Wino z aronii - obliczenia pomoc ;)

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
flaber14
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 sty 2013, 19:04

Post autor: flaber14 »

Koledzy i koleżanki prosiłbym o dalsze wskazówki. Robię pierwszy raz aronie. I tak:

20kg aronii przemroziłem i delikatnie zmiażdżyłem
dolałem do powstałej pulpy (chociaż ciężko mi ocenić ile litrów jej wyszło) - 5 litrów soku jabłkowego

Z otrzymanego soku (moszcz aronii + sok jabłkowy) wykazało mi 10 Blg

dolałem do tego 1,5l wody i 2 kg cukru. Blg po tym zabiegu wskazało mi 13. Teraz ładnie to pracuje i powinienem lada dzień odcisnąć owoce.

I teraz mam problem i pytanie do was. ile jeszcze powinienem dodać wody i cukru żeby otrzymać z tego 25l wina (czysty płyn bez owoców), oraz żeby na koniec fermentacji ustrzelić 15% mocy. Oczywiście to ma być na razie wytrawne wino. Dosłodzę sobie potem później. Na razie chcę otrzymać 25l wina o mocy 15%.

Za okazaną pomoc bardzo dziękuje :)

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z aronii - obliczenia pomoc ;)

Post autor: Woodworm »

Przy takie ilości wina i 15% alko trzeba Ci 6.4 kg cukru.
Zawartość cukru aronii 5-10%, przyjmując 7% masz 1,75kg + 0,5kg z soku jabłkowego + 2kg wsypane.
Wychodzi jeszcze około 2kg do uzupełnienia.
Jeśli docelowo wino ma być słodkie to bym się nie przejmował obliczeniami tylko dosładzał do 5 blg aż do ustania fermentacji.
15% alko to trochę za dużo na wytrawne

Autor tematu
flaber14
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 sty 2013, 19:04
Re: Wino z aronii - obliczenia pomoc ;)

Post autor: flaber14 »

Dziękuję za pomoc. Rozumiem że po dodaniu cukru i odciśnięciu płyny od miazgi dodać wody to pełnych 25l?

Co do tych 15% to masz rację jest to za dużo na wino wytrawne, ale ja zwykle robię tak iż najpierw nabijam procenty, potem ubijam drożdże piro i następnie dosładzam do smaku. Aronie planuję półsłodkie :)

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Wino z aronii - obliczenia pomoc ;)

Post autor: Woodworm »

Jakie drożdze dałeś? odcisnij owoce jak najszybciej, aroniowe nie powinno się fermentować w miazdze tylko sam sok

Autor tematu
flaber14
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 16 sty 2013, 19:04
Re: Wino z aronii - obliczenia pomoc ;)

Post autor: flaber14 »

Hey

Wczoraj w końcu znalazłem czas żeby odcisnąć sok. Przyznam szczerze że nie spodziewałem się takiej ilości. Na oko wyszło jakieś 20l z tego co napisałem. Z tym że użyłem Pektoenzymu. Teraz dodam cukier i resztę wody i niech dalej pracuje :)

Co do drożdży to użyłem Malaga Zamojscy jak pamiętam. W miazdze fermentowało 7 dni. Wiem ze długo ale nie miałem czasu wcześniej się tym zająć :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”