Znaleziono 5 wyników

autor: waldar
czwartek, 23 lut 2017, 09:15
Forum: Przepisy na Piwo Domowe
Temat: Domowe piwo cytrynowe
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 7889

Domowe piwo cytrynowe

Czy da się zrobić domowym sposobem piwo cytrynowe o niskiej zawartości alkoholu (jak np http://www.vanpur.com.pl/produkty/edelm ... sener.html) Są specjalne sposoby, czy robić normalne piwo i potem rozcienczyć jakąś lemoniadą? Próbowaliście kiedyś zrobić takie piwko? Jak wyszło?
autor: waldar
poniedziałek, 13 lut 2017, 14:40
Forum: O Piwie i Nie Tylko
Temat: Jak długo może stać piwo w butli do fermentacji?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9471

Re: Jak długo moze stać

Cztery tygodnie od zadania drożdży czy już fermentacja się zakończyła? Bo jak od startu to powiedzmy że ok tygodnia burzliwa i drugie tyle cicha (czasem trochę dłużej). To jakoś obleci, ale jak cztery tygodnie już po fermentacji to może być co nieco ryzykowne. No właśnie stoi już ponad dwa miesiące...
autor: waldar
czwartek, 19 sty 2017, 15:07
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: NALEWKA TRUSKAWKOWA
Odpowiedzi: 74
Odsłony: 41553

Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Truskawki z wanilią będą chyba dobrze smakowały. Wanilia nada dodatkową słodycz nalewce. Widzę, że lubimy podobne smaki :)
autor: waldar
czwartek, 19 sty 2017, 15:03
Forum: O Piwie i Nie Tylko
Temat: Jak długo może stać piwo w butli do fermentacji?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9471

Jak długo może stać piwo w butli do fermentacji?

Jak długo może stać piwo w butli do fermentacji? Nie mam butelek,a zanim do mnie dotrą, to piwo będzie już stało ponad miesiąc. Czy po tym czasie piwo już nie będzie się do niczego nadawało?
autor: waldar
czwartek, 19 sty 2017, 14:58
Forum: Cydr
Temat: Cydr i wino jabłkowe na drożdżach piwnych
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 8273

Re: Cydr i wino jabłkowe na drożdżach piwnych

Takich kombinacji jeszcze nie robiłem ;) Narazie tylko zwykłe piwo robiłem z niezbyt dobrym skutkiem. Spróbuję z cydrem, może wyjdzie lepszy

Wyszukiwanie zaawansowane