Wpadka podczas destylacji

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy

Post autor: Wald »

Nie destylacja oczyszczająca, tylko mycie miedzi. Przepłucz to kretem (50/50% z wodą). Potem dobrze wypłucz dużą ilością wody i zneutralizuj. Szukaj na forum tematów o czyszczeniu miedzi. Jest tego naprawdę dużo. Tutaj też.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
promocja

Autor tematu
szczotkiewicz
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 9 lis 2009, 22:14
Re: Wpadka podczas destylacji

Post autor: szczotkiewicz »

@Wald
Przeczytałem temat który mi poleciłeś i nie tylko ten.
Napisałeś, że wyczyścić to roztworem kreta w stosunku 50/50 (rozumiem, że masz na myśli płynny kret, a nie granulki?)
Zakładam że zrobiłem taki roztwór, i czy teraz mam chłodnice zatkać z jednej strony i z drugiej wlać roztwór kreta, czyż tak? Jak długo go potem trzymać w chłodnicy, dobę?

Neutralizacja hmm, taki sam zabieg z roztworem sody oczyszczonej?
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wpadka podczas destylacji

Post autor: Wald »

Oj, oj. Nie dobę bo wyżre za dużo. Wystarczy 10-15 minut. Zalanie to mało bo płyn działając traci moc czyszczącą. Spróbuj ściągnąć dorobioną miksturę jak wino (lub przelać) włączając w obieg chłodnicę. Wolno, żeby trwało to min. te 10 minut, albo powtarzaj tę czynność przez ten czas. Myślę że zauważysz po zmianie zabarwienia środka czyszczącego (a właściwie jego braku), kiedy chłodnica zrobi się czysta. Potem kilka minut pod bieżącą wodą. Na koniec soda i znowu płukanie. Czystą wysusz lub działaj do woli.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”