Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz

Post autor: anim7991 »

Witam, wczoraj rozpocząłem swoją przygode z małą produkcją wina.
Zebrałem więc odpowiednią partię owoców (ciemne winogrono), zakupiłem odpowiednią literaturę oraz odpowiedni sprzęt. Mam kilka pytań gdyż nie daje mi spokoju to, że mogę zmarnować moją pracę.
Kupiłem zbiornik fermentacyjny, cukromierz, rurki fermetacyje wężyki i książkę. Z tym ostatnim jest problem bo gdy ją czytam, tym mniej rozumiem. Szczegółowo opisano tam wszystkie etapyt aczkolwiek mam wrażenie, że celowo mniej wyraźnie opisano tam fundamentalne zasady skupiając się bardziej na samej idei. Prostaram się opisać co zrobiłem, na podstawie tej książki i proszę o ocene i porady.
1. Zebrałem owoce, oddzieliłem niepotrzebne elementy krzaczka i wsypałem do zbiornika dokładnie 12kg winogrona.
2. Zgniotłem otrzymując pulpę pomieszaną z sokiem (można to już nazwać moszczem?) wg podziałki 11,5L.
3. Zmierzyłem zawartość cukru cukromierzem starając się zebrać sam sok - na podziałce pokazało około 138g/l.
4. Do zbiornika fermentacyjnego dodałem pożywkę dla drożdży (na opakowaniu kazali podawać w 3 porcjach więc pierwszą 2g porcję podałem przed wsypaniem drożdży).
5. Rozpuściłem drożdże w półpełnej szklance wody 35stopni, pomieszałem szklaną rurką i odczekałem 20minut (zgodnie z instrukcją na opakowaniu) i wlałem do zbiornika z pulpą.
6. Nie mogąc zrozumieć obliczeń dosypałem według mnie bezpieczną ilość cukru w wielkości 1kg do 1l wody co dało 1,6l syropu cukrowego. Po przestudzeniu dolałem do całości i wymieszałem.

Teraz chciałbym rozwiać kilka wątpliwości. Chciałbym uzyskać wno słodkie, 17% procentowe ale wyczytałem, że nie wolno dosypywać całego cukru na jeden etap przekraczajc 220g/l. W książce jest kilka sprzecznych (byc może na pozór) informacji.
1. Czy powinienem dolać wody? Wq książki, nie trzeba rozcięczać (zmnieniać kwsasowości) jeśli używam winogrona.
2. Czy powinienem na etapie pierwszej fermantacji dosypać więcej cukru?
3. Kiedy zrobić drugi pomiar cukromierzem?
4. Kiedy powinien rozpocząć się proces fermentacji?

Z góry dziękuje i przepraszam jeśli pytania są błache. Czytam książkę już któryś raz i mam wrażenie, że coraz mniej rozumiem.
alembiki

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: Woodworm »

Pytanie jaki masz dymion szklany, jaka pojemność?
Czy po 20 minutach pojawiły się jakieś oznaki pracy drożdży i jaki to był szczep?
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Na razie w wiaderku fermentacyjnym, ciecz zabarwiła się na beżowy kolor z małą pianką na środku, dymion szklany mam 25L.
Drożdże suszone winiarskie Wine yeast FERMIVIN VR5 Saccharomyces cerevisiae z firmy BROWIN.
Planuje za chwile dolać syropu cukrowego z 1,5L wody i 1,5kg cukru.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2673
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 431 razy
Kontakt:
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: JanOkowita »

17% alkoholu nie uzyskasz. Drożdże winne dociągają max.do 14%. Absolutnie nie dolewaj wody, wystarczy ta w której jest rozpuszczony cukier.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Super, czyli powinno ruszyć? Czy robię wszystko poprawnie? W sumie jest teraz 3l wody w której rozpuściłem 2,5kg cukru i 11,5l miazgi
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2355
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: Kamal »

JanOkowita pisze:17% alkoholu nie uzyskasz. Drożdże winne dociągają max.do 14%.
Skąd takie informacje? :shock:
Bayanus dają wysoki %. Są też inne szczepy, które sporo wyciągają.
K.
Obrazek

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: Woodworm »

Akurat te użyte przez niego wg karty charakterystyki dają 15,5%.
Przydałby Ci się dymion 16l, 25 będzie za duża na cichą fermentacje.
Zostaw jak jest, po tygodniu odciśnij owoce i zmierz blg. Pewno będzie dodatnie jeszcze.
Drgi raz zmierz po 3 tygodniach, dosładzaj do 5 blg nie więcej.
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Dziękuje bardzo za uspokojenie.
Jeśli jest taka potrzeba kupię dymion 16L. Jeśli dobrze rozumiem im mniej wody, tym lepiej?
Kiedy powinna się rozpocząć fermentacja? Jeśli dobrze rozumiem:
1. Zostawić w takiej formie na 6 dni
2. Odcisnąć owoce otrzymując sok bez części owoców
3. Przelać do balona, najlepiej takiego, żeby wypełnił 3/4 części.
4. Pobrać próbkę, zmierzyć zawartość cukru i w razie potrzeby dosłodzić do wartości 5 BLG
@edit@
Moze powinienem zaszczepić jeszcze drożdży?

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: Woodworm »

1 tak
2 tak
3 wypełnione pod sam korek ale w 16l baniaku może się nie udać
4 tak, dzięki temu nie przesłodzisz wina
im mniej wody tym lepiej.
Tak z obliczeń masz 16 litrów nastawu, blg 25 czyli około 15% w mocnym przybliżeniu.
Jutro już powinno zacząć się coś dziać, owoce wypłyną na górę i zacznie pienić buzować.
w rurce może nie być widać póki co bo gaz może uciekać rantem.
Daj w jakieś cieplejsze miejsce na początek.
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Dziękuje za odpowiedź, fermentacja ruszyła :) bąbelkuje w zbiorniku fermentacyjnym, ma doskonały zapach. Kupiłem balon jednak 20L.
1. Sięgnąłem porad gdzie tylko mogłem i powiedziano mi, że balon nie może być aż tak wypełniony bo "wykipi". Jak mam się do tego odnieść?
2. Na moim cukromierzu jest skala w Blg oraz w g/L, którą wartością mam się kierować? 137g/L to 17blg
3. Czy jak w czwartek będę przelewał oraz sprawdzał zawartość cukru, to mogę (w razie konieczności) dosłodzić i zmierzyć jeszcze raz czy jednak nie można odrazu po przesłodzeniu?

Jeszcze raz dziękuje :)

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: Woodworm »

1. Może i racja ale dotyczy to pierwszej fermentacji, po zlaniu nie będzie już tak burzliwie pracować, 20 będzie ok
2. wystarczy w blg
3. Daj znać ile jest, pomyślimy
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Witam,
Po wyciśnięciu, odcedzeniu i przelaniu do balona wyszło 6blg. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wlałem pół litra wody z rozpuszczonym pół kilogramem cukru i pozywke dla drożdży.
Czy wszystko zdaje sie być w porzadku??

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: Woodworm »

wygląda ok, napewno nie przesadziłeś z cukrem, zostaw teraz na miesiąc.
Zlej ponownie i dosładzaj do maks 5 blg jeśli w zamyśle to ma być słodkie wino
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Super ;) tylko ten syrop wlałem po sprawdzeniu tego BLG.
Za miesiąc mam ponownie przelać czyli chodzi o przefiltrowanie czy ma to jakiś inny cel?
Awatar użytkownika

Autor tematu
anim7991
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 17 wrz 2017, 10:27
Krótko o sobie: Interesuję się wszystkim i staram się pomóc całą swoją wiedzą w wielu dziedzinach :-)
Ulubiony Alkohol: Nalewki orzechowe
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Łódzkie
Podziękował: 1 raz
Re: Wino z ciemnego winogrona - czy dobrze rozpoczynam?

Post autor: anim7991 »

Może podchodzę do tego zbyt teoretycznie ale spotykam się z różnymi opiniami. Jedni mówią żeby cukier byl dodany cały, na początku inni inaczej.
Powiedziałeś, żebym dosładzał wino do 5blg. Z tego co próbuje sobie wyobrazić wynika, że drożdże przetwarzają cukier na alkohol. Jeśli bede dostarczał im cukru to nie mogę przesadzić z uwagi na to, ze gdy fermentacja się zakończy to zostanie go zbyt wiele i wino będzie bardzo słodkie. Dlatego mam trzymać wartość końcową (5blg) bo gdy fermentacja sie zakończy to właśnie tyle cukru będzie miało? Dlatego warto częściej kontrolować cukier i dosładzać, niż przy jednym wsypaniu wsypać go za malo (szybki koniec fermentacji) lub za dużo (bardzo słodkie wino na końcu). Prosze o wyprowadzenie z błędu jeśli w takowym jestem. Dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”