Wino z wiśni, aronii i cytryny

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...
Awatar użytkownika

Autor tematu
empenov
30
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 23 lis 2013, 18:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Chyba jeszcze przede mną ;)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 10 razy

Post autor: empenov »

Witam serdecznie

Zastanawiam się nad zrobieniem wina z aronii, cytryny i wiśni.
Mam do dyspozycji baniak ok 20l i chciałbym zrobić tak żeby było czuć fajnie owoce wiśni z posmakiem cytryny i aronii. I tu zaczynają się schody. W jakich proporcjach zmontować winko żeby aronie nie zdominowały całego wina (+cukier i woda)
Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi ;)
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: inblue »

To kolega sobie połączenie wymyślił...

Najlepiej zrobić oddzielnie wino wiśniowe i aroniowe (obydwa po ok. 12% alkoholu),
następnie skupażować wg mojego ozora i dopachnić nalewem na skórkach cytrynowych.

W wersji mniej karkołomnej na 10 dm3 wina to będzie tak:
1,5 dm3 moszczu z aronii (fermentacja w miazdze),
6 dm3 moszczu z wiśni (fermentacja w miazdze),
1,5 dm3 wody,
1,6 kg cukru.

Aronię i wiśnie pognieść, dodać drożdże, fermentować w miazdze 2 dni.
Do uzyskanych moszczy dodać cukier rozpuszczony w wodzie i pożywkę.
Po pierwszym zlaniu dodać ok. 30 cm3 nalewu na skórkach cytrynowych po fermentacji.
Odstawić do dojrzewania na rok.

Przepis jest na ok. 12% wino wytrawne wiśniowo-aroniowe z wyczuwalną nutą cytryny.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

Kresto
2
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 12 lip 2015, 13:40
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: Kresto »

No panie kolego, raczej pan takiego wina nie zrobisz. Kwas zawarty w moszczu wybije wszystkie drożdże szybciej niż Little Boy Japończyków w Hiroszimie. Gdyby to rozcieńczyć wodą powstanie napój winny a nie wino :P Raczej trzeba by było to zrobić tak jak pisze kolega inblue.
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: Dave »

Nie wiem tylko po co podawać proporcje w dm3 zamiast zwyczajnie w litrach, przerost formy nad treścią, powinieneś jeszcze użyć wzorów chemicznych skoro tak bardzo pragniesz się wyróżnić.

andrzejko90@wp.pl
30
Posty: 37
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 21:48
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: andrzejko90@wp.pl »

Łączenie kilku owoców w winie może wyjść różnie... Proponował bym zrobić osobno wino z wiśni i aronii. Możesz dokupić mały 5l balon i w nim nastawić wino aroniowe, później kupaż tych win, a proporcje mógł byś dostosować pod swoje smaki.
andrzejko90

janik
300
Posty: 335
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: janik »

Zrobienie wina z wiśni i aronii jest bardzo zasadne ponieważ są to owoce bardzo cenne pod względem zdrowotności a do tego doskonale bilansują swój skład kwasowości,tanin i aromatu. :idea:
Oczywiście,że te owoce mają różny okres dojrzewania więc w grę wchodzi jedynie kupaż tych win z oddzielnie fermentowanych owoców. Co do udziału cytryny w tym zestawieniu to mam pewien dystans ,ten owoc ma duży udział w innych alkoholach jak nalewki,likiery,ale przy produkcji win to raczej jest pomijany,(dominujący aromat)lub zastępowany kwaskiem cytrynowym. :P
Jeśli jednak chcesz poeksperymentować i masz taki pomysł to zrób osobno nalew ze skórek cytryny na alkoholu a pózniej wedle swojego smaku i preferencji możesz dozować do powyższego zestawu wina.
Awatar użytkownika

Autor tematu
empenov
30
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 23 lis 2013, 18:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Chyba jeszcze przede mną ;)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 10 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: empenov »

Zrobię tak jak piszecie:) Usunę cytrynę a aronię i wiśnie zrobię w osobnych balonach.
A macie jakieś sprawdzone proporcje do kupażu tych win? Bo wiśniowego bede miał ok. 17l a z aronii ok. 5l. I jak to pomieszać, żeby miało ręce i nogi ;)

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: mirek109 »

empenov pisze: jak to pomieszać, żeby miało ręce i nogi ;)
Moim zdaniem to nie będzie nigdy miało ręce ani nogi.
Możesz próbować małymi ilościami ale prawie jestem pewny że już nigdy tego nie powtórzysz :)

janik
300
Posty: 335
Rejestracja: piątek, 31 sty 2014, 21:02
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: janik »

@mirek109,dlaczego tak definitywnie formułujesz takie tezy. Jeśli ty nie lubisz smaku danego owocu Np.aronii to nie znaczy ,że ktoś ma podobne uprzedzenia smakowe.
Uważam,że zestawienie na wino tych owoców jest dobrym wyborem ,ja dodaję jeszcze trochę soku czarnego bzu. Kupaż tych trzech win daje doskonały efekt. Wielu degustatorów tego typu wina myli to wino z winem gronowym. Jeśli mamy dostęp do tego typu owoców to warto robić taki kupaż win z tych owoców bo warto. :ok:
@empenov ,ta proporcja kupażu tych dwóch win jest jak najbardziej korzystna,ale jak na wstępie tego postu wyraziłem swoją opinię to jeśli masz dostęp do owoców czarnego bzu to można w podobnej proporcji jak aronia do wiśni też dolać Czarnego Bzu.
Myślę,że masz już pewną wiedzę co do proporcji soku do wody a jeśli nie to warto tutaj poszukać i poczytać :czytaj: a wszystko będzie jasne. :idea:
Awatar użytkownika

Autor tematu
empenov
30
Posty: 33
Rejestracja: sobota, 23 lis 2013, 18:00
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Chyba jeszcze przede mną ;)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 10 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: empenov »

Czy proporcja: 10l wiśniowego + 2.5l aroniowego + 1l wina z czarnego bzu jest odpowiednia? Chciałbym zatrzymać sobie chociaż ze 2 litry aroniowego winka i też parę litrów czystego wiśniowego.
I najważniejsze! Kiedy zrobić ten kupaż? Tuż po wywaleniu owoców czy po kilkukrotnym obciągu znad osadu?
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Wino z wiśni, aronii i cytryny

Post autor: inblue »

empenov pisze:Czy proporcja: 10l wiśniowego + 2.5l aroniowego + 1l wina z czarnego bzu jest odpowiednia? Chciałbym zatrzymać sobie chociaż ze 2 litry aroniowego winka i też parę litrów czystego wiśniowego.
I najważniejsze! Kiedy zrobić ten kupaż? Tuż po wywaleniu owoców czy po kilkukrotnym obciągu znad osadu?
Aronii moim zdaniem za dużo.
Daj połowę proponowanej ilości, czarny bez jest ok.
Kupaż może być zrobiony po pierwszym zlaniu.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”