Wino z soku z aronii

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Nie mogąc się doczekać lata postanowiłem urozmaicić sobie niedzielne przedpołudnie i wyciągnąłem z piwniczki sok aroniowy, który dostałem kilka lat temu od mojej mamy jako środek na obniżenie ciśnienia krwi.
Jak to od mamy - było tego kilkanaście zawekowanych słoików.

Przytaszczyłem fermentor, dolałem wody i 4 kg cukru (sok był zupełnie nie dosładzany) i zadałem nowe drożdże SpiritFerm Turbo Fruit. Po godzinie nastaw wygląda tak jak na fotce. Muszę przyznać, że nasi przyjaciele zabrali się ostro do pracy... :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
promocja
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: Kucyk »

Jestem bardzo ciekawy rezultatów, gdyż prowadzone przez Kolegów i Dziadka Czereśniaka eksperymenty z aronią nie dały dobrych rezultatów gdy miały być przeznaczone na uzysk "wina klarowanego metodą termiczną". Polecam lekturę tematu http://alkohole-domowe.com/forum/aronia-t1564.html.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: JanOkowita »

A to żeś mnie odrobinę zmartwił. Ale tylko odrobinę, prawdziwi twardziele się nie załamują.
Wysłałem więc kobietę po kolejne słoiki. Tym razem z jabłkami, które miały być do szarlotki. Stoją kilka lat i jeszcze ani jednej szarlotki kobieta nie upiekła, więc postanowiłem raz na zawsze z tym skończyć ! :kumple:

Do fermentora poszło 8 słoików po 0,9 litra szarlotki i 2 kg cukru. Dopełniłem wodą do 23 litrów.
O godzinie 14.50 Anno Domini 20 lutego 2011, jeszcze przed zadaniem drożdży wyglądało to tak:
calvadosik.jpg

Posty scalone.



Zdawałoby się, że doba to niewiele czasu, a tu takie zmiany w aroniówce...
aroniowka-drugi-dzien.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

lech14
50
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 21:06
Krótko o sobie: Lubie podejmować wyzwania ;)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: lech14 »

Nie wiem, czy koledze to będzie smakowało :) Ja, przykładowo aronii nie znoszę, więc i z winem, byłoby zapewne tak samo. :D No, ale każdy ma swoje gusta i guściki, pozdrawiam.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: JanOkowita »

Ja też nie wiem. Po prostu przerabiam zapasy w słoikach. Może będzie smaczne, a może nie :o
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

gotiger
150
Posty: 196
Rejestracja: piątek, 19 lis 2010, 01:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Scotch Whisky
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: gotiger »

Winko z aronii jest dość specyficzne i lepiej go zbyt dużo na raz nie przechylać :odlot:
Sam takowego nigdy nie popełniłem (choć miałem zakusy), ale kilka razy piłem takowe, tylko nigdy nie było to winko z samych aronii, a mieszanka 1/2 aronii i innego owoca.

Powodzenia w dalszym przerobie ;)

P.S. Jak Ci nie będzie smakować to winko, to możesz zawsze użyć go jako zaprawki do mocnej psotki :mrgreen:

arek.d1
50
Posty: 58
Rejestracja: poniedziałek, 31 sty 2011, 01:33
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: arek.d1 »

Zrobiłem wino z aronii w zeszłym roku (co prawda ze świeżych owoców).
Kolor i smak wina, wyśmienite (jak dla mnie). Typowe dla wina z aronii jest wyrazisty kolor (bardzo ciemna czerwień) i lekko cierpkawy smak (ta właściwość nie wszystkim może odpowiadać). Wino z aronii ze względu na swoje właściwości jest także świetnym materiałem w procesie kupażowania.
Trudno mi jednak ocenić, jaki będzie wynik robienia takiego wina z soku. Kolego ZdroweNalewki.pl kiedy Twój „eksperyment” dobiegnie do końca, to proszę o opisanie (w kilku słowach) finalnego produktu.

Pozdrawiam.
doctis omnia casta

Raku751
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 28 sie 2010, 09:44
Ulubiony Alkohol: Wyprodukowany samodzielnie
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: Raku751 »

Nie polecam wina. Jest ohydne, No ale Tobie może akurat zasmakować, kto wie. Może destylat byłby lepszy. Nie próbowałem.

pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: JanOkowita »

Dzisiaj zlałem aronię znad osadu do drugiego fermentora. Drożdże dostały powietrza i ponownie ożyły.
Ale co racja to racja - wino jest ohydne w smaku. :womit:
Pewnie skończy się na tym, że połączę je z tym, co przerabia się aktualnie z jabłek szarlotkowych...
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: artaks »

Co do walorów smakowych wina aroniowego, to przypomniało mi się, że kiedyś od znajomych dostałem butelkę takiego, narmalnie kupione w sklepie, polska produkcja. W smaku było czuć trochę cierpokości, ale ogólnie przyzwoite, poszło od razu w gardła. Więc wydaje mi się, że nie można tego prodyktu tak jednoznacznie potępiać. Wino wiadomo, troche musi dojrzeć, może aroniowe ze względu na garbniki potrzebuje więcej czasu.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw

Raku751
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 28 sie 2010, 09:44
Ulubiony Alkohol: Wyprodukowany samodzielnie
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: Raku751 »

Nie łącz z jabłkami bo będziesz miał dwa wina do wylania.
Awatar użytkownika

lech14
50
Posty: 66
Rejestracja: niedziela, 30 sty 2011, 21:06
Krótko o sobie: Lubie podejmować wyzwania ;)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: lech14 »

E tam, już wylewać, zawsze można przepuścić. ;)
Awatar użytkownika

the_raven
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 3 lut 2011, 19:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny :D
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Zepsute Wino - Aronia

Post autor: the_raven »

Witam.

Mam takie problem było robione winko z aronii no i poszło co miało pójść do butli (z reguły winka robione metodą naturalną i szły zawsze na dzikich) niestety to nie chciało ruszyć no i niestety na butle 40l poszła łyżeczka do herbaty drożdży piekarskich (nie bardzo było gdzie kupić winiarskie ale zaległości nadrobione) i w winku delikatnie można wyczuć te drożdże.... I tu pytanko czy da radę jakoś się tego pozbyć czy teraz trzeba cierpieć że sie winko zepsuło??

Pozdrawiam psotników i całą resztę braci i sióstr alkoholowych.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: Kucyk »

Wino aroniowe jest w smaku ...bojowe. Wcale się nie dziwię, że jakieś nieciekawe posmaki Kolega wykrył w tym nastawie. Mam takie pytania: czy fermentacja nadal trwa, a jeśli nie, to czy wino jest klarowne?
Od pół łyżeczki piekarniczych nie miał nastaw prawa złapać smakowca. Ja dałem na 20L miodu całą kostkę "babuniowych" i nic drożdżem nie wali.

Raku751
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 28 sie 2010, 09:44
Ulubiony Alkohol: Wyprodukowany samodzielnie
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: Raku751 »

Z całym szacunkiem kolego Kucyk dla Twoich czerwonych gwiazdek ale wino traktować drożdzami babuni????? Toż to profanacja! Jaki smak z tego może wsyjść. No chyba że doda się co nieco mocniejszego i będzie nalewka babuni..
Jednak nie chciałbym spróbować wina w takim wykonaniu.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: Wald »

:?: :bezradny: Wino to kolega KUCYK robi porządnie na brandy.
Ale żeby mioda dla pci lepszej profanować babunimi? :bardzo_zly:
Zaraz, zaraz. Który to miodek był :?: No tak. Ten poprzedni ( :czytaj: http://alkohole-domowe.com/forum/post17459.html#p17459 ), co to za cholerę nie chciał dopracować.
To był akt desperacji, żadna profanacja. :smiech:

Chociaż capił początkowo to ostatecznie został godnym napojem. http://alkohole-domowe.com/forum/post22864.html#p22864 :hahaha:
Trzeba tylko czasu. A właściwie to trzeba bardzo dużo czasu!
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

the_raven
5
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 3 lut 2011, 19:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny :D
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: the_raven »

Samo winko jest ok. Wszystko ładnie sklarowane i zlane znad osadów. W smaku jest dobre tylko ten zapaszek, delikatnie drożdżami czuć, w smaku ich nie ma. Zaprawiłem winko dębem mieszanka lekko pieczony i surowy. Teraz czekam co wyjdzie...

Pozdrawiam

olusek
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 27 sie 2012, 00:30
Wino z aronii.

Post autor: olusek »

Witam serdecznie.

Postanowiłem zrobić wino, w sumie to pierwszy raz w życiu. Wygląda to do tej pory tak, że nazbierałem owoce z aronii i wycisnąłem z nich sok. Wyszło go 10L. Dodałem do tego 3 kg cukru i mam zamiar to bez żadnych dodatków wlać do butli i czekać, aż się z fermentuje i powstanie upragnione wino.
Niestety nie mam zielonego pojęcia czy taki mix w temp 22-25 st. w ogóle zacznie się fermentować i czy to będzie w jakikolwiek sposób możliwe do spożycia.
Proszę o szybką odpowiedź z informacją co najlepiej z tym zrobić, lub czy takie połączenie czystego soku i cukru da jakiś efekt?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: manowar »

A drożdże + pożywka ....

Sam sok może i zacznie fermentować ale jaki z tego będzie wynik :bezradny:
Poza tym chyba ciut dużo cukru blg w granicach 25 - więc dzikusy mogą mieć problemy.

Czy nie łatwiej przed zrobieniem czegoś pierwszy raz przeczytać jak to zrobić ? :bezradny:
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

olusek
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 27 sie 2012, 00:30
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: olusek »

Może i łatwiej ale z Ukrainy przywiozłem przepis od dziadka, który robi bardzo dobre wino właśnie tylko z soku i cukru. Tyle cukru dałem bo bałem się, że to mi nie wystartuje i nie wyjdzie winko. Myślicie, że trzeba by było drożdże i pożywkę do tego dodać?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Wino z soku z aronii

Post autor: manowar »

No to ja nie rozumiem - przywiozłeś przepis czy nie przywiozłeś? Bo jak przywiozłeś, to powinieneś mieć proporcję sok/cukier, a jak sam kombinowałeś, to było kombinować z głową - albo chociaż z cukromierzem.
Ogólnie powinno się używać zarówno drożdży jak i pożywki, żeby mieć pewność efektu. Na dzikusach, które trafią do soku może wyjść smaczne, ale może stanąć szybko i być kiepskie - i to jest bardziej prawdopodobne.
Masz 10l soku - nie wiadomo jakie było blg przed dodaniem cukru, wg. wiki aronia ma 6-10% cukru (załóżmy 8) czyli w 10l masz 800g, do tego 3kg wsypałeś, to blg robi się ok 34 - tak na oko. Żadne dzikusy z tego raczej nie wystartują - pewnie i zwykłe winne będą miały problem. Możesz albo dać jakiej aktywne, albo rozcieńczyć wodą żeby mieć te 220g/l - jakieś 5,5l wody - zresztą po rozcieńczeniu zaszczep silną matką drożdżową, bo nie wiadomo co z tego będzie. Pamiętaj, że 17g cukru na 1l daje 1% alko i wg tej proporcji dodaj 2 partię cukru jeśli fermentacja ruszy, a ty chcesz mieć mocniejsze wino.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”