Trocinowka hehehe - kora dębowa w akcji

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy

Post autor: Kucyk »

Ciekawie się zapowiada. Złota barwa stała się udziałem destylatu, na dnie jakaś księżycowa atmosfera się udziela, ale w końcu tu "trocinówka - księżycówka".
Ale jak aromat się zmienia... Mmmmmm... Coś spaniałego. Na kolejnej porcji destylatu zrobię próbę z dodaniem podpieczonych trocin.
Ale póki co:
Trocinówka 48 godzin później.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki
Awatar użytkownika

Ramzes22
50
Posty: 67
Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 15:19
Re: Trocinowka hehehe - kora dębowa w akcji

Post autor: Ramzes22 »

Ja korę lub wiórki dębowe przygotowuję sam:

Przepis na wiórki:
Polano wysezonowanego już trochę dębu (pół roku po ścięciu) traktuję strugiem elektrycznym o zadanej wysokości ostrza (w zależności od tego jak drobne wiórki chcę uzyskać). Na strug zakładam worek na wióry, żeby ich nie ganiać po całym pomieszczeniu. I już. Potem ewentualnie prażę w kominku na blasze z ss (kładę ja na dogasający żar). Jeżeli wcześniej w kominku było palone dębem, to prażone wiórki nabierają jeszcze lepszego aromatu. Czasami do kominka rzucę garść gałązek jałowca i wtedy wiórki przechodzą dodatkowo niezwykłym aromatem.
Wiórki zalane psotką, dają piękny źółtawo - jasno brązowy kolor, lekko dębowy posmak. Wędzone (prażone) - ciemniejszy kolor i osobliwy zapach i smak (szczególnie te po jalowcu).

Przepis na korę
Polano z dużego dębu (gruba kora) - strugiem o największej wysokości ostrza zbieram warstwę wierzchnią kory (ciemno szara, czarna). Tam jest najwięcej brudu - więc wyrzucam. Od spodu oddzielam korę od polana (jak trochę przesuszone to prawie samo schodzi). Zostaje mi czerwonawa, czysta kora. Piłuję ją piłą do drewna o grubych ostrzach i gotowe.
Po dodaniu kory do psotki uzyskuję kolor prawie whisky oraz trochę ostrzejszy (niż wiórków) posmak. Zapach niewiele się zmienia. Kory jeszcze nie prażyłem, a wiem że niektórzy to robią.

pozdrówka - Ramzes22

Raku751
30
Posty: 37
Rejestracja: sobota, 28 sie 2010, 09:44
Ulubiony Alkohol: Wyprodukowany samodzielnie
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Podstawy. Lektura obowiązkowa

Post autor: Raku751 »

Jak tylko zakończę jutro moją śliwowicę --> 6 l 80% muszę rozcieńczyć do 60 i zapodać dębu ( tylko jeszcze nie wiem czy średnio czy mocno palonego może jakieś sugestie?) wezmę się za to winko.
pozdrawiam

we125
400
Posty: 410
Rejestracja: niedziela, 15 sie 2010, 12:50
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Podstawy. Lektura obowiązkowa

Post autor: we125 »

Używałem dębu mocno i średnio palonego, smak pozostaje taki sam w obu przypadkach, natomiast dąb mocno palony zostawia szybciej smak.

Rincon
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 14:55
Re: Trocinowka hehehe - kora dębowa w akcji

Post autor: Rincon »

Zrobiłem z psoty nastawionej na zbożu - trocinówkę wg przepisu Calyx .
Płyn o mocy 98 % rozrobiłem 50/50 z wodą dodałem wszystko jak w przepisie i co ???
Wali jak bimber - znaczy przy spożywaniu coś ala śliwowica łącka - być może za mało rozcieńczyłem .
Dodałem profilaktycznie 2 łyżeczki miodu może cos złagodzi .....
A może podpowiecie czym lub jak złamać "ostrość"
Sprzedam sprzęt do dystrybucji piwa - wszystko nowa schładzarka Cornelius i inne - mozliwa zamiana.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Trocinowka hehehe - kora dębowa w akcji

Post autor: Zygmunt »

Płyn o mocy 98 %
Zmień alkoholomierz.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Rincon
10
Posty: 17
Rejestracja: środa, 12 wrz 2012, 14:55
Re: Trocinowka hehehe - kora dębowa w akcji

Post autor: Rincon »

No to może +- 5 %. Jest z OBI ......
Sprzedam sprzęt do dystrybucji piwa - wszystko nowa schładzarka Cornelius i inne - mozliwa zamiana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”