Wirtualny alkomat

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy

Post autor: Pretender »

Ta_moko
Są wiarygodne, w sądzie wystarczają.
Awatar użytkownika

Autor tematu
ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Wirtualny alkomat

Post autor: ta_moko »

Owszem,ale jak masz wypadek komunikacyjny żądaj badania z krwi, a nie tylko dmuchania w rurkę. Tylko wtedy adwokat strony przeciwnej nie będzie się gimnastykował w sądzie że Twoje 0,00‰ jest nieprawdziwe. Znajdzie czyjeś zeznania, powoła jakichś świadków, teściową, Bóg wie kogo i udowodni, że widzieli Cię godzinę wcześniej jak piłeś, być może nawet z nimi. Wyszczekane złotouste wywody papugi mogą wprawić w zdumienie każdego rozsądnego człowieka. I łapią się wszystkiego. Cóż - taka praca...
Ale to nie na temat. Kto pił, niech nie jedzie. Kto ma jechać, niech nie pije. Kto ma wątpliwości, niech zamówi taksówkę, idzie na nogach albo niech ktoś go odwiezie. Z całą pewnością nie można polegać na tanim alkomacie, a tym bardziej wirtualnym.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: Wirtualny alkomat

Post autor: Pretender »

ta_moko pisze:.... Kto pił, niech nie jedzie. Kto ma jechać, niech nie pije. Kto ma wątpliwości, niech zamówi taksówkę, idzie na nogach albo niech ktoś go odwiezie. Z całą pewnością nie można polegać na tanim alkomacie, a tym bardziej wirtualnym....
.
Święte słowa...czus :)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Wirtualny alkomat

Post autor: radius »

" Piłeś - nie jedź, nie piłeś - wypij :lol: " - gdzieś to słyszałem tylko nie wiem gdzie :?: :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Wirtualny alkomat

Post autor: gr000by »

Oryginał przekazany przez kolegę brzmi tak: "Piłeś - nie jedź, nie piłeś - strach jechać" :D.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wirtualny alkomat

Post autor: JanOkowita »

Może trochę zboczę z tematu, ale ilość pijanych na naszych drogach w połączeniu z niską kulturą jazdy jest przerażająca.
Kilka tygodni temu w sobotnie popołudnie wracałem do domu z żonką autem i w Nowym Dworze Mazowieckim na moście (niebieski most, kto zna ten wie jak tam jest wąsko) 5-ciu młodzieniaszków w Fordzie Scorpio wyjechało nam na czołówkę. Nie wnikam, że była podwójna linia ciągła i most. I tak nie było gdzie uciekać. Dałem po hamulcach aż z opon poszedł dym, a wesoły samochód z rozbawioną młodzieżą pokazał mi środkowy palec.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

panta_rei
550
Posty: 566
Rejestracja: sobota, 6 paź 2012, 19:33
Krótko o sobie: Robię najlepszą pieprzówkę po tej stronie Wisły ;-)
Ulubiony Alkohol: Moja osobista nalewka agrestowa ;-)
Lokalizacja: Braniewo
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Wirtualny alkomat

Post autor: panta_rei »

Jak to dobrze, że ja jutro na regatach za kierownika jednostki robię, co prawda do końca wyścigu nielzja, ale potem to już hulaj dusza... nawet samochodu nie zabieram ;-)

Co prawda to nie ten wątek, ale na pewno wypiję Wasze zdrowie ;-) Niestety żadnego alkomatu nie będę dmuchał.
Pozdrawiam, Sławomir
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”