Ulepszenie aparatury

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy

Post autor: aronia »

ukanio81 pisze:Same sprężynki to ponad 300 zł chyba że coś hurtem da się ugrać.
Według Ciebie 3(4)l to jest hurt? Oj niestety nie... Przy 2 razy większej ilości też nie dostałem rabatu...
ukanio81 pisze:Jakoś kusi mnie ten OO, czytałem że troszkę więcej serca można wyciągnąć bo łatwiej rozdzielić pary, jak by dorzucił termometr w kegu i pod odbiorem...
Poszukałeś tych informacji do których Cię odesłałem? Bo szczerze to widzę, że mój post puściłeś mimo uszu... I w takim wypadku zastanawiam się po co pytasz jak i tak chcesz zrobić po swojemu.
A co większej ilości serca przy OVM/OLM to sorry, ale jak robisz na raz, na zmywakach, z termometrem tylko w głowicy i na super powtarzalnym taborecie gazowym to ja bym szczerze podziękował za zwiększenie ilości takiego "serca".
ukanio81 pisze:A właśnie, w kegu wystarszczy że zmierzę temperature pary czy trzeba go zanurzać ?
W kegu lepiej jak sonda mierzy temperaturę cieczy.
koncentraty wina

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Ulepszenie aparatury

Post autor: eldier »

aronia pisze: Przy 2 razy większej ilości też nie dostałem rabatu...
No już tak nie narzekaj, dostałeś podparcie gratis :D

Ja tam sobie zostawiam wypełnienie na sam koniec ;) I tak na razie robię tylko smakowe alkohole, ale jeżeli miałbym nastawiać się na spirytus to przede wszystkim dobre wypełnienie, term na 10tej półce i grzałka nawet bez regulatora. Pomęczysz się trochę na 2kW, a później dokupisz regulator ;) Taboret i tak nie daje dużo większej mocy, a proces będzie stabilniejszy, bo moc palnika jest proporcjonalna do ilości gazu w butli.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Ulepszenie aparatury

Post autor: aronia »

eldier proszę nie wprowadzać innych użytkowników w błąd - owszem 2 podparcia były gratis jak przy każdym standardowym zamówieniu, a za pozostałe 11 musiałem normalnie zapłacić. Niestety w legalnie działającej firmie nie ma miejsca na sentymenty - jedyne co to można oszczędzić kupując bezpośrednio u producenta zamiast np. na popularnym serwisie aukcyjnym.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Ulepszenie aparatury

Post autor: michal278 »

Aronia powiedz po co Tobie 13 podparć?
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Ulepszenie aparatury

Post autor: aronia »

Po to, aby wysłać razem z innymi elementami z innych sklepów do użytkowników forum z którymi robiłem wspólne zakupy. Dla jednej osoby 3, dla innej 2. Do tego w buforze 2 sztuki i już zostaje tylko 6 na całą dzieloną kolumnę. Po co kilka osób ma płacić koszty wysyłki od kilku sprzedających jak łącząc zamówienie można uzyskać np. darmową wysyłkę, a przy okazji takiej wysyłki wymienić się próbkami. Tylko trzeba znaleźć pewną firmę transportową, aby paczka nie zaginęła po drodze, bo zawartość jest zazwyczaj sporo warta.

ukanio81
2
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 28 cze 2014, 13:11
Podziękował: 1 raz
Re: Ulepszenie aparatury

Post autor: ukanio81 »

Wiem, przesadziłem z tą hurtową ilością. Co do ulepszeń to zgadzam się z wami, tak naprawdę to czułem, że tak powinienem zrobić, ale chyba chciałem popisać się przed znajomymi kilkoma dodatkowymi rurkami. Dzięki za kopniaka i sprowadzenie na właściwy tor.
Zacznę od dodania jednego lub dwóch termometrów i resztę włożę w sprężynki. Od razu pełen pakiet miedzianych, bo tu mam największe braki i straty. 0,75l (ilość aukcyjna) powinna wystarczyć na odcinek 30cm, za resztę kupie nierdzewnych, albo od razu całość. Grzanie zrobię w drugim etapie. Zacząłem od taboretu bo było tak wygodniej, a co do 10-tej półki to teraz muszę poszukać jak to obliczyć bo wcześniej nie było mi potrzebne ale temat jest mi znany teoretycznie.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Ulepszenie aparatury

Post autor: aronia »

Miedzianych spokojnie wystarczy 0,5l - z podparciami będzie to lekko ponad 20 cm rury 60,3. Niektórzy stosują jeszcze mniej albo wcale - poszukaj z użyciem tych słów: nie używam miedzi sposoby.
Jak chcesz się naprawdę popisać przed znajomymi to tym bardziej bym nie dodawał "bajerów" na zewnątrz tylko wymienił to czego nie widać czyli wypełnienie i dodał termometry w odpowiednich miejscach. Przeprowadź wtedy kilka procesów i zobaczysz, że tak na prawdę nie liczy się wygląd zewnętrzny tylko wnętrze :D - oczywiście nie można zapomnieć o niezaprzeczalnej roli operatora. A wyraz twarzy degustujących będzie najlepszą odpowiedzią na pytanie czy opłacało się to zrobić.
P.S. Tylko nie zapomnij zostawić do porównania próbki zrobionej na obecnej konfiguracji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”