Woda destylowana

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Post autor: lesgo58 »

Zadam może infantylne pytanie. Zwłaszcza w świetle tego jaki sprzęt posiadamy i jakie możliwości mamy.
Jaką wartość będzie miała woda destylowana na naszych kolumnach. Chodzi mi o czystość.
W handlu mamy dwa rodzaje. Najważniejsze to woda destylowana i woda demineralizowana. Z tego co czytałem to destylowana jest czyściejsza od demineralizowanej. Na ile - nie wiem. Woda demineralizowana będąca w sprzedaży to tak faktycznie woda przepuszczona przez RO.
Istnieje jeszcze możliwość domowego czyszczenia wody metodą RO.
Potrzebuję jej dużo. I teraz mam zagwozdkę - jaką metodą osiągnę najlepsze wyniki. Destylując czy przepuszczając przez RO?
Jeśli destylując to jak to robić aby osiągnąć najlepsze rezultaty? Jest coś na co zwracać uwagę?
Dużo pytań, bo mam dużo wątpliwości. A naprawdę zależy mi na maksymalnie czystej wodzie.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
alembiki
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Woda destylowana

Post autor: Doody »

Woda destylowana jest jakby "wyzuta ze smaku" Woda z filtra jest pozbawiona twardości jednak w smaku jest dobra. Ja jako akwarysta używam bardzo dużej ilości wody z filtra RO. Używam jej również do rozcieńczania psot i uważam , że jest o niebo lepsza od wody destylowanej w smaku a jednocześnie nie powoduje strąceń i zmętnień trunków. Osobiście mogę polecić ;)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Woda destylowana

Post autor: Zygmunt »

A do czego? Woda destylowana na kolumnie nie jest idealna- można to zmierzyć konduktometrem. Jeżeli chcesz maksymalnie czystą wodę, to wtedy poszukaj wody miliQ. Produkcja wody destylowanej samemu nie jest ani opłacalna, ani szczególnie efektywna. Jeżeli chodzi o rozcieńczanie alkoholu, to nie poleca się wód jałowych- destylowanej, demineralizowanej, ani żadnych podobnych., Jeżeli natomiast do jakiegoś procesu technologicznego, to rodzaj użytej wody zależy od tegoż procesu, nie sposób powiedzieć nic więcej bez trochę dokładniejszych danych.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Woda destylowana

Post autor: robert4you »

Jak dużo tej wody potrzebujesz? Jednorazowo czy przez dłuższy okres ?
************************************************************************
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”