Wibracje a wino

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
rolka212
5
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 18 wrz 2014, 11:37
Podziękował: 3 razy

Post autor: rolka212 »

Witam, mam pytanie. Mam dwa wina. Pierwsze 50l z lęgrody drugie z mirabeli pracują bardzo dynamicznie, ale zauważyłem, że pierwsze zwolniło po tygodniu wszystkie stoją w odległość 2m od głośników 500w RMS, które często grają na max i tu jest moje pytanie. Czy to może być przyczyna spowolnienia pracy winka ? Dodam jeszcze, że oba balony nie stoją na podłodze bezpośrednio tylko na kocu i w koszach z wypełnieniem proszę o szybką odpowiedź.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wibracje a wino

Post autor: JanOkowita »

Chyba raczej z renklody a nie "lęgrody". W jednym fermentacja poszła szybciej, a w drugim wolniej i wynika to z różnej kwasowości odmian śliwek i zawartości cukrów. Muzyka nie powinna mieć wpływu na wino, a jeśli już to chyba pozytywny. Bardziej obawiałbym się możliwości pęknięcia balonów przy słuchaniu na maksimum.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”