A z drugiej strony to denerwuje mnie że i tak jadąc zbyt szybko np. Passatem bo mocny silnik, można nadziać się na fotoradar. Jadąc daleko np. nad morze można nachlastać zdjęć z ukrytych fotoradarów, ze można wrócić bez prawka. Oczywiście można i innym samochodem ale czasem ta moc jest nie wykorzystana przez ograniczenia. Jedynie na autostradzie pełen luz.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Karwi
150
Posty: 161
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 23:36
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Karwi »

Bez przesady. I panda można na łapać punktów.
Ja mam w avensis 150 koni czasami po śmigam szybko. Ale tak jeździ się komfortowo. Jak chce to naciskam i jadę.
Bierz pasata napewno mniej będzie rdzewial. Części tanie i ogólnie dostępne. I gdzie nie pojedziesz to ci naprawia a i sam możesz w nim grzebać. Możesz też tdi. 110 koni

lolek78
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:18
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: lolek78 »

zielonka pisze:Moja konkluzja jest taka jak wcześniej juz pisałem. Chcesz niedrogie niezawodne auto to kup SUZUKI LIANA -ma to co pisze Jan Okowita - łańucuszek rozrządu do miliona kilometrów -i csałkowitą bezobsługowość -czyli po zakupie nie inwestujesz kasy, ma miejsce wygodne dla 5 osób w kabinie i spory bagażnik a w wersji combi nawet wielki. Opinia że na wakacje nie pojedziesz w 5 osób z bagażem pochodzi od kogoś kto jechał suzuką swift. Obejrzyj te auta i poczytaj o nich zanim zdecydujesz bo naprawdę warto- nie na darmo TOP GEAR się nimi zainteresował. Moja córka za 7 k ma takie auto i nie chce się zamienić z ojcem co ma RENAULT SCENIC a jadą własnie na wakacje nad morze.
A propo scenic - tez dobre auto - ja nie narzekam.
To jestem ciekaw jak łańcuszek wytrzyma milion kilometrów ? Co ile producent zaleca wymianę łańcuszka i napinaczy i jaki jest koszt w porównaniu z paskiem rozżądu ?
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Pretender »

Drupi pisze: ... Jedynie na autostradzie pełen luz.
Proponował bym nie looozować na autobanie. Nie zapominaj o nieoznakowanych radiowozach Obrazek


Ps

Hmmm jeśli już zdecydowałeś jaka marka, model to szukaj na forach tematycznych. Takie auto będzie z "dziennikiem", niektórzy opisują wszystko, nawet wymianę wycieraczek Obrazek
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: zielonka »

To jestem ciekaw jak łańcuszek wytrzyma milion kilometrów ? Co ile producent zaleca wymianę łańcuszka i napinaczy i jaki jest koszt w porównaniu z paskiem rozżądu ?
Nie wiem co producent zaleca ale nie słyszałem o przypadku urwania czy nawet wymiany łańcuszka w japońskim silniku, prędzej buda odejdzie z tego świata niż motor da się zajechać.
Ten milion to oczywiście taka przenośnia ale do 500 tysięcy to każdy japoniec dojeździ bez łaski.
Warto więc poszukać i znaleźć egzemplarz z pewnym przebiegiem i spokój.
Wymiana rozrządu w autach z paskiem to koszt ponad 1000zł prawie zawsze i niestety każdy po zakupie musi to zrobić.
Passaty i Ople to juz nie te auta co 20 lat temu ale zapewne taniość części nadrobi te braki.
Słabość japońców to mizerne wyposażenie w bajery ale deska digital i klima w Lianie są świetne. Tapicerka w aucie nawet po 250 tys potrafi być w bardzo dobrym stanie czego nie da się powiedzieć o materiałach w masowej europejskiej produkcji.
Ale .... kolega już raczej zdecydował i też pewnie będzie zadowolony.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię

Autor tematu
Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Drupi »

Zakupiłem jednak Passata B 5 turbo, w kombi. 2001 r. Stary ale blacha jak nowa. Zero rdzy. Orginalny lakier. Jednak ten model jest komfortowy w jeździe, ma miękie zawieszenie, miło się prowadzi. Próbowałem Wektry ale mają twarde zawieszenie, po nie równościach trzęsło samochodem. Na razie nic nie oceniam. Trzeba od razu zmienić rozrząd, założyć gaz, troche pojeździć, itd. Widziałem młodsze modele B 5 niestety pojawiała się rdza, a te bez rdzy to były dla mnie drogie.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: szatajoh »

Temu silnikowi z Turbo gaz za bardzo nie służy. Lepszym wyborem bylby 1.8 benzyna mułowaty ale trwaly.
Awatar użytkownika

Karwi
150
Posty: 161
Rejestracja: piątek, 8 lip 2016, 23:36
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Karwi »

Jak Drupi znajdzie ogarniętego gazownika nic temu silnikowi nie zaszkodzi. Technologia jest trochę inna teraz jak kilka lat temu
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: zielonka »

Trzeba od razu zmienić rozrząd, założyć gaz,
No i to jest to czego mogłeś uniknąć kupując japońca. Tolerują gaz nadzwyczaj dobrze. Nawet ten gorszej firmy.
Z niemcem będzie dobrze ale częściej u mechaników.
Życzę jednak udanej eksploatacji i bezstresowego uzytkowania.
Pozdrawiam
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: Pretender »

Nie ma reguły. Można kupić Japończyka i ładować w niego kasiorę. Wszystko zależy od tego jak auto było traktowane w przeszłości.

lolek78
10
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:18
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wybór samochodu osobowego.

Post autor: lolek78 »

Pretender pisze:Nie ma reguły. Można kupić Japończyka i ładować w niego kasiorę. Wszystko zależy od tego jak auto było traktowane w przeszłości.
To jest prawda o auto trzeba dbać. A my i tak się cieszymy jak kupujemy i sprzedajemy auto.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”