Wódka Pomarańczowa / Wódka Cytrynowa

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy

Post autor: rozrywek »

Teraz jak już tak nieładnie się przywitałem, należało by zrobić to inaczej.
Cytrusy nie nadają się do naszych celów. Można oczywiście użyć danych owoców......ale do nalewek, nalewów, jak zwał tak zwał.
Ale nie do głównej fermentacji.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
koncentraty wina

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wódka Pomarańczowa / Wódka Cytrynowa

Post autor: eldier »

rozrywek zaraz znowu dostaniesz akceptacje :D Edytuj posty bo "zielone" się wkurzą :)

Ja bym dorzucił do tego jeszcze ze 20kg pomarańczy - wycisnął z nich sok, ewentualnie obrał i zmiażdżył, zredukował ilość cukru - ile nie wiem, bo nie chce mi się liczyć, a resztę zastąpił glukozą - wtedy może wyjść coś ciekawego, ale nie gwarantuje :) W innym wypadku, jak ktoś wcześniej wspomniał, wyjdzie bimber i to możliwe że ordynarny, taki jak za czasów mojego dziadka :D
Dla zainteresowanych czytać tu: http://alkohole-domowe.com/forum/wino-z ... t3087.html ponoć destylat wyszedł niezły.

Ps. tak mnie naszło teraz, może zamiast pomarańczy użyć gotowego soku? W pierdonce jest NFC poniżej 5zł/l.
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Wódka Pomarańczowa / Wódka Cytrynowa

Post autor: klodek4 »

Ahoj przygodo , witam wszystkich, według mojego skromnego doświadczenia, po zrobieniu kilku cytrusowych nastawów , przedestylowaniu ich, stwierdzam iż maceracja przynosi o niebo lepsze wyniki niż fermentacja , a roboty z tym do cholery (owoc trzeba obrać, lub wycisnąć, oddzielić pestki, etc...). Robiłem też eksperymenty z destylacją a bardziej redestylacją owoców z dodatkiem np skórek pomarańczy, co dawało też ciekawy efekt lecz destylat po rozcieńczeniu przypominał wodę z mlekiem, mętniał. Maceracja przynosi ciekawe efekty byle by też nie przdobrzyć z czasem, raz zupełnie przez pomyłkę zalałem dość podłą wódeczką "czystą" z pot stilla (2 razy destylowaną), myśląc że zalewam limonki, okazało się że to były niedojrzałe zielone pomarańcze, efekt był smakowo wyśmienity, poza goryczką , ale to też miało swój "egzoticzny" posmaczek . Fasola i ryż do potraw raczej się nadaje a w szczególności fasola. To tyle, pozdrawiam i witam zarazem po długiej nieobecności.Klodek.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Wódka Pomarańczowa / Wódka Cytrynowa

Post autor: golec269 »

Witamy serdecznie. Potwierdzam , że jeśli cytrusy to najlepiej zrobić nalewkę. Ja robię miksa cytryny, pomarańczy i grejpfruta. Efekt wspaniały, jeszcze mi się nie znudziła.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wódka Pomarańczowa / Wódka Cytrynowa

Post autor: JanOkowita »

@kornik91 - nie zniechęcaj się "drobną nagonką" za fasolę i ryż. Raczej napisz z czego wynika zastosowanie tak nietypowych składników :?:
@rozrywek - a co powiesz na zwarzone od alkoholu mleko w nalewce farmaceutów? Hę?! :o
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Wódka Pomarańczowa / Wódka Cytrynowa

Post autor: eldier »

No akurat ryż coś tam wnosi - dość popularny wermut ryżowy - rodzynek jest tylko trochę. Nie mówię, że jest to wino wybitne,dobre albo nawet niezłe, ale wielu osobom smakowało, mimo że dla mnie było nie do przełknięcia :) A co wnoszą inne zboża np w ziarnie bez zacierania? Chociaż z drugiej strony ryż to za dużo smaku w sobie to chyba nie ma.

A skąd dodatek tak dziwnych składników? A skąd dodatek zsiadłego mleka i kartofli do "zacieru 72h" z notatnika dziadka? Bo taki był przepis - tata nawet kiedyś stosował, ale wyszło podobne do zwykłej cukrówki - nie pamiętam dokładnie, tylko roboty więcej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”