Wino nie pracuje

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...
Awatar użytkownika

Autor tematu
dedish
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 lut 2014, 14:13

Post autor: dedish »

Witam.

3 dni temu nastawiłem wino z wiśni.
Na początku dokładnie umyłem naczynia oraz balon, który potraktowałem również siarką. Jedynie czego nie zdezynfekowałem to używanej chochli oraz drylownicy. Wiśnie umyłem w zimnej wodzie, a po wydrylowaniu lekko je pogniotłem aby lepiej puściły sok. Potem całosc (wraz z wiśniami) wlałem do balona i zalałem 3 litrami przegotowanej wody w której rozpuściłem 1 kilogram cukru. Następnie wlałem MD (drożdże tokaj firmy multimex - tylko takie miałem). Wino pięknie pracowało przez 3 dni, intensywna piana, wodę prawie wychlapywało z rurki.
A dzisiaj rano nic, piana znikła, fermentacja ustała. I tutaj moje wypytanie - dlaczego?
Nie wiem ile wynosi poziom cukru gdyż nie posiadam urządzenia do jego pomiaru. Cukru dałem tylko kilogram gdyż wiśnie były bardzo słodkie. Balon stoi w kuchni na poddaszu, w temperaturze 25-30 stopni. Gdy spróbowałem wina lekko szczypało w język - ocet? A na dnie balona pojawił się biały osad, boje się że to obumarłe drożdże. Postanowiłem że doleje litr wody z jednym kg cukru a gdy nie ruszy samo dodam nową MD.
Czy ktoś jest wstanie coś poradzic?
alembiki

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Wino nie pracuje

Post autor: Ryba64 »

Radzę kupić książkę np. Jana Cieślaka - Domowy wyrób win. Bo szkoda Twojej pracy i surowców. Za mało danych aby poszukać konkretnej przyczyn, a cukromierz to podstawa w naszym hobby.
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Wino nie pracuje

Post autor: Wald »

Może obejdzie się bez wróżki, a brak cukromierza to proszenie się o takie kłopoty.
Jeśli dobrze przygotowałeś matkę drożdżową, to na 98% w nastawie niema już cukru.
Głodne grzybki nie będą pływać, osiadają na dnie, ale nie padają tak szybko.
Dodatek cukru powinien obudzić je na nowo i zachęcić do pracy.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Wino nie pracuje

Post autor: Pretender »

Napisz ile miałeś owoców i jakie chcesz otrzymać wino, bo coś mi się wydaje, że jak dodasz drugi kilogram to mocno przedobrzysz. Drożdży w żadnym wypadku już nie dodawaj.
Awatar użytkownika

Autor tematu
dedish
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 21 lut 2014, 14:13
Re: Wino nie pracuje

Post autor: dedish »

Po dodaniu cukru wino ponownie ruszyło. Dzięki za dobre chęci i rady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”