Whisky i beczki dębowe

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy

Post autor: gr000by »

Chętnie porównam - wymienię się swoją whiskey stylizowaną na bardzo starą (12 lat to prawdopodobnie za mało) i chętnie porównam ją z twoją. Bardzo lubię dębowe smaki, przenosząc określenie z piwowarstwa, można by powiedzieć, że jestem oak-head'em - lubię mocno dębione trunki. I ze swoim doświadczeniem w zakresie "dębienia alternatywnego - beczka w słoju" nie bardzo wierzę w trzyletni dębiony trunek w 24h. Nie będzie to ten sam smak, niektóre związki uwolnią się w śladowych ilościach, przez co smak będzie spłycony, bez głębi i "tego czegoś" co nazywam duszą trunku. W dobę to można sobie piwo uwarzyć albo zacier zrobić - ale nie trunek dębowy...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Whisky i beczki dębowe

Post autor: Kamal »

@Kate ja bym na Twoje miejscu po tych 50 dniach w beczułce, dał jeszcze odpocząć jakieś 6 miesięcy w butelkach, aby smak się ułożył.
Obrazek

Kate
5
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 12 paź 2014, 14:24
Re: Whisky i beczki dębowe

Post autor: Kate »

Kamal pisze:@Kate ja bym na Twoje miejscu po tych 50 dniach w beczułce, dał jeszcze odpocząć jakieś 6 miesięcy w butelkach, aby smak się ułożył.
Niektóre stoją, a niektóre nie zdążą odleżeć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”