Wino z jabłek przestało chodzić po paru dniach

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...
Awatar użytkownika

Autor tematu
The_Beginer
20
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 23:09
Ulubiony Alkohol: Bimberoza... mniam :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: The_Beginer »

Witam szanownych kolegów.

W zeszły piątek nastawiłem wino z jabłek wg tego przepisu:
Wino z jabłek i rodzynków 3 kg jabłek, 1 kg cukru, 2 litry wody, drożdże, (1 dag),5 dag rodzynków. Umyte jabłka przepuścić przez maszynkę do mięsa. Wycisnąć moszcz i zlać do butli, dodać rodzynki, matkę drożdżową i ostudzony syrop z cukru. Zwiększając ilość składników powiększamy ilość wina. Balon zatknąć korkiem z waty i obwiązać gazą lub zakorkować korkiem z rurką fermentacyjną. Po 6-7 tygodniach sklarowane wino zlać do butelek.
Przedwczoraj przestało chodzić. Jest to moje pierwsze wino owocowe i nie chcę aby się zmarnowało bo nie jest chyba normalne aby po 5-ciu dniach się wychodziło. Proszę o poradę, czy dodać cukru i pożywki aby wnowić fermentację, czy są może inne rozwiązania?
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wino z jabłek przestało chodzić po paru dniach

Post autor: Kucyk »

A winko w smaku zawiera cukier??? Albo jaki jest jego Blg?
Awatar użytkownika

dominik77
30
Posty: 38
Rejestracja: wtorek, 8 wrz 2009, 13:45
Re: Wino z jabłek przestało chodzić po paru dniach

Post autor: dominik77 »

Witam cię drogi kolego, zasada produkcji wina z owoców jest jedna :D 3l wody na 1kg cukru plus do tego owoce,po około dwóch tygodni możesz dodać jeszcze trochę cukru ,to wszystko zależy od jabłek jakie są słodkie, a co do drożdży to muszą być winne do wina białego plus odżywka.Kiedyś nasi dziadkowie dawali drożdże piekarskie lecz to nie to samo :) Ja po prostu kroje jabłka na ćwiartki i daje do beczki 80l i zalewam przegotowaną wodą z rozpuszczonym cukrem następnie destyluje ,jeśli nastaw jest bardzo słodki to faktycznie drożdże mogą nie zaskoczyć ,więc lepiej dać trochę cukru i po dwóch tygodniach uzupełnić powodzenia
pozd.dominik77 ;)
Kiedy pędzę, to tchu mi brakuje.
Kiedy degustuje, to mi smakuje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
The_Beginer
20
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 23:09
Ulubiony Alkohol: Bimberoza... mniam :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Irlandia
Re: Wino z jabłek przestało chodzić po paru dniach

Post autor: The_Beginer »

Urzyte drożdże to bayanusy. Wino w smaku nie zawiera cukru jest raczej wytrawne. Niestety mój cukromierz jast produkcji brytyjskiej i nie wiem która z podziałek to blg ale zanurza się prawie cały.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wino z jabłek przestało chodzić po paru dniach

Post autor: Kucyk »

Oznacza to, że drożdże zrobiły to, co zrobić miały. A że w pięciu dniach się wyrobiły, to myślę, że chwały za to nikt o zdrowych zmysłach im nie ujmie!

Ściągaj, klaruj, rozlewaj. A jak kiepskie w smaku to na tym forum w dziale bimber-produkcja-alkoholu.html powinien się znaleźć jakiś przepis na polepszenie walorów. ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
The_Beginer
20
Posty: 24
Rejestracja: sobota, 13 cze 2009, 23:09
Ulubiony Alkohol: Bimberoza... mniam :)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Irlandia
Re: Wino z jabłek przestało chodzić po paru dniach

Post autor: The_Beginer »

Dzięki za pomoc. Nie omieszkam zrobić troszkę Calvadosu dla polepszenia jak to ująłeś "walorów". Tylko moja kochana druga połówka zmyje mi głowę, że tyle wina i znów pójdzie bimber na :odlot: :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”