Wino z owoców z puszki

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...

bono69
10
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 1 lut 2010, 23:47
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: bono69 »

Witam Państwa
Mój brat kochany zrobił swego czasu wino z owoców w puszkach. Miał tego całkiem sporo a termin się kończył. Nie byly to ananasy ale liczi, rambutan i jakieś mieszanki, totalna egzotyka(chyba jeszcze mandarynki). Niby się staral i wszystko mialo być ok,
ale wyszło to... powiedzmy oryginalne w smaku. Może i było puste, może sztuczne... mi poprostu nie smakowało, jednak niektorzy mieli inne zdanie.
Coby się nie zmarnowało to co chcieliśmy uchronić od zmarnowania, winko poszlo do kotała. No i powiem Wam wyszedlmi bardzo dobry płyn do spryskiwaczy :D:D
nie wiem co azjaci dodają za chemię do tych puszek, ale po destylacji waliło denaturatem. Może i ja coś spieprzyłem, albo brat, nie wiem,może takie owoce nie nadają się na wino. Jednak od tamtej pory
zaniechałem puszko-wina i reszta azjatyckich przysmaków poszła na śmietnik.
promocja

statobi
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 10 lis 2013, 14:00
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wino z owoców z puszki

Post autor: statobi »

Ja robiłem wina z ananasów i brzoskwiń z puszek nie są złe.
Brakowało mi coś w nich, więc dorzuciłem kilka goździków i laskę cynamonu, pychotka.
Awatar użytkownika

siwy1121
350
Posty: 396
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2011, 10:39
Krótko o sobie: Zanim znalazłem tą stronę myślałem, że wiem naprawdę dużo o wyrobie wina... To był dla mnie cios
Ulubiony Alkohol: wino
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Wino z owoców z puszki

Post autor: siwy1121 »

A jakby taki potstill walący denaturatem przepuścić przez kolumnę, to by się oczyściło i nadało się do wypicia ???
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”