wybór drożdży do bimbru i spirytusu

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy

Post autor: Lootzek »

Ojtam, wystarczy mieć wspomniany alkoholomierz, magiczny taki. Najpewniejsze ich źródło to pewna firma na B. Mój pokazał że utoczony dziś spiryt ma ok. 102% :P (chyba obsunęła się karteczka ze skalą ;) )
Awatar użytkownika

Voltron
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:36
Ulubiony Alkohol: swój własny :D
Status Alkoholowy: Destylator
Re: wybór drożdży do bimbru i spirytusu

Post autor: Voltron »

No tak pokazuje alkoholomierz... Mierzylem kiedyś żubrówke biała i pokazało idealnie 40%. Skoro to niemożliwe to wina leży po stronie alkoholomierza.
Ale nie odbiegajmy od tematu.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: wybór drożdży do bimbru i spirytusu

Post autor: Lootzek »

Dla zakresu powiedzmy 0-40% może pokazywać prawidłowo, co nie oznacza że dla wyższych stężeń jest dobrze wyskalowany. Przekłamać wynik mogła też choćby np. wyższa temp. destylatu.
A wracają drożdży, co ciekawe, próbowałem dokładnie wszystkich tych samych co Ty, ale w moim zasobniku na stałe zagościły T3 niebieskie i alkotec 48, z lekką przewagą jakości urobku z tych drugich, za to lepszą powtarzalnością pracy tych pierwszych (choć po ostatniej przygodzie nieco się zachwiałem w przekonaniu do T3).
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: wybór drożdży do bimbru i spirytusu

Post autor: Kamal »

U mnie kiedyś alkoholomierz przekłamywał od 0-40 %. Na wodzie pokazał 10%. :shock:
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Voltron
30
Posty: 39
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2015, 14:36
Ulubiony Alkohol: swój własny :D
Status Alkoholowy: Destylator
Re: wybór drożdży do bimbru i spirytusu

Post autor: Voltron »

T3 niebieskie dlugo mi pracowaly. Zawsze robie nastawy powiekszone. 1 paczke daje na 15kg cukru i 47l wody. T3 niebieskie nie wyrobily sie w tydzien ze wszystkim. Zawsze wychodzi ok 0.6 alko z kg cukru. Ostatecznie nie oplaci sie kupic coobry mega pack na 2 nastawy bo kosztuja ok 30zl a jedna paczka coobra turbo 48 11zł. Ostatnio naraz zrobiłem 2 nastawy i do jedngo zmiksowałem dodatkowo 2 jabłka i cytrynę. Ten z owocami wyprzedził drugi nastaw o 2 dni na coobra mega pack czyli był gotowy po 5 dniach. Temp otoczenia 20 stopni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”