Wino z czereśni i aronii

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
3ddamix
10
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2015, 21:33

Post autor: 3ddamix »

Witam serdecznie

Chciałbym zapytać o taką rzecz czy jest sens robienia wina z czereśni i dodatku mrożonej aronii? Chciałbym tak eksperymentalnie to zrobić, porzeczki już niestety nie mam a zostało mi w zamrażarce trochę aronii. Zebrałem czereśnie około 6kg i chciałbym zrobić 10l wina. W jednym z przepisów znalazłem iż na 10l wina potrzeba 5.5kg czereśni + 1.5 porzeczki. Czy można porzeczkę zastąpić aronią w takiej samej proporcji?

Może ktoś z Was próbował kiedyś coś takiego zrobić i zechciałby się podzielić spostrzeżeniami:)

Z góry dziękuję i pozdrawiam
promocja
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wino z czereśni i aronii

Post autor: Pretender »

Oczywiście, że można. Tylko czy warto? Jak dla mnie sama czereśnia jest bardzo smaczna. Jeśli już dodatek aronii, to niewiele, żeby nie zdominowała.

Anubis
200
Posty: 220
Rejestracja: piątek, 10 lut 2012, 17:14
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Wino z czereśni i aronii

Post autor: Anubis »

U mnie wyszło pyszne z Aronii z sokiem z jabłek i dodatkiem czarnej porzeczki.
Nie czuć Aronią tak jak w tradycyjnym winie, smakuje jak wino czerwone i po mimo 4,5 Blg jest przyjemne w smaku nawet nie czuć tej słodkości pewnie za sprawą kwasowości porzeczki.

lecze
10
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 21 paź 2016, 09:55
Krótko o sobie: Badacz tradycyjnego smaku :)
Ulubiony Alkohol: Wino, nalewki
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino z czereśni i aronii

Post autor: lecze »

Też robiłem wino aroniowe z dodatkiem soku z jabłek, wyszło bardzo przyjemne, nie było czuć tej specyficznej cierpkości. Do czereśni z kolei bardzo pasują porzeczki albo agrest. Ja robiłem z porzeczkami, kolega z agrestem i oba wyszły rewelacyjne. Z aronii polecam też nalewki, robiłem bez wcześniejszego mrożenia owoców i bardzo nam smakowała :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”