Wino wieloowocowe

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Szym »

Witajcie,
od razu powiem, że od wczoraj szukam tego przepisu na forum i nie umiem znaleźć. Chcę kupić gąsior 54L i przez całe całe lato dawać do niego owoce jakie są sezonowo dostępne + cukier. Tylko nie wiem, jakie owoce najlepiej ze sobą łączyć i dlatego szukam przepisu jakiegoś gotowego :) Jeśli ktoś wie gdzie mogę znaleźć taki przepis ew. ma taki to z góry wielkie, wielkie dzięki. Zależy mi na zrobieniu wina ok 15% mocno owocowego, raczej półwytrawne.

Z góry dzięki za pomoc
alembiki
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wino wieloowocowe

Post autor: Kamal »

Przez całe lato chcesz dodawać owoce do wina/nastawu? To może nie wypalić :(. Owoce po tygodniu wyżuca sie z nastawu. Myślę, że po dodaniu owoców do wina, powstanie (nie wiem jak to nazwać) "nalewka winna".... ;)
Obrazek

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Wino wieloowocowe

Post autor: wawaldek11 »

Szym - zawsze możesz zbierać owoce lub moszcz z nich w zamrażarce i po sezonie zrobić wieloowocowe.
Ale wg mnie takie miksy przeważnie wychodzą nijakie.
Lepiej zrób monoowocowe z takich, których masz pod dostatkiem.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wino wieloowocowe

Post autor: Pretender »

Pomyliłeś wino z nalewką - ratafia.

piotrunia24
20
Posty: 23
Rejestracja: środa, 1 sty 2014, 13:19
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Wino wieloowocowe

Post autor: piotrunia24 »

Jeżeli chodzi o ratafie to popełniłem ją w tamtym sezonie i będę powtarzał w tym, a przepis prosty na każdy kg owocu 0.5kg cukru i 0,7l 70% alko. Jak dla mnie to za dużo cukru i pod koniec już owocki szły bez niego. Ja wybrałem do nalewki truskawki i poziomki, które po tygodniu wyłowiłem, a później to już szły wiśnie, cz. Porzeczka agrest i śliwka damaszka bo akurat ta miałem. Później poszukam zapisków ile dokladnie czego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4907
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wino wieloowocowe

Post autor: rozrywek »

Koleżko Szym, studiowania przed tobą duuuużo. Na początek zapoznaj się z podstawami robienia winka, potem zorientuj się które owoce można ze sobą mieszać, wino to nie bigos,nie wrzucisz wszystkiego.
Jak chcesz przez całe lato korzystać z dobroci natury, to zaopatrz się w balon 54L, oraz trzy mniejsze po 35L. Na bieżąco zrobisz burzliwą fermentację, a do cichej to gdzie zamierzałeś to przechowywać? Rozumiem że zamierzałeś robić winko 3miesiące i dorzucać po trochu owoców....ech. Doskonały humor mam także jedynie cię zestrofuję lekko. Ucz się i czytaj. Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”